reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

(można mierzyć w ustach pod językiem, termometr musi mieć kontakt z śluzówką, żeby móc mówić o temp miarodajnej w cyklu, mierzone rano po obudzeniu przed wstaniem z łóżka)
Az wstyd mi pytac o to... ale pytam ! A jak to jest z tym mierzeniem temperatury, jak mi się nie uda chciałabym od nowego roku spróbować monitorować swoj cykl, dni plodne, mierzyc temperaturę.
Od kiedy powinnam zaczac, jak to wygląda? 🤭 ale wstyd.. stara baba a tu takich rzeczy nie wie.
 
reklama
Ja dzisiaj powinnam mieć @ mam od wczoraj podwyższoną temp ciała (ale na czole, bo do piczki jeszcze nie mam odwagi wkładać termometru) jestem osłabiona, mam zawroty głowy, od wieczora mnie mdli i ogólnie dupa jeża ze mnie. No objawy ciąży jak nic!! Ale już wiem że również mogą to być objawy przepowiadające @.
I tak się teraz zastanawiam, bo tak jak znałam objawy zbliżającej się @ tak teraz są zupełnie inne po poronieniu, czy możliwe że po tym organizm się tak zmienił? Czy może po prostu jeszcze nie wrócił do stanu sprzed, ciąży?

Ja jestem prawie 3 lata po usunięciu cp. Od tego czasu przed @ mdłości, okropny ból piersi, nadwrażliwość na zapachy, plamienia zaczynające się 2dni przed i inne badziewia, których nigdy wcześniej nie było. Przed cp miałam tylko lekkie humorki, później nagły jebitny ból brzucha i w tym samym momencie potok. Więc owszem, może się pozmieniać niestety...
 
Ale jeśli teraz zmierzę tzn nie konkretnie o tej godzinie ale właśnie rano, ale nie mierzyłam wcześniej to to nie ma najmniejszego sensu? Muszę mieć koniecznie porównanie z owulacją i pozostałymi dniami cyklu? Dobrze rozumiem?
Az wstyd mi pytac o to... ale pytam ! A jak to jest z tym mierzeniem temperatury, jak mi się nie uda chciałabym od nowego roku spróbować monitorować swoj cykl, dni plodne, mierzyc temperaturę.
Od kiedy powinnam zaczac, jak to wygląda? 🤭 ale wstyd.. stara baba a tu takich rzeczy nie wie.
Jeśli temp mierzy się w pochwie to od "czystego" dnia się zaczyna. Jeśli w ustach to cały cykl. I tak trzeba mierzyć od 1fazy, żeby znać swoje niższe temperatury, i zobaczyć czy był skok o 0,2 stopnia .samo mierzenie ileś dpo nic nie daje bo nie zna się swoich niższych więc nie można nawet mówić o tym, że była owulacja. Temperatura skacze dzień po owu (może skoczyć do 3 dni po owu, nie musi następnego dnia ale najczęściej tak jest) I musi skoczyć o te minimum 0,2 stopnia po 6 niższych temp I utrzymać się minimum 3dni na wyższych, żebyśmy mogły przypuszczać, że owu była. I nie musi być ponad 37 żeby mówić o ciąży. Wszystko zależy od temperatur w 1 fazie cyklu, na jakim są poziomie. Mierzy się zaraz po obudzeniu, przed wstaniem, o stałej porze. Jeśli różnie się budzimy, trzeba sprawdzić jak zmienia się temp. Mi np w ciągu 2h nie zmienia się wcale. Na temp wpływa wiele czynników, i mierzenie w ustach ma większe wahania niż w pochwie.
Czasami w cyklu zdarzy się 2 skok, I wtedy mówi się o wykresie trójstopniowym i jest on najbardziej obiecujący ale nie mówiący "to ciąża" (miałam kilka takich wykresów, w ciąży nie byłam). Przed okresem często temp spada, ale zależy od kobiety i cyklu. Niektórym spada podczas, niektórym po (ja mam różnie)
Jak mi się coś przypomni to edytuje 🤷‍♀️
PS Jeśli w ustach to pod językiem i zawsze w tym samym miejscu.
PS 2 temperatura zmienia się w ciągu dnia, najniższa jest rano przed wstaniem, później rośnie i późnym wieczorem znów spada.
PS 3 mierzy się po minimum 3h snu.
 
Jeśli temp mierzy się w pochwie to od "czystego" dnia się zaczyna. Jeśli w ustach to cały cykl. I tak trzeba mierzyć od 1fazy, żeby znać swoje niższe temperatury, i zobaczyć czy był skok o 0,2 stopnia .samo mierzenie ileś dpo nic nie daje bo nie zna się swoich niższych więc nie można nawet mówić o tym, że była owulacja. Temperatura skacze dzień po owu (może skoczyć do 3 dni po owu, nie musi następnego dnia ale najczęściej tak jest) I musi skoczyć o te minimum 0,2 stopnia po 6 niższych temp I utrzymać się minimum 3dni na wyższych, żebyśmy mogły przypuszczać, że owu była. I nie musi być ponad 37 żeby mówić o ciąży. Wszystko zależy od temperatur w 1 fazie cyklu, na jakim są poziomie. Mierzy się zaraz po obudzeniu, przed wstaniem, o stałej porze. Jeśli różnie się budzimy, trzeba sprawdzić jak zmienia się temp. Mi np w ciągu 2h nie zmienia się wcale. Na temp wpływa wiele czynników, i mierzenie w ustach ma większe wahania niż w pochwie.
Czasami w cyklu zdarzy się 2 skok, I wtedy mówi się o wykresie trójstopniowym i jest on najbardziej obiecujący ale nie mówiący "to ciąża" (miałam kilka takich wykresów, w ciąży nie byłam). Przed okresem często temp spada, ale zależy od kobiety i cyklu. Niektórym spada podczas, niektórym po (ja mam różnie)
Jak mi się coś przypomni to edytuje 🤷‍♀️
PS Jeśli w ustach to pod językiem i zawsze w tym samym miejscu.
PS 2 temperatura zmienia się w ciągu dnia, najniższa jest rano przed wstaniem, później rośnie i późnym wieczorem znów spada.
PS 3 mierzy się po minimum 3h snu.
Dziekuje bardzo. Tak tez bede musiala zaczac praktykować.
 
Jeżu wq malinach wyjelam ostatnio test z kosza i teraz mi to przypomniałaś i tak mi jest wstyd [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ale na szczęście dostałam wtedy szybki kubeł wody na łeb i @ przyszła chwile później [emoji1787]
tez tak zrobiłam w 1 cs jak sobie wmówiłam, że na bank zajdę od razu tak jak za pierwszym razem. I jak wygrzebałam ten biały test z kosza to sama do siebie powiedziałam „ No i czego ty się głupia spodziewałaś ? Warto było ? Przecież ci ta ciąża nie ucieknie przez nie odczytany wynik...” 🙈
 
Az wstyd mi pytac o to... ale pytam ! A jak to jest z tym mierzeniem temperatury, jak mi się nie uda chciałabym od nowego roku spróbować monitorować swoj cykl, dni plodne, mierzyc temperaturę.
Od kiedy powinnam zaczac, jak to wygląda? [emoji2960] ale wstyd.. stara baba a tu takich rzeczy nie wie.

Powinno się mierzyć cały cykl, niektóre na @ odpuszczają, ja używam kubeczka więc mi to akurat loto i mierzę przez cały. Rano, zaraz po przebudzeniu, po min. 3h snu, zawsze mniej-więcej o tej samej porze, jeśli pod językiem to zawsze z tej samej strony. Tylko mierząc przez caly (czy tam prawie cały wyłączając @) cykl można określić poziom niskich temperatur, a co za tym idzie wyznaczyć skok.
@HeraUnique a ja mam pytanko w związku z temp. bo dzisiaj dziwna rzecz mi się podziała... Normalnie mierze temp 7-7.30, ale moje kochane futrzaki dzisiaj zrobiły mi pobudkę przed 6, zmierzyłam od razu i 36.77, pozniej jeszcze się zdrzemnełam i zmierzyłam normalnie o 7.20 i nagle 36.62 [emoji849] do tej pory nawet jak miałam taką pobudkę to temp była nieznacznie niższa niż później zmierzona o normalnej porze, wszystko jedno czy jeszcze spałam czy tylko leżałam w łóżku, a teraz zamiast wzrosnąć spadła. Którą temp uznać? Czy w ogóle pominąć? Jestem 3dpo, więc ta temp jest dosyć istotna [emoji16] pierwsza jest nieznacznie wyższa niż wczorajsza (dlatego ciągnie mnie by ją uznać), a druga niższa...
 
Przez 1,5 dnia było ostro aż plecy bolały i ledwo stałam. 2iego dnia popołudniu już tak aby tylko a reszta 3 dni plamienia na papierze toaletowym.[emoji19]
Najgorsze w tym wszystkim jest to że zanim we wtorek zrobiłam test to w sobotę byłam u dentystki na wymianę plomby[emoji33]
Leczenie u stomatologa nie mogło spowodować komplikacji ciąży. Nie wiem skąd te przeświadczenie u wielu kobiet.
Jest udowodnione, że nieleczona próchnica i choroby przyzębia (popularny "kamień nazębny") są realnym czynnikiem przedwczesnego porodu. Znieczulenie nie ma wpływu na ciążę. Na szkoleniach z RTG mówią że ciężarnej można wykonać zdjęcie w kryzysowej sytuacji, ale nie ryzykowałabym, bo jak z ciąża coś będzie źle to pozew gwarantowany...
Zresztą mówi się że do terminu miesiączki jest wszystko albo nic, więc nie da się wtedy "zaszkodzić" ciąży.
 
Powinno się mierzyć cały cykl, niektóre na @ odpuszczają, ja używam kubeczka więc mi to akurat loto i mierzę przez cały. Rano, zaraz po przebudzeniu, po min. 3h snu, zawsze mniej-więcej o tej samej porze, jeśli pod językiem to zawsze z tej samej strony. Tylko mierząc przez caly (czy tam prawie cały wyłączając @) cykl można określić poziom niskich temperatur, a co za tym idzie wyznaczyć skok.
@HeraUnique a ja mam pytanko w związku z temp. bo dzisiaj dziwna rzecz mi się podziała... Normalnie mierze temp 7-7.30, ale moje kochane futrzaki dzisiaj zrobiły mi pobudkę przed 6, zmierzyłam od razu i 36.77, pozniej jeszcze się zdrzemnełam i zmierzyłam normalnie o 7.20 i nagle 36.62 [emoji849] do tej pory nawet jak miałam taką pobudkę to temp była nieznacznie niższa niż później zmierzona o normalnej porze, wszystko jedno czy jeszcze spałam czy tylko leżałam w łóżku, a teraz zamiast wzrosnąć spadła. Którą temp uznać? Czy w ogóle pominąć? Jestem 3dpo, więc ta temp jest dosyć istotna [emoji16] pierwsza jest nieznacznie wyższa niż wczorajsza (dlatego ciągnie mnie by ją uznać), a druga niższa...
Ja bym wpisała 36,69🤷‍♀️
 
Leczenie u stomatologa nie mogło spowodować komplikacji ciąży. Nie wiem skąd te przeświadczenie u wielu kobiet.
Jest udowodnione, że nieleczona próchnica i choroby przyzębia (popularny "kamień nazębny") są realnym czynnikiem przedwczesnego porodu. Znieczulenie nie ma wpływu na ciążę. Na szkoleniach z RTG mówią że ciężarnej można wykonać zdjęcie w kryzysowej sytuacji, ale nie ryzykowałabym, bo jak z ciąża coś będzie źle to pozew gwarantowany...
Zresztą mówi się że do terminu miesiączki jest wszystko albo nic, więc nie da się wtedy "zaszkodzić" ciąży.
No właśnie a co w przypadku zdjęcia rtg po owulacji kiedy nie mamy pewności czy doszło do zapłodnienia? Można? Nie można? Gdzieś wyczytałam, że kobiety starające się mogą mieć robione zdjęcie rtg tylko do owu. Moja dentystka też mi powiedziała, że woli nie robić zdjęcia kiedy poinformowałam ja o staraniach i tym że jestem przed terminem @. I czy w ogóle promieniowanie podczas zdjęcia rtg ma jakiś wpływ na komórkę jajowa jeszcze nie zapłodniona? Albo tą już zapłodnioną ale nie zagniezdzoną?[emoji848] Wybacz, że tak chaotycznie ale zawsze się nad tym zastanawiałam i dużo pytań na raz w głowie mam [emoji57]
 
reklama
Ja bym wpisała 36,69[emoji2368]
No właśnie ja tez często mam ten problem i nie wiem, która temp mam uznać za ważną. Często przebudze się wcześniej, zmierze temp i zasnę na jakieś 30 min. A jak się obudzę to znów mierze[emoji2358] i ta druga zwykle jest trochę wyższa i teraz nie wiem, która to ta właściwa[emoji848]
Wkurzam się, że sobie tak mieszam ale jak się budzę za pierwszym razem to od razu mierze na wszelki wypadek, bo się boję, że już nie zasnę i nie będę mieć pomiaru[emoji2358]
 
Do góry