reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

To będziesz miała już fajnego pomocnika przy maleństwie [emoji3059]oby ten 2 cykl był szczęśliwym i to ładne jajeczko zaskoczyło Ciebie pozytywnie[emoji4]
Ja to nawet nie wiem kiedy ma przyjść @
Chce jutro testować bo teoretycznie to 14/13 dpo. Ale tylko teoretycznie. Mierze też temperaturę, robię testy owu i sprawdzam śluz i według całej reszty cykl mam tak pomieszany, że jeżeli coś z tego wyjdzie to chyba będzie cud. W poprzednich dwóch razach było wszystko idealnie, a teraz wszystko na opak. Moje cykle ogólnie są bardzo nieregularne, ale wynika mam w porządku. A clo brałam ze względu na złe wyniki męża. Jak to Mój gin tłumaczy żeby wszystko było wrażliwsze na plemniki[emoji12]
Czy pomocnik, to się dopiero okaże. Na razie jest walka, o sprzątanie zabawek 😅 Dla mnie, cykle to jest magia tajemna 😆 Mam wrażenie, że kichnę raz za dużo i cały cykl rozregulowany 😃 Mam nadzieję, że pomimo pomieszanego cyklu, udało się Wam trafić i będzie cud 🤰
 
reklama
Zakupiłam sobie testy owulacyjne, nigdy wcześniej nie miałam z tym doczynienia, chce sobie sprawdzić czy w tym miesiącu wystąpi u mnie owulacja (jestem 2 tygodnie po CP zakończonej laparoskopią).Czy ja dobrze rozumiem ze jeżeli ta druga kreska jest widoczna ale zdecydowanie bledsza od kontrolnej tzn ze owulacja w danym momencie nie występuje?
Takie same mocne Dwie kreski czyli C oraz T - oznacza,że owulacja wystąpi w ciagu 24h-48h (lub 36 h musisz przeczytac w instrukcji bo nie wszędzie jest podane)
-Jesli kreska T jest ciemniejsza od kreski C również test owulacyjny jest pozytywny (czyli tak samo wystapi jak opisano wyzej)
-Jeśli jest tylko kreska C - negatywny wynik
- Jesli jest kreska C oraz T, ale kreseczka T jest bledsza niż kreska C - wynik negatywny.

Najlepiej wtedy współżyc w ciagu 24 h ale nie później niz 48h
 
Jak chcesz to wstaw zdjęcie z wykresu temperatur[emoji6]
Chyba na telefonie nie jestem w stanie zrobić screena całego wykresu 😊
Odebrałam też właśnie wyniki z wczoraj 7dpo domniemanej:
- progesteron 17,73 (f.lut 5,16-18,56)
- estradiol 321,25 (f.owul 32,1-517,0) (f.lutealna 36.5-246.0)
 

Załączniki

  • IMG_20210216_144946.jpg
    IMG_20210216_144946.jpg
    64,7 KB · Wyświetleń: 66
Ostatnia edycja:
Z tego co opisujesz to faktycznie jakby nie pękł. Nawet dziś moja lekarka mówiła do mnie ‚widzisz tu była taka duża czarna plama, a teraz jej nie ma’. Nie masz możliwości skonsultować tego z innym lekarzem?

Ja teraz już od razu ją widzę i cieszę się na jej widok jak dziecko w fabryce prezentów świętego Mikołaja. 😁
 
Nigdy mnie nie bolaly piersi, sutki i nie swedzialy. Nawet przed @. A tym razem tak jest. Żyły na piersiach, kłucie jajnikow, czasami chwilowy ból krocza, taki jakby skurcz. Ciagniecie na dole brzucha. Jestem zmeczona jak cholera. Moge spac i spać. Nawet kawa nie pomaga. A co do kawy pije ja ale nie smakuje tak dobrze jak kiedyś. Taka jakas jest mgła, cierpka. I najgorsze to chyba zmiany nastrojów. Niedawno pisalam o tym,że podziwiam mojego chlopa bo ja bym sama nie wytrzymala ze sobą. Wystraczy,że czasami cos powiedzial co mi sie nie spodobalo i mialam ochotę płakać. Budzilam się radosna jak skowronek a tu bec nagle bylam wkurzona, krzyczalam i mi wszystko przeszkadzalo. A dzisiaj zauwazylam,że mam troche ciasno w plaszczu w piersiach. Wszedzie tak samo ale w piersiach bardziej czułam wszystko. Taki nacisk. Nie wiem czy coś jeszcze. Smak na wode z ogórków. Trzy dni temu po prostu wstalam wieczorem bo bylam glodna. Podeszlam do lodowki i jak zobaczylam ogorki to az mi slinka poszla. Napilam się wody z ogorkow i to bylo to. Poszlam spać 😂 dużo pije i czasami wstawalam w nocy siku aż 4 razy. Gdzie zazwyczaj nigdy nie wstawalam. Jedynie jak @ była.

To ja zupełne przeciwieństwo - brak jakichkolwiek objawów, poza brakiem @ 🙈
 
Zakupiłam sobie testy owulacyjne, nigdy wcześniej nie miałam z tym doczynienia, chce sobie sprawdzić czy w tym miesiącu wystąpi u mnie owulacja (jestem 2 tygodnie po CP zakończonej laparoskopią).Czy ja dobrze rozumiem ze jeżeli ta druga kreska jest widoczna ale zdecydowanie bledsza od kontrolnej tzn ze owulacja w danym momencie nie występuje?
ja to przy ostatnim staraniu się zakończonym ciążą (listopad) korzystałam z testów owu i robiłam tak że 2-3 dni przed spodziewaną owu zaczynałam robić testy. jaśniejsza kreska zawsze wychodziła mi dzień przed mocną krechą a następnego dnia czułam po jajniku że jest owu.
więc tj 1 dzień jaśniejsza krecha -> następny 2 dzień wielka krecha -> 3 dzien owu. I wtedy pykło za pierwszym podejściem! niestety ciąża się nie utrzymała :(
od tego cyklu znowu zaczęliśmy starania i było dokładnie tak samo z testami. (potwierdzone u gina)
 
Owulacja prawdopodobnie wystąpi do 36-48h po pozytywnym teście owulacyjnym, czyli takim, w którym kreska testowa jest tak samo ciemna lub ciemniejsza od kontrolnej. Prawdopodobnie, bo testy owu tylko wskazują na wzrost poziomu LH, ale nie potwierdzają, ze do owu napewno dojdzie. U wielu dziewczyn się sprawdzają (i u mnie, potwierdzone na monitoringach), ale tak samo u sporej ilości dziewczyn nie działają, mimo, ze owulacja się odbywa. Musisz mieć do nich otwarty umysł na początku i po prostu sprawdzić [emoji6] nie wiem jak w Twoim przypadku, czy po CP nie będziesz miała zachwiań hormonalnych, wiec się nie wypowiem.
A no właśnie jestem ciekawa jak to teraz będzie z tym moim cyklem to sobie testuje. Ginekolog w przyszły poniedziałek to napewno się dowiem,ale wiadomo ciekawość jest silna
 
reklama
dziewczyny ile dni do waszych @? i w jakim czasie robicie testy ciążowe? w dniu spodziewanej @ czy wcześniej? jak tak to ile dni wcześniej?
 
Do góry