reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Dziewczyny, któraś dziś testuje? Jak się ogólnie czujecie? Który dc? Ja dzisiaj 26dc, czuję się dobrze, jedynie już od długich paru dni bolą mnie niemiłosiernie sutki 🥺 Zawsze to było 2-3 dni przed planowaną @ a nie tydzień 🤦🏻‍♀️
u mnie dziś 18 dzień cyklu,od 2 dni strasznie piersi mnie bolą i.mam muchy w nosie 😅 , chyba moje hormony oszalały... Dziś idę na przegląd do ginekologa - trzymajcie kciuki. Chęci mi ostatnio osłabły więc się nie odzywałam.... Ale może wrócę na dobre tory ❤️ miłego dnia wszystkim!
 
u mnie dziś 18 dzień cyklu,od 2 dni strasznie piersi mnie bolą i.mam muchy w nosie 😅 , chyba moje hormony oszalały... Dziś idę na przegląd do ginekologa - trzymajcie kciuki. Chęci mi ostatnio osłabły więc się nie odzywałam.... Ale może wrócę na dobre tory ❤️ miłego dnia wszystkim!

Nie możemy się dołować 👍 trzymamy kciuki za przegląd 🙂
 
Dziewczyny, któraś dziś testuje? Jak się ogólnie czujecie? Który dc? Ja dzisiaj 26dc, czuję się dobrze, jedynie już od długich paru dni bolą mnie niemiłosiernie sutki 🥺 Zawsze to było 2-3 dni przed planowaną @ a nie tydzień 🤦🏻‍♀️
a Ty Gryfin testujesz czy czekasz ? :)
 
Ale wiesz, że z tym piciem wina przed terminem miesiaczki to taki mit😉 nic by się nie stało, serio. Nie piłam alkoholu w ciąży, ale też żyłam normalnie dopóki test nie pokazał ciąży.
Ja się psychicznie lepiej czuje, jak od terminu owulacji nic nie piję. Mit czy nie mit- nie wiadomo i lepiej nie ryzykować. Jak odpuszczę kilkanaście dni, to tylko na zdrowie wyjdzie😊


A powoływanie się na matki nadużywające alkoholu do mnie nie przemawia. Jak mam być w ciąży, to chce dać dziecku jak najlepszy możliwy start :)
 
Ostatnia edycja:
Odnośnie picia przed terminem @ znalazłam taką informację w internecie: Na bardzo wczesnym etapie ciąży obowiązuje zasada „wszystko albo nic” – mówi dr Andrzej Micuła, ginekolog położnik. – Albo zarodek obumiera, a kobieta często nigdy nie dowiaduje się, że była w ciąży, albo rozwija się prawidłowo, a ewentualne złe skutki ryzykownych zachowań naprawiają komórki multipotencjalne.


Zasada "wszystko albo nic" była mi znana, ale nie słyszałam nigdy o tych naprawczych komórkach multipotencjalnych, bardzo ciekawe 🧐
 
Ja czekam, już minęły czasy kiedy się emocjonowałam przed 😉 jeśli się spóźni dzień lub dwa to dopiero wtedy pójdę kupić test
Znaczy nie trzymasz zapasu testów w domu :D? W sumie przy takiej pogodzie też bym z domu nie wychodziła, dlatego kupiłam kilka na zapas jak mi się poprzednio nie chciało iść 🤣.
 
reklama
Do góry