reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dlatego się nad tą saxenda zastanawiam. Kasa jednak spora, a ja też nie należę do ludzi zdrowych. Mam trochę problemów z jelitami. W ogóle bardzo sceptycznie podchodzę do takich specyfików. Co do metforminy to zobaczymy. Ja mam nadzieję, że pomoże. Stąd zdecydowałam się na początek na nią, bo miałam wybór. Co do chleba to wieczorem rozmawiałam z babcia. Ma super zakwas na chlebek i kocham jej chleb. Poratuje mnie kilkoma bochenkami i nauczy go piec. Na pewno lepsza opcja nich chleb kupny. Dalej tylko największy problem mam z tymi warzywami. Ale to stopniowo będę sobie ogarniac. Mam nadzieję, że wypracuje sobie wszystkie nawyki i będzie super.
Jak masz kogoś kto Cię nauczy piec chleb to już dalej będzie z górki, w biedronce jest fajna mąka orkiszowa 2000 i na niej wychodzą fajne nie kwaśne i nie gliniaste bochenki ;)
U dziewczyn stosujących saxende widziałam spektakularne zmiany, traciły 1/3 masy ciała ale to przy sporej otyłości. Ale właśnie te skutki uboczne, bóle brzucha, zawroty, hm… musisz przemyśleć wszystkie za i przeciw ;)
Jedzenia warzyw nie unikniesz, musisz się tego po prostu nauczyć, z czasem być może tak jak ja będziesz wolała zjeść warzywa a mięso czy dodatek skrobiowy zostawić na talerzu ;)
 
reklama

Załączniki

  • 659306DA-0151-4398-9008-11897B82C66A.jpeg
    659306DA-0151-4398-9008-11897B82C66A.jpeg
    14,2 KB · Wyświetleń: 120
Hej dziewczyny, może coś poradzicie. Zmieniłam gin i w zasadzie byłam na dwóch konsultacjach: jedna zleciła badania w kierunku pcos i zalecila branie duphastonu od 16 do 25dc przez 3 miesiące na skrócenie moich długich cykli a druga po monitoringu stymulacja od 4 do 8dc clo 1 tabletka przez trzy miesiące i potem drożność. Komu zaufać?
 
Ostatnia edycja:
Jak masz kogoś kto Cię nauczy piec chleb to już dalej będzie z górki, w biedronce jest fajna mąka orkiszowa 2000 i na niej wychodzą fajne nie kwaśne i nie gliniaste bochenki ;)
U dziewczyn stosujących saxende widziałam spektakularne zmiany, traciły 1/3 masy ciała ale to przy sporej otyłości. Ale właśnie te skutki uboczne, bóle brzucha, zawroty, hm… musisz przemyśleć wszystkie za i przeciw ;)
Jedzenia warzyw nie unikniesz, musisz się tego po prostu nauczyć, z czasem być może tak jak ja będziesz wolała zjeść warzywa a mięso czy dodatek skrobiowy zostawić na talerzu ;)
Ja zmagam się z otyłością. Może nie olbrzymia, ale spora.. Tylko u mnie to bylo takie bum. Ważyłam 64 kg przy wzroście 172 cm. Nagle ta waga zaczęła drastycznie lecieć do góry mimo że nie zmieniałam diety, ani innych nawyków. W pewnym momencie się zatrzymała i tak stoi już z 3 lata. Próbowałam różnych diet, ale z reguły trwały max tydzień xD brakowało mi silnej woli. Teraz czuję się jakbym miała nóż na gardle. Nie chcę się poddać choćby nie wiem co, bo wiem że inaczej sukcesu nie będzie.. A wracajac do saxendy to bardzo się boję, że posypie sobie tym zdrowie. Z drugiej strony gdyby tak miało być to chyba nie proponowałby mi tego lekarz. Z chęcią porozmawiałabym z kimś kto jest po kuracji tym specyfikiem. Na internecie opinii jest bardzo niewiele. Bije się trochę z myślami. Czytałam też, że ona powoduje głównie zatrzymanie apetytu, a ja nie cierpię na wilczy głód. Jem bardzo niewiele..
 
Hej dziewczyny, może coś poradzicie. Zmieniłam gin i w zasadzie byłam na dwóch konsultacjach: jedna zleciła badania w kierunku pcos i zalecila branie duphastonu od 16 do 25dc przez 3 miesiące na skrócenie moich długich cykli a druga po monitoringu stymulacja od 4 do 8dc clo 1 tabletka przez trzy miesiące i potem drożność. Komu zaufać?
Zalezy na czym chcesz się teraz skupić.
Jedna chce Cię najpierw zbadać pod kątem pcos i skrócić cykle. A druga chce Cię od razu stymulować i pozniej wyslac na drożność by sprawdzić czy Twoje jajowody są ok.
 
Hej dziewczyny, może coś poradzicie. Zmieniłam gin i w zasadzie byłam na dwóch konsultacjach: jedna zleciła badania w kierunku pcos i zalecila branie duphastonu od 16 do 25dc przez 3 miesiące na skrócenie moich długich cykli a druga po monitoringu stymulacja od 4 do 8dc clo 1 tabletka przez trzy miesiące i potem drożność. Komu zaufać?

Ja brałam pół roku luteinę i po przestanie cykle wróciły do normy [emoji51] jeśli masz PCOS to i tak się skończy na stymulacji JEŚLI nie owulujesz, wiec ja bym pewnie wziela stymulację. Ale wolałabym drożność najpierw [emoji16]
 
Ja brałam pół roku luteinę i po przestanie cykle wróciły do normy [emoji51] jeśli masz PCOS to i tak się skończy na stymulacji JEŚLI nie owulujesz, wiec ja bym pewnie wziela stymulację. Ale wolałabym drożność najpierw [emoji16]
No ona właśnie tak powiedziała, że teoretycznie najpierw robi się drożność a potem stymulacja ale, że podejrzewa u mnie problemy hormonalne to zaproponowała ta stymulacje tylko na 3 miesiące.
 
reklama
Do góry