reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Wiesz to, to jeszcze - zaraz Ci ktoś napisze że ludzie tak żyją bo mężczyźni pracują za granicą czy są kierowcami itd ;)

Ale ja bym się przede wszystkim bała - że po prostu nie znam tego faceta. Ale to ja. Pamiętam jak miałam z 16/17 lat i mój ojciec powiedział mi, że on uważa że najgłupsze co było w ich czasach to brak mieszkania ze sobą przed ślubem. Jakieś tam randki, weekendy czy nawet wspólne wakacje to nie jest prawdziwe codziennie życie gdzie jest masa problemów. I nie mówię, że trzeba się rozstać bo facet nie opuszcza deski w łazience bo można się dotrzeć. Ale jak tu mieć siłę i chęci na docieranie się gdy jest się w ciąży, połogu czy niemowlakiem. Ale ja stara jestem i właściwie mam już nastolatka w domu ;)
Twój tata ma w 100% rację. Też jestem zdania, że nie powinno się brać ślubu przed zamieszkaniem razem. To wtedy tak na prawdę poznajemy swojego partnera w 100%. Ja z moim jestem razem 6 lat, mieszkamy razem 3 a ślub zamawialiśmy po roku mieszkania razem na 2022 także dopiero w sumie po 4 latach od wspólnego zamieszkania. I zdania bym nie zmieniła. Jestem pewna w 100% z kim jestem, jak nam się żyje na codzień a podam przykład mojej ciotki. Jest z mężem od dobrych 25/30 lat i całe życie on pracował zagranicą wracając tylko raz na 2 miesiące na tydzień. W tamtym roku zjechał do polski i efekt taki, że śpią nie tyle w osobnych pokojach ale na osobnych nawet piętrach, mijają siŕ na codzień i nie są w stanie ze sobą wytrzymać. Ciocia sama się do tego przyznała, że wolałaby aby wrócił do niemiec. Ja mimo braku języka zagranicą z miłośvi wyjechałam. Nie byłam w stanie tak dłużej żyć na odległość. I co mieszkam w Austrii już 3 lata i jakoś dajemy radę choć zdecydowaliśmy się ostatecznie na powrót gdy skończymy już nasz domek 😊
 
reklama
Widzę, że się z tego nie zła pogawędka zrobiła :) ogolnie kocham męża, znam go od kilku dobrych lat, mieszkałam z nim i bez niego - czasem moze pracować w okolicach domu a czasem nie może, taka praca... ;) wiem o tym, że wszedzie zostawia skarpetki i jest okropnym balaganiarzem itp :D ale i tak go kocham ;) dzięki za cała troskę i wsparcie :) a tak z innej bajki - mam dzisiaj 22 dc (owulacja byla 7 dc), w 11 dpo robilam hcg - negatyw. A dzisiaj musze isc do dentysty i najpewniej trzeba bedzie zrobić zdjecie rtg - czy na tym etapie to niesie to ze soba duze ryzyko jeśli jednak udalo nam sie zaskoczyc? Czy najlepiej pojechac i dzis zrobic bete?
W 7dc owulacja? Bardzo szybko. Jak długie masz cykle? Ja bym dla świętego spokoju zrobiła test czy betę ale to ja. Duża część kobiet nawet nie zdawala sobie sprawy ze jest w ciazy i wszystko bylo ok 😊
 
Nom.. szybko w sumie to pierwszy cykl z owulacja, wczesniej musialam unormować kilka tematów, teraz mialam stymulację ovaleapem i 7dc mialam potwiwrdzona monitoringiem owulacje. Cykle mam srednio 25-26 dni. A teraz jestem na progesteronie od 8 dpo wiec gin kazala mi w dniu planowanej @ zrobic i wtedy odstawić..
W 7dc owulacja? Bardzo szybko. Jak długie masz cykle? Ja bym dla świętego spokoju zrobiła test czy betę ale to ja. Duża część kobiet nawet nie zdawala sobie sprawy ze jest w ciazy i wszystko bylo ok [emoji4]
 
Widzę, że się z tego nie zła pogawędka zrobiła :) ogolnie kocham męża, znam go od kilku dobrych lat, mieszkałam z nim i bez niego - czasem moze pracować w okolicach domu a czasem nie może, taka praca... ;) wiem o tym, że wszedzie zostawia skarpetki i jest okropnym balaganiarzem itp :D ale i tak go kocham ;) dzięki za cała troskę i wsparcie :) a tak z innej bajki - mam dzisiaj 22 dc (owulacja byla 7 dc), w 11 dpo robilam hcg - negatyw. A dzisiaj musze isc do dentysty i najpewniej trzeba bedzie zrobić zdjecie rtg - czy na tym etapie to niesie to ze soba duze ryzyko jeśli jednak udalo nam sie zaskoczyc? Czy najlepiej pojechac i dzis zrobic bete?

Jasne spoko - dla mnie dziecko to była tak ogromna rewolucja dwukrotnie i taki hardocre, że nie wyobrażam sobie tego z kimś z kim nie mieszkam, ale jak u was okej to spoko. Każdy ma inaczej.

Tę owulację w 7dc to masz potwierdzoną monitoringiem to bym poszła na betę bo to da Ci 100% odpowiedź. RTG i w ogóle leczenie zębów w pierwszym trymestrze nie jest najlepszym pomysłem, chyba że jest dramat i nie da się doczekać do tego drugiego
 
Dziewczyny a jak to jest z ta beta?
Na czczo? Z rana?
Czy jak pobiorę ok 12 to będzie ok?
Czy lepiej poczekać do jutra i pobrać z samego rana?
Bo w różnych laboratoriach różne informacje maja na stronach…:/
 
Dziewczyny a jak to jest z ta beta?
Na czczo? Z rana?
Czy jak pobiorę ok 12 to będzie ok?
Czy lepiej poczekać do jutra i pobrać z samego rana?
Bo w różnych laboratoriach różne informacje maja na stronach…:/

Bo generalnie zwykle najlepiej rano na czczo, ale w becie to raczej nic nie zmieni. Więc śmiało możesz iść o tej 12. Choć wiesz każdy dzień do przodu to większa szansa że będzie pewne
 
Dziewczyny a jak to jest z ta beta?
Na czczo? Z rana?
Czy jak pobiorę ok 12 to będzie ok?
Czy lepiej poczekać do jutra i pobrać z samego rana?
Bo w różnych laboratoriach różne informacje maja na stronach…:/
Bete mozna robic kiedy sie chce. Nie trzeba byc na czczo. Pora dnia obojetna chyba ze robisz powtorna w odstepie 48h to wiadomo odstep mniej wiecej 48h 🙂
 
reklama
Do góry