reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Hej dziewczyny mam pytanie moja siostra, która ma problem z miesiączka ponieważ nie dostaje jej już od marca ma po prostu zaburzenia jakieś hormonalne. Dostała od gine zalecenie żeby brać luteinę 3x1 przez 5 dni i po tym powinna dostać miesiączki i później od 14-15dc dupka aczkolwiek minęło już od ostatniej tabletki 2 tygodnie i cisza miesiączka nie przyszła a gine na urlopie przez kolejne 2 tygodnie. Czy któraś z was tak miała ?
 
Hej dziewczyny mam pytanie moja siostra, która ma problem z miesiączka ponieważ nie dostaje jej już od marca ma po prostu zaburzenia jakieś hormonalne. Dostała od gine zalecenie żeby brać luteinę 3x1 przez 5 dni i po tym powinna dostać miesiączki i później od 14-15dc dupka aczkolwiek minęło już od ostatniej tabletki 2 tygodnie i cisza miesiączka nie przyszła a gine na urlopie przez kolejne 2 tygodnie. Czy któraś z was tak miała ?

Mój gin mówił ze jak po 2 tygodniach miesiączka nie przyjdzie to trzeba iść do lekarza. Niech nie czeka na swojego, tylko idzie do innego.
 
Cześć! Witam się z Wami staraczkami, ja staraczaka :D U mnie przygoda starania się jest ponad 3 letnia, ale ze względu na pracę męża faktycznie coś koło 1,5 roku. Czas płynie, a ja nadal bez brzucha :p W tamtym roku miałam kilka problemów ginekologicznych (polip, przerost emdometrium i 3trzykrotne wizyty w szpitalu z tych powodów... mam dosyć szpitali!). W tym roku to jest mój dopiero 3 miesiąc starań. Zmieniłam ginekologa. Miałam we wrześniu wykonywane badanie HSG - jajowody drożne. Zdiagnozowanej żadnej choroby nie mam, oprócz niedoczynnosci tarczycy, która jest unormowana od kilku lat (tj., bez leków się nie obejdzie, euthyrox mój przyjaciel forever ;)). Hormony w normie. I czekam, i czekam tak jak Wy. Chyba już przeszłam wszystkie etapy podejścia do ciąży od frustracji, po niechęć.... aktualnie "co ma być to będzie". Może ten miesiąc będzie owocny :) Pozdrawiam Was!
 
A ja wczoraj zrobiłam badania. W piątek popołudniu przyszła normalna @. Więc w sobotę był 2dc. Zrobiłam wszystko prócz
krzywej glukozy i insuliny, bo nie miałam tyle czasu. Na to chyba jednak będę musiała wziąć wolne w pracy 🤷‍♀️ na razie dostałam wyniki tarczycy-teraz jest w normie, więc trochę mi skacze ten wynik. Ostatni na poziomie 0,4. Teraz TSH 1,3. Ft4 mogłoby być trochę wyższe, bo na dolnej granicy normy jest. Prolaktyna 11,54. To chyba dobrze, nie? Czekam na resztę. Dalej jestem ciekawa powodu moich nieregularnych cykli i problemów z zajściem w ciążę.
 
A ja wczoraj zrobiłam badania. W piątek popołudniu przyszła normalna @. Więc w sobotę był 2dc. Zrobiłam wszystko prócz
krzywej glukozy i insuliny, bo nie miałam tyle czasu. Na to chyba jednak będę musiała wziąć wolne w pracy 🤷‍♀️ na razie dostałam wyniki tarczycy-teraz jest w normie, więc trochę mi skacze ten wynik. Ostatni na poziomie 0,4. Teraz TSH 1,3. Ft4 mogłoby być trochę wyższe, bo na dolnej granicy normy jest. Prolaktyna 11,54. To chyba dobrze, nie? Czekam na resztę. Dalej jestem ciekawa powodu moich nieregularnych cykli i problemów z zajściem w ciążę.
Lekarzem nie jestem i nie wiem jakie normy masz wpisane na wyniku ale jeśli standardowe to wg tego:
5-25 ng/ml -prawidłowa norma

Mnie czeka niebawem powtórka badań i aż sie boję. Jeszcze 2 miesiące temu moje tsh wynosiło 3,320 🤔 może antykoncepcja miała wpływ na to, bo wcześniej miałam koło 1-1,5.
 
reklama
Lekarzem nie jestem i nie wiem jakie normy masz wpisane na wyniku ale jeśli standardowe to wg tego:
5-25 ng/ml -prawidłowa norma

Mnie czeka niebawem powtórka badań i aż sie boję. Jeszcze 2 miesiące temu moje tsh wynosiło 3,320 🤔 może antykoncepcja miała wpływ na to, bo wcześniej miałam koło 1-1,5.
Tak standardowa norma.

Ps. Jak długo czekałyście na wyniki tych wszystkich hormonów?
 
Do góry