reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

sama nie wiem, tamte badania wszystkie były w normach, a ja mam mimo dwóch zdrowych ciąż ( w które zaszłam w przeciągu dwóch niczym nie kontrolowanych cykli) nieregularne miesiączki, na usg tez wszystko było ok, po prostu stwierdził, ze mam problem z owulacja skoro cykle są nieregularne i dość długie (przed tym duphastonem miałam 40/50 dniowe).
Niektóre z dziewczyn tutaj pisały, że Clo na nie nie działało i dostawały inne leki. Duphaston powinno się brać po owulacji, jak weźmiesz to za wcześnie to może do niej nie dojść.
duphaston kazał brac po pozytywnym teście owu (chociaż teraz już tez wiem dzięki Wam, ze test nie daje pewności ze owu była).

Ale tak jak napisałam, w dwie ciąże zaszłam bez problemu, obie on prowadził i chodziłam do niego przed ciążami, także mu zaufałam myśląc ze wie co robi. A teraz jak już się jakiś czas nie udaje to zaczęłam czytac różne rzeczy na własna rękę.
Ale pozytywny test owu tylko zapowiada, że owulacja teoretycznie będzie do 2-3 dni od testu. Duphaston trzeba brać po owu z tego co wiem, za wcześnie będzie niedobrze.

Ginekolog, który fajnie prowadzi ciążę niekoniecznie ma jakieś pojęcie o leczeniu niepłodności. Mnie ginekolog na przykład odesłała do kogoś kto się zajmuje niepłodnością, bo sama nie czuje się ekspertem w temacie a szkoda marnować czas i szkodzić. Może rozważ jednak konsultację u jakiegoś gina, który zajmuje się niepłodnością to będziesz wiedziała na czym stoisz. Clo i dupek to niestety nie cukierki, które można brać na czuja. Szkoda Twojego zdrowia po prostu a coś raczej jest nie tak skoro szukasz info w internecie a nie prowadzi tego porządnie ten ginekolog.
 
reklama
Niektóre z dziewczyn tutaj pisały, że Clo na nie nie działało i dostawały inne leki. Duphaston powinno się brać po owulacji, jak weźmiesz to za wcześnie to może do niej nie dojść.

Ale pozytywny test owu tylko zapowiada, że owulacja teoretycznie będzie do 2-3 dni od testu. Duphaston trzeba brać po owu z tego co wiem, za wcześnie będzie niedobrze.

Ginekolog, który fajnie prowadzi ciążę niekoniecznie ma jakieś pojęcie o leczeniu niepłodności. Mnie ginekolog na przykład odesłała do kogoś kto się zajmuje niepłodnością, bo sama nie czuje się ekspertem w temacie a szkoda marnować czas i szkodzić. Może rozważ jednak konsultację u jakiegoś gina, który zajmuje się niepłodnością to będziesz wiedziała na czym stoisz. Clo i dupek to niestety nie cukierki, które można brać na czuja. Szkoda Twojego zdrowia po prostu a coś raczej jest nie tak skoro szukasz info w internecie a nie prowadzi tego porządnie ten ginekolog.
dzięki :)

Tak masz racje, teraz już to wszystko wiem. Umowie się na ten monitoring i zobaczę jeszcze co mi powie, a w między czasie poszukam innego lekarza.
 
Jak dla mnie mnei prog świadczy o tym, że nie było owulacji.
Czy to jest normalne? Tak zdarzają się cykle bez owulacji.
Natomiast pakowanie w pacjentkę hormonów bez żadnego ładu i składu powinno się zgłosić do izby lekarskiej.
Jak można nie kontrolować czy leczenie ma jakieś efekty?! Przecież to jakiś konował.
Duphaston brany przed owulacją może ją zablokować i jedyne co zrobi to uregulujemy okres bo po prostu dostaniesz krwawienie z odstawienia.
Czy on Ci monitorował chociaż jeden naturalny cykl żeby wiedzieć czy duphaston jest w ogóle potrzebny? .
nie nic nie monitorował, duphaston miałam brac na skrócenie cyklu. Ale tak jak pisałam trochę tu u Was poczytałam i teraz już wiem, ze to nie tak powinno wyglądać.

Cykle bez owulacji rozumiem, ale dziwi mnie ze ten wynik jest aż tak niski, właściwie poniżej wszystkich norm, czy to jest w ogóle możliwe żeby aż taki niski był? Już brałam pod uwagę nawet jakiś błąd przy badaniu.
 
nie nic nie monitorował, duphaston miałam brac na skrócenie cyklu. Ale tak jak pisałam trochę tu u Was poczytałam i teraz już wiem, ze to nie tak powinno wyglądać.

Cykle bez owulacji rozumiem, ale dziwi mnie ze ten wynik jest aż tak niski, właściwie poniżej wszystkich norm, czy to jest w ogóle możliwe żeby aż taki niski był? Już brałam pod uwagę nawet jakiś błąd przy badaniu.

Ja miałam tak niski jak owu nie było [emoji6]
 
Dziewczyny, wrzucam zdjęcie testów owulacyjnych, od góry 2.09, 3.09 i na samym dole dzisiejszy. Czy wg Was wczorajszy (środkowy) jest pozytywny?
 

Załączniki

  • IMG_1387.jpg
    IMG_1387.jpg
    137 KB · Wyświetleń: 109
Hej dziewczyny :) ja z podobnym pytaniem do koleżanki. Wczoraj miałam monitoring gin stwierdził, że lada dzień powinna być owulacja, bo pęcherzyki są już ładne i duże. Dla pewności robię też testy owulacyjne. Myślicie, że to już pik czy jeszcze chwila?
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 119
reklama
Do góry