reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

W temacie wypłat zusowskich-macierzyńskich ja tez mam pytanie, może ktoś rozwieje moje wątpliwości :) sytuacja jest oczywiście czysto teoretyczna, pytam z ciekawości. dajmy na to, ze zarabiam 4tys podstawy + 6 tys premii (dla łatwego rachunku) i jest to stałe wynagrodzenie ostatnich 12mcy, wszystko w jednej wypłacie, na jednym pasku. Jestem w na L4 ciążowym, wiadomo, dostaje 100% wynagrodzenia, przechodzę na macierzyński i wpada mi 80% czyli 8tys. Po tym przechodzę na bezpłatny wychowawczy bezpłatny i od razu, np. w pierwszym miesiącu wychowawczego znów zachodzę w ciążę, składam wniosek o przywrócenie do pracy i pierwszego dnia idę na L4 ciążowe, wtedy wypłata zusu liczy się z pierwotnie uzyskiwanych dochodów (10tys) czy z dochodów jakie otrzymywałam na macierzyńskim przez ostatnie 12m-cy (8tys)?
z podstawy czyli teoretycznie od 10tys
 
reklama
Dziewczyny a czy któraś z was stosowała kiedyś specyfik o nazwie Cyclodynon? Szukałam czegoś na regulację okresu po odstawieniu antykoncepcji i to mi się rzuciło w oczy. Obawiam się że na okres będę czekać niewiadomo ile a tego nie chcę.
 
Nie ma to jak iść na betę (nie mówiąc nawet o tych 56 zł) - wrócić, isc do toalety i mieć @ (gdzie godzinę szybciej nie było nic) 😂 chyba się już ciotka wystraszyła, ze betę robię i w sekundę przyszła 🤣🤣🤣
śmiałyśmy się tu nie raz, ze bhcg to najlepszy sposób na wywołanie spóźnionej @ ;) sama miałam taka sytuacje ze 3 razy 😛
 
Dziewczyny a czy któraś z was stosowała kiedyś specyfik o nazwie Cyclodynon? Szukałam czegoś na regulację okresu po odstawieniu antykoncepcji i to mi się rzuciło w oczy. Obawiam się że na okres będę czekać niewiadomo ile a tego nie chcę.
Ja bym nie brała nic bez konsultacji z lekarzem, bo można sobie właśnie rozregulować, zwłaszcza że po antykoncepcji wcale nie trzeba czekać nie wiadomo ile na okres. 2 moje znajome zaszły w ciąże w pierwszym i drugim cyklu po odstawieniu, okres jednej przyszedł normalnie.
 
@Xxxladyhxxx ale ta druga kreska była wyraźna? Z ręką na sercu jesteś w stanie powiedzieć, że test był pozytywny? No jeśli tak było, to mogłaś mieć biochema, jasne, ale lekarz bez stwierdzenia bhcg z krwi nie ma prawa rzucać takich osądów.
 
Nie ma to jak iść na betę (nie mówiąc nawet o tych 56 zł) - wrócić, isc do toalety i mieć @ (gdzie godzinę szybciej nie było nic) 😂 chyba się już ciotka wystraszyła, ze betę robię i w sekundę przyszła 🤣🤣🤣
A ja ten fakt wykorzystuje jak mnie wpienia spoznianiem się mimo że wiem że nie ma ciąży... 😂 Ostatnio spóźniał się 2 dni więc poszłam na betę i zanim był wynik już się pojawiła 🤣😁
 
@Xxxladyhxxx ale ta druga kreska była wyraźna? Z ręką na sercu jesteś w stanie powiedzieć, że test był pozytywny? No jeśli tak było, to mogłaś mieć biochema, jasne, ale lekarz bez stwierdzenia bhcg z krwi nie ma prawa rzucać takich osądów.
Oceniałam go ja, mój M i przyjaciółka. Wszyscy widzieliśmy II kreskę. Też mi się wydaje, że bez wyniku z krwi to trochę słabo. Z drugiej strony nie wiem czy nawet nie byłoby za późno. Minęło już trochę czasu i poziom na 100% spadł. Nie jestem medykiem, nie znam się.
 
reklama
Oceniałam go ja, mój M i przyjaciółka. Wszyscy widzieliśmy II kreskę. Też mi się wydaje, że bez wyniku z krwi to trochę słabo. Z drugiej strony nie wiem czy nawet nie byłoby za późno. Minęło już trochę czasu i poziom na 100% spadł. Nie jestem medykiem, nie znam się.
Już 2 tygodnie minęły tak? Tamte krwawienie było w czasie normalnego okresu? Czy się spóźniło?
No żaden normalny lekarz nie zdiagnozuje ciąży, nawet biochemicznej, bez wyników laboratoryjnych 🙄
 
Do góry