reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

A lekarz zaproponowal mi l4. Ale jak będzie bardzo źle to dogadam się na pół dnia urlopu. A jeśli planujemy ciąże to każdy miesiąc bez zwolnienia zwiększa podstawę
 
reklama
A lekarz zaproponowal mi l4. Ale jak będzie bardzo źle to dogadam się na pół dnia urlopu. A jeśli planujemy ciąże to każdy miesiąc bez zwolnienia zwiększa podstawę
A jak to jest...wiem że podstawę do zasiłku (ciążowe L4) oblicza się z ostatnich 12 pełnych przepracowanych miesięcy. A jeśli dajmy na to w ciągu tych 12 miesięcy wskoczyło nam jakieś L4 to taki miesiąc nie liczą?
Może jest tu jakaś księgowa 😅😅
 
A ja dzisiaj dowiedziałam się, że była ciąża biochemiczna najprawdopodobniej :( dostałam okres w pierwszym tygodniu sierpnia. Był bardzo obfity i było multum skrzepów. Był też bardzo bolesny. To wtedy musialam ciążę stracić. Przyczyną najprawdopodobniej było pierwsze szczepienie. Właśnie dostałam normalny okres po oczyszczeniu. Takie jest zdanie Pani ginekolog. Boli dziewczyny. Bardzo boli.
 
A ja dzisiaj dowiedziałam się, że była ciąża biochemiczna najprawdopodobniej :( dostałam okres w pierwszym tygodniu sierpnia. Był bardzo obfity i było multum skrzepów. Był też bardzo bolesny. To wtedy musialam ciążę stracić. Przyczyną najprawdopodobniej było pierwsze szczepienie. Właśnie dostałam normalny okres po oczyszczeniu. Takie jest zdanie Pani ginekolog. Boli dziewczyny. Bardzo boli.
A jak to jest...wiem że podstawę do zasiłku (ciążowe L4) oblicza się z ostatnich 12 pełnych przepracowanych miesięcy. A jeśli dajmy na to w ciągu tych 12 miesięcy wskoczyło nam jakieś L4 to taki miesiąc nie liczą?
Może jest tu jakaś księgowa 😅😅
coś tam wiem :). Podstawą jest z 12 miesięcy. Jeśli bierzesz zwolnienie w sierpniu to zus liczy od sierpnia 2020 do lipca 2021.
Ale jeśli masz zwolnienie bez przerwy 3 mięsiecy, czyli np poprzednie zwolnienie było w czerwcu to biorą od 06.2020 do 05.2021 podstawa nie przelicza się. Musi być przerwa pełnych 3 miesięcy kalendarzowych.
 
A jak to jest...wiem że podstawę do zasiłku (ciążowe L4) oblicza się z ostatnich 12 pełnych przepracowanych miesięcy. A jeśli dajmy na to w ciągu tych 12 miesięcy wskoczyło nam jakieś L4 to taki miesiąc nie liczą?
Może jest tu jakaś księgowa 😅😅
a i przy zmianie wymiaru czasu pracy przy zmniejszeniu i przy zwiększeniu etatu podstawą liczy się od zmiany a nie z 12 miesięcy
 
a i przy zmianie wymiaru czasu pracy przy zmniejszeniu i przy zwiększeniu etatu podstawą liczy się od zmiany a nie z 12 miesięcy

Dla mnie to czarna magia.... właśnie od lipca dostałam podwyżkę i próbowałam to obliczyć, orientacyjnie jak to ma być. Pomożesz?
Ostatnie l4 (zwykłe chorobowe 5 dni) bralam w lutym tego roku. Dajmy na to w pazdzierniku zajde w ciążę, na l4 pójdę w lutym/marcu. To jak oni by to liczyli?
 
A lekarz zaproponowal mi l4. Ale jak będzie bardzo źle to dogadam się na pół dnia urlopu. A jeśli planujemy ciąże to każdy miesiąc bez zwolnienia zwiększa podstawę
Coś o tym wiem :D dlatego że łzami w oczach chodziłam do pracy, na szczęście nie jest ona stricte siedzącą.
A jak to jest...wiem że podstawę do zasiłku (ciążowe L4) oblicza się z ostatnich 12 pełnych przepracowanych miesięcy. A jeśli dajmy na to w ciągu tych 12 miesięcy wskoczyło nam jakieś L4 to taki miesiąc nie liczą?
Może jest tu jakaś księgowa 😅😅
Koleżanka już wyżej ładnie wytłumaczyła. Zwolnienie jakby resetuje poprzedni okres liczenia podstawy, pod warunkiem że między zwolnieniami jest przerwa 3 miesięcy kalendarzowych żeby podstawa od nowa się liczyła.
 
Dla mnie to czarna magia.... właśnie od lipca dostałam podwyżkę i próbowałam to obliczyć, orientacyjnie jak to ma być. Pomożesz?
Ostatnie l4 (zwykłe chorobowe 5 dni) bralam w lutym tego roku. Dajmy na to w pazdzierniku zajde w ciążę, na l4 pójdę w lutym/marcu. To jak oni by to liczyli?
to trudne wyliczyć jak zus. Ale w przypadku podwyżki każdy miesiąc bez zwolnienia podwyższa podstawę. Oni liczą średnia i jeszcze odprowadzaja podatek 13,71 ale moje wyliczenia nie zgadzają się z zus. Jeśli pójdziesz w lutym na zwolnienie to wezmą postawę od stycznia 2022 do lutego 2021 mimo że w lutym 2021 byłaś na zwolnieniu
 
W temacie wypłat zusowskich-macierzyńskich ja tez mam pytanie, może ktoś rozwieje moje wątpliwości :) sytuacja jest oczywiście czysto teoretyczna, pytam z ciekawości. dajmy na to, ze zarabiam 4tys podstawy + 6 tys premii (dla łatwego rachunku) i jest to stałe wynagrodzenie ostatnich 12mcy, wszystko w jednej wypłacie, na jednym pasku. Jestem w na L4 ciążowym, wiadomo, dostaje 100% wynagrodzenia, przechodzę na macierzyński i wpada mi 80% czyli 8tys. Po tym przechodzę na bezpłatny wychowawczy bezpłatny i od razu, np. w pierwszym miesiącu wychowawczego znów zachodzę w ciążę, składam wniosek o przywrócenie do pracy i pierwszego dnia idę na L4 ciążowe, wtedy wypłata zusu liczy się z pierwotnie uzyskiwanych dochodów (10tys) czy z dochodów jakie otrzymywałam na macierzyńskim przez ostatnie 12m-cy (8tys)?
 
reklama
Żaden szanujący się ginekolog nie zdiagnozuje biochema na podstawie opisu miesiączki, a jedynym źródłem takich domniemań jest badanie betahcg.
Proponuję zmienić lekarza bo to zwykły szarlatan i tyle.
Za takie mądrości powinni mieć dożywotnio odbierane prawo do wykonywania zawodu
Test w tamtym czasie wychodził pozytywny. Tzn były dwie kreski, ale ta druga baaaardzo bladziutka. Po tym dostałam ten jak myślałam okres. Wzięłam wtedy to za błąd testu po prostu. Ale coś musiało być na rzeczy. Może masz rację. To nie jest moja Pani doktor do której chodzę na codzień. Poszłam do lekarza dyżurującego ze względu na krwawienie, które się zaczęło w 14 cyklu. Mój lekarz, z którego byłam zadowolona poszedł właśnie siedzieć 🙄 wygląda na to, że byłam zadowolona, bo chodziłam do niego prywatnie. Znalazłam teraz nowego, którego znam z racji tego że pracuje w szpitalu. Fajny, młody chłopak, jeszcze niezniszczony przez środowisko.. Ale termin mam na 15.10. Dzięki w każdym razie za takie słowa. Ja już sama nie wiem co o tym myśleć. Jestem w rozsypce.
 
Do góry