reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Proszę o poradę. Robiłam test czynnościowy prolaktyny i wynik przed podaniem metoklipramidu 15,50 (norma 6-29), a po podaniu leku 225,50, czyli 14krotny wzrost. Był to 4 dc. Ginekolog, która mnie prowadzi powiedziała, ze wyniki nie wskazują hiperprolaktynemi i nie wdrożyła leczenia. Jednak internety mówią, ze przyrost więcej niż 10krotny jest już wskaźnikiem do leczenia.
Skonsultowalabym sie z innym lekarzem :)
 
Cześć Dziewczyny! Chciałam na chwilę wrócić do tematu proga. Mówiłam Wam, że mój prowadzący przepisał zaraz po owu dupaston nie wiedząc jaki mam poziom hormonu. W 4 tyg. poszłam sprawdzić czy pęcherzyk jest na swoim miejscu, miałam wyniki proga 28,5 i bety. Lekarz zmienił duphaston na Utrogestan (3 razy dziennie dopochwowo). Pomimo, ze prog ładny mam brać. Lekarz powiedział, że proga nigdy za dużo, że odgrywa ważną rolę w rozwoju płodu i m.in. wzmacnia mięśnie ściany miednicy. Ten utrogestan przynajmniej naturlany, ale jak przeczytalam ulotkę to głownie po zabiegu invitro się stosuje. Ale biorę, nie zastanawiam się i czekam na kolejne USG ❤️

Pozdrawiam Was i trzymam za każdą kciuki!! 🌺 ✊
 
Pytałam tez innego lekarza (co prawda na teleporadzie) i tez mówi, ze wynik Ok. Natomiast opis wyników na stronie Diagnostyki (w tym laboratorium robiłam badanie) mówi, ze wzrost po metoklopramidzie nie może być wyższy niż 6krotnosc, a ja mam 14krotnosc. I bądź tu mądry 🤷🏼‍♀️
Innego lekarza poz? Czy ginekologa? Ja bym skonsultowała z endokrynologiem-ginekologiem :)
Moim zdaniem przyrost za duzy.
 
reklama
Dziewczyny a Wy jak radzicie sobie z różnymi dolegliwościami intymnymi podczas starań, typu infekcje, itp? Często je łapiecie? A mialyscie robione wymazy na ureaplasme i mycoplasme w ramach diagnostyki niepłodności?
Ja nie łapię, ale po paru minutach od stosunku idę do toalety, od dawna nie miałam infekcji, a jak coś minimalnie czuję że trochę swędzi to używam Zenella Med przez 3 dni i przechodzi.
Czy przy staraniu się o dzidzie w dni płodne stosujecie zasadę co dwa dni ?
Nie
Proszę o poradę. Robiłam test czynnościowy prolaktyny i wynik przed podaniem metoklipramidu 15,50 (norma 6-29), a po podaniu leku 225,50, czyli 14krotny wzrost. Był to 4 dc. Ginekolog, która mnie prowadzi powiedziała, ze wyniki nie wskazują hiperprolaktynemi i nie wdrożyła leczenia. Jednak internety mówią, ze przyrost więcej niż 10krotny jest już wskaźnikiem do leczenia.
Ja na kilkunastokrotny wzrost dostałam Mastodynon, niby ziołowy. Pobiorę trochę i sprawdzę efekt. Mój gin też tak trochę machnął ręką, też powiedział że troszkę za wysoko, ale zbytnio tym się nie przejął. Mam bardzo stresującą pracę, on o tym wie, więc to może być nieodłączny element.
 
Do góry