reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dziewczyny to znowu ja. Dla przypomnienia- beta 1702 dokładnie,za dwa dni 1574 czyli wczoraj i dziś 1636. Lekarz powiedział,że nie rośnie ale jak nie rośnie skoro urosla. Nie jest wyższa co prawda od 1702 ale jest wyższy niż wczorajszy. Jeśli nic się nie rozwija (w środę dowiedziałam się,że jest echo zarodka a tydzień temu był sam pęcherzyk) to beta może tak skakać? Nie ukrywam,że dla mnie to nadzieja.. tabletki na poronienie nie wzięłam i wypislam się na własne żądanie a w pon prywatna wizyta u drugiego lekarza dla potwierdzenia. To dopiero 6tydzien..
A dzis miałaś robione usg? Jest nadal echo?
Niestety jak dla mnie to między wynikiem 1636 i 1702 tak naprawdę nie ma różnicy :( tez jest coś takiego jak błąd pomiaru, czyli nawet gdybys z tej samej próbki robiła 3 oznaczenia bety pod rząd to mogą wyjść troszke inne wyniki. Nie jest to niestety znaczący wzrost.
Uważaj na siebie, najlepiej skonsultuj się z kimś jeszcze. Trzymam kciuki żeby wszystko się ułożyło
 
reklama
Tak na prawdę to już ogółem 6 lat z przerwą. Niby mam jednego lekarza, z tego co wiem jest dobry... od ostatniej wizyty nie skupiałam się tak bardzo na tym temacie, ale jak widać zamierzam znów odkopać temat i się ostro wziąć do roboty... bo czas ucieka i lepiej już nie będzie...

Może któraś z Was jest z centralnej Polski ( Łódź- Częstochowa) i może polecić lekarzy od trudnych tematów....
Możesz spróbować w Łodzi u dr Buldeckiej-Woźniak, lekarz starej daty, ale opinie ma dobre, poczytaj o niej w necie :)
No właśnie jakoś nie bardzo 🙈 w sierpniu jeszcze nie udało nam się uprawiać seksu 🤣 zajęliśmy się pracą, treningami i jakoś tak nam nie po drodze do rozmnażania chyba 🤣
Eeee no stara, tyle zachodu żeby teraz wszystko zawiesić na kołku? Bardzo brzydko ;) a tak poważnie to odpuśćcie sobie jeśli tego potrzebujesz, spokój w głowie jest najważniejszy 💛
 
Tak na prawdę to już ogółem 6 lat z przerwą. Niby mam jednego lekarza, z tego co wiem jest dobry... od ostatniej wizyty nie skupiałam się tak bardzo na tym temacie, ale jak widać zamierzam znów odkopać temat i się ostro wziąć do roboty... bo czas ucieka i lepiej już nie będzie...

Może któraś z Was jest z centralnej Polski ( Łódź- Częstochowa) i może polecić lekarzy od trudnych tematów....
Ja mogę polecić z Katowic i okolic - dr Maciej Jeleń, bardzo dobre opinie, sama do niego chodzę, wiele słyszałam o nim dobrego od osób z problemami z zajściem w ciążę.
 
Te ranki po laparoskopii są takie maleńkie, że nie ma praktycznie możliwości utworzenia się zrostów.
Nie wiem czy mówisz o konkretnym zabiegu ginekologicznym czy o laparoskopii w ogóle, ale ja miałam tą metodą usuwany wyrostek i mam dwie całkiem spore blizny, pod pępkiem na ok 2cm i w dolnej części brzucha na jakieś 4cm, głęboką, ciemną, twardą i wyraźną ;) od razu napiszę, ze zabieg wykonywał bardzo dobry chirurg, nie żaden konował :) wiec to chyba zależy od organizmu i dbania o ranę czy porobią się zrosty, u mnie potrafią zostać blizny nawet po ukąszeniu komara 🤷🏻‍♀️
 
Nie wiem czy mówisz o konkretnym zabiegu ginekologicznym czy o laparoskopii w ogóle, ale ja miałam tą metodą usuwany wyrostek i mam dwie całkiem spore blizny, pod pępkiem na ok 2cm i w dolnej części brzucha na jakieś 4cm, głęboką, ciemną, twardą i wyraźną ;) od razu napiszę, ze zabieg wykonywał bardzo dobry chirurg, nie żaden konował :) wiec to chyba zależy od organizmu i dbania o ranę czy porobią się zrosty, u mnie potrafią zostać blizny nawet po ukąszeniu komara 🤷🏻‍♀️
Po laparoskopii ginekologicznej blizny są malutkie. Tej w pępku w ogóle nie widać. Oczywiście mogą się paskudzić, ale nie są one duże. Moja ma jakiś 1cm.

Do dziewczyn pytających o laparoskopię: zabiegu się nie czuje, bo jest wykonywany pod narkozą. Do około tygodnia po zabiegu czuć cały brzuch i klatkę piersiową od wypełnienia brzucha gazem. Ma się uczucie takiego rwania, ciężko się kaszle, kicha itp. Rzecz jasna wszystko zależy od organizmu, ale nie ma potrzeby nastawiać się źle.
 
Dziewczyny to znowu ja. Dla przypomnienia- beta 1702 dokładnie,za dwa dni 1574 czyli wczoraj i dziś 1636. Lekarz powiedział,że nie rośnie ale jak nie rośnie skoro urosla. Nie jest wyższa co prawda od 1702 ale jest wyższy niż wczorajszy. Jeśli nic się nie rozwija (w środę dowiedziałam się,że jest echo zarodka a tydzień temu był sam pęcherzyk) to beta może tak skakać? Nie ukrywam,że dla mnie to nadzieja.. tabletki na poronienie nie wzięłam i wypislam się na własne żądanie a w pon prywatna wizyta u drugiego lekarza dla potwierdzenia. To dopiero 6tydzien..
Ja uwazam ze Twoje zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nie badz na sile mądrzejsza od lekarza. To przykre co Cie spotkalo ale wypisywanie sie na wlasne zadanie ze szpitala i niestosowanie sie do zaleceń lekarza moze Ci tylko zaszkodzić.
 
Dokładnie .... Nie daj Boże okaże się co lekarze mówili będziesz miała wziąć tą tabletkę i dostaniesz jakiegoś krwotoku w domu czy coś .. tu o Twoje zdrowie też chodzi ... Ja się dowiedziałam że mój maluszek się nie rozwija i czekałam 2 tyg do poronienia i to już był ostateczny termin a potem już skierowanie do szpitala i wywołanie bo mogło się wdać zapalenie wewnątrz .... To był czas pandemii byłam na telefonie z lekarzem jak się wszystko zaczęło w razie gdybym potrzebowała pomocy lekarskiej i musiała jechać do szpitala .... To był 8 tydzień ... A Ty masz 6 ... Wiem że się boisz że wypierasz tą sytuację też tak robiłam też mówiłam że lekarze się mylą sprawdzałam u 2 lekarzy i obaj mieli rację .... A ja musiałam niestety pogodzić się z sytuacją bo ważne było moje zdrowie
 
reklama
Do góry