reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Ja dopowiem może co istotne.
W momencie kiedy komórka jajowa dojrzeje i będzie gotowa do zapłodnienia, oczekuje na plemniki w jajowodzie.
Zanim plemnik dotrze do jajeczka (a do pokonania tej trasy w krótkim czasie potrzebna jest im prędkość jaką gwarantuje wytrysk) potrzebna jest kapacytacja takiego żołnierza, a ta jest możliwa tylko w drogach rodnych kobiety (wyjątkiem jest in vitro kiedy plemnik zostaje dostraczony bezpośrednio do komorki).
Tu cytat:
"Wydostające się z męskich organizmów plemniki powleka wydzielina, która pochodzi z najądrzy oraz przewodów wyprowadzających nasienie. W jej skład wchodzą m.in. specyficzne sialoglikoproteiny. Tego rodzaju specyficzna osłonka jest męskim komórkom rozrodczym potrzebna, aczkolwiek posiadając ją, nie są one w stanie zapłodnić komórki jajowej – wydzielina pokrywająca główkę plemnika „zasłania” bowiem receptory służące do przyłączenia się plemnika do żeńskiej komórki rozrodczej.

Kiedy to plemnik trafia do dróg rodnych kobiet, nagle znajduje się on w całkowicie obcym dla siebie środowisku – obecne w nim są chociażby różne substancje, z którymi wcześniej komórki te nie miały styczności, takie jak np. specyficzne enzymy. Jednymi z nich są hydrolazy, które znajdują się m.in. w wydzielinie pochodzącej z szyjki macicy. Substancje te rozkładają glikoproteiny, które – jak wspomniano wyżej – tworzą osłonkę główek plemników. "

Zatem silikonowy kubeczek może Wam pomoc dotrzeć po stosunku do toalety bez ufajdania podłogi spermą, ale na pewno nie pomoże plemników w zapłodnieniu[emoji2272]

Mi tego tłumaczyć nie musisz [emoji85]
 
reklama
Ja dopowiem może co istotne.
W momencie kiedy komórka jajowa dojrzeje i będzie gotowa do zapłodnienia, oczekuje na plemniki w jajowodzie.
Zanim plemnik dotrze do jajeczka (a do pokonania tej trasy w krótkim czasie potrzebna jest im prędkość jaką gwarantuje wytrysk) potrzebna jest kapacytacja takiego żołnierza, a ta jest możliwa tylko w drogach rodnych kobiety (wyjątkiem jest in vitro kiedy plemnik zostaje dostraczony bezpośrednio do komorki).
Tu cytat:
"Wydostające się z męskich organizmów plemniki powleka wydzielina, która pochodzi z najądrzy oraz przewodów wyprowadzających nasienie. W jej skład wchodzą m.in. specyficzne sialoglikoproteiny. Tego rodzaju specyficzna osłonka jest męskim komórkom rozrodczym potrzebna, aczkolwiek posiadając ją, nie są one w stanie zapłodnić komórki jajowej – wydzielina pokrywająca główkę plemnika „zasłania” bowiem receptory służące do przyłączenia się plemnika do żeńskiej komórki rozrodczej.

Kiedy to plemnik trafia do dróg rodnych kobiet, nagle znajduje się on w całkowicie obcym dla siebie środowisku – obecne w nim są chociażby różne substancje, z którymi wcześniej komórki te nie miały styczności, takie jak np. specyficzne enzymy. Jednymi z nich są hydrolazy, które znajdują się m.in. w wydzielinie pochodzącej z szyjki macicy. Substancje te rozkładają glikoproteiny, które – jak wspomniano wyżej – tworzą osłonkę główek plemników. "

Zatem silikonowy kubeczek może Wam pomoc dotrzeć po stosunku do toalety bez ufajdania podłogi spermą, ale na pewno nie pomoże plemników w zapłodnieniu[emoji2272]
to jak mi niezafajda podłogi, to kupuje :D

Dziewczyny, jak chłopaki nie są w stanie pokonać drogi do jajeczka, to nawet wiszenie jak nietoperz nam nie pomoże :/
 
to jak mi niezafajda podłogi, to kupuje :D

Dziewczyny, jak chłopaki nie są w stanie pokonać drogi do jajeczka, to nawet wiszenie jak nietoperz nam nie pomoże :/
No ja wiem, jak inseminacja sie nie udaje, to co dopiero takiego cos. Ale ja juz troche nie wiem czego sie chwytac, bo niby nie ma przeciwskazan do ciazy i wczoraj jak poczytalam tamto forum i tak juz pomyslalam, ze rozne rzeczy moga cos tam pomoc, moze psychicznie :) jakies placebo czy cos. Wiem, ze to tak jak tanczenie szamanow przed deszczem. Nie wiem, za pierwszym razem jak sie udalo, to wypilam troche wina, bylam zmeczona i chcialo mi sie spac a nie sexu, drugim razem bylam na protestach i tez wcale o siebie nie dbalam, darlam ryjka i mialam infekcje, u mnie chyba najbardziej jakies takie wlasnie szamanskie metody sie okazuja skuteczne :D :D Moze po prostu zylam zyciem i mialam wywalone
 
Obstawiam korzystny splot wydarzeń i to życie życiem ;D. Nie w sensie przestań o tym myśleć, tylko w sensie że wtedy się udało pomimo braku kombinowania to kolejny raz też powinno się udać ;).
No wlasnie to najgorsze, ze czlowiek caly czas mysli, co ja moge jeszcze zrobic, a nietsety chyba okazuje sie ze to niewiele od nas zalezy i to staranie sie tylko przeszkadza. ja juz nie raz w zyciu sie przekonalam, ze dostalam to co chcialam, jak odpuscialam, tylko najpierw sama musze siebie dobrze storturowac, zeby w koncu dac se spokoj z czyms. Ogolnie w zyciu mam problem z tym, ja zawsze walcze, a co dopiero w tym temacie. Podejrzewam, ze to sedno problemu, wiekoszosci z nas...
 
Cześć dziewczyny ❤
Jestem po wizycie. Na prawym jajniku 2 pecherzyki (18mm, 14mm) na lewym 14mm. Jutro kolejna wizyta.
I tak jak pisalam, nici z inseminacji :( pozostaje znowu naturalne staranie.
Cudów nie oczekuje 😏
Milego dnia wszystkim 🌷❤️
przytulam dziewczyny w pierwszych dniach cyklu 😘
Hej! Ale ładnie! Który dc? Co ja bym dała za więcej niż jednego pęcherzyka dominującego.. 😀 Nie poddawaj się!
Trzymamy kciuki! Niech natura się w końcu ogarnie!!!


Pozdrawiam Cię 😘
 
Hej! Ale ładnie! Który dc? Co ja bym dała za więcej niż jednego pęcherzyka dominującego.. 😀 Nie poddawaj się!
Trzymamy kciuki! Niech natura się w końcu ogarnie!!!


Pozdrawiam Cię 😘
Dzis 9dc, w sobote prawdopodobnie bede robic zastrzyk z Ovitrelle, niedziela owu. A pozniej to juz tylko czekanie🤞🏼Nie poddam sie dopoki nie osiągnę zamierzonego celu😅 ale czasem brak sil na to wszystko.

Dziekuje kochana❤️😘
 
reklama
Do góry