reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Przyszło mi teraz do głowy o badaniu nasienia. Bo my robiliśmy i ruchliwość i ilość poprostu świetne ale budowa prawidłowa 0.00.z tego względu zrobiliśmy też fragmentację, która też wyszła super i lekarz powiedział, żeby się tą budową nie przejmować. Ale teraz się zastanawiam. Jeśli w tym cyklu się nie uda to chyba pomyśle o inseminacji. Wybiorą wtedy tego idealnego [emoji23]

W sensie ze budowa plemników jest nieprawidłowa? Jakieś wady główek itp?
 
reklama
A czy to nie jest tak, ze w takim razie te plemniki nie są sprawne i zdolne do zapłodnienia? Bo jeśli tak, to jaki sens inseminacji?
No właśnie z tego co lekarz mówił jest szansa zajść naturalnie, więc inseminacja też powinna wchodzić w grę. Muszę się w poniedziałek dokładniej dopytać. Kiedy powiedział, żeby się tym nie przejmować jakoś odstawilam to na drugi plan.
 
A czy to nie jest tak, ze w takim razie te plemniki nie są sprawne i zdolne do zapłodnienia? Bo jeśli tak, to jaki sens inseminacji?
Mój lekarz mówi, że inseminacja ma sens wtedy, gdy nasienie nie jest w stanie samo dotrzeć do macicy (niska ruchliwość, czas upłynnienia lub wrogość śluzu). Przy nieprawidłowej budowie @Basia... najpierw bym poprawiła ich morfologię dietą i suplami, ale to ja. Zapytaj lekarza, ale nie tego, który te inseminacje by wykonywał, tylko jakiegoś niezależnego, który nie ma w tym interesu ;)
 
Mój lekarz mówi, że inseminacja ma sens wtedy, gdy nasienie nie jest w stanie samo dotrzeć do macicy (niska ruchliwość, czas upłynnienia lub wrogość śluzu). Przy nieprawidłowej budowie @Basia... najpierw bym poprawiła ich morfologię dietą i suplami, ale to ja. Zapytaj lekarza, ale nie tego, który te inseminacje by wykonywał, tylko jakiegoś niezależnego, który nie ma w tym interesu ;)
Dzięki dziewczyny! Jesteście kochane 😘
 
Dzięki dziewczyny! Jesteście kochane 😘
Zadbaj o dietę swojego partnera, wyeliminujcie wszelkie czynniki, które mogą być szkodliwe dla nasienia. Oczywiście może być tak, że tylko w tej badanej próbce było 0 prawidłowych plemników, a w reszcie coś się znajdzie i wtedy może są w stanie je wyselekcjonować do inseminacji i ma to sens... ale jeśli naprawdę budowa plemników jest bardzo zła, to inseminacja w niczym nie pomoże.
 
Dziewczyny, zdecydowałam się w końcu na drożność. Chcę zrobić możliwie najszybciej. Powiedzcie mi, czym sie różni SONO hsg od HyCoSy?
 
Dziewczyny, zdecydowałam się w końcu na drożność. Chcę zrobić możliwie najszybciej. Powiedzcie mi, czym sie różni SONO hsg od HyCoSy?
HyCosy jest mniej inwazyjne, badanie wykonywane jest poprzez wprowadzenie sondy USG (z kontrastem) podobne do zwykłego badania USG
Sono HSG- do tego badania trzeba zrobic biocenozę pochwy, zeby wykluczyć bakterie/grzyby itd. Wprowadzany jest wziernik i cewnik przez ktory podają kontrast, jest to badanie rentgenowskie.
ja mialam Sono HSG. I nie bylo takie strasznie jak slyszalam ze jest 😬

edit: jesli badanie biocenozy wyjdzie zle wtedy Sono HSG jest niemożliwe.
 
reklama
Czesc Dziewczyny
Dlugo sie nie odzywałam ale ciagle was podczytuje.
Udalo mi sie zrobic troche badan, czesc platnych czesc na nfz. I kolejne usg ( wg lekarza na tym jajniku gdzie jest torbiel to on nie ma szans za bardzo dzialac, w sensie nie ma z niego owu.... 😢 )
Jesli chodzi o badania to zrobilam kolejna morf ogolna, tarczyce, lipidogram, glukoze, prolaktyne, lh, fsh, estradiol, testoreon.
Prog dopiero przede mna

Wizyta za jakis czas. Mam juz niektore wyniki wiekszosc w normie.ale...
troche martwi mnie lh i fsh. Fsh jest 6.4 a lh 9.3. Badania robione w 4dc. Czy mozecie cos podpowiedziec jak to zinterpretować? Wiem wiem...czekac na wizyte. Ale ja juz oczywiscie policzylam stosunek tych dwoch i sie przerazilam bo daleko mu do 1.
Procz tego Testosteron wyszedl mi 44 a norma do 48 wiec niby ok ale blisko tej gornej ( dopytuje bo np tsh niby do 4 a dla starajaych sie do 2, wiec moze inne hormony na podobnej zasadzie sa interpretowane dla starajacych sie).

Sciskam was wszystkie mocno i jak zawsze kazda opinia mile widziana.
Milego wieczorku
 
Do góry