reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
No już po. Zrobił cytologie i pęcherzyk na lewym jajniku 12,5 mm. Ostatnio miałam na prawym 14 mm. Dostałam 3 menopury i w poniedziałek sprawdzimy przyrost i pękniemy go 😀 jestem w 12 dc. Endo powiedział ładne i na spokojnie się też dostosuje do pęcherzyka. Mam trochę obaw bo mój pracuje całe dnie i martwi mnie, że nie wstrzelimy się w środku tygodnia 😒😒
A ilu dniowe masz cykle? Mnie zdziwiło że w 6dc mój dominujący ma 12mm :O A endometriun 6mm, chyba prawidłowo? Ile rośnie na dobę?
 
Znalazłam wczoraj swoje USG z listopada. Nigdy się nie przypatrywałam, ale wczoraj świadomie na nie spojrzałam. Widać na nim jajnik i.. trzy pęcherzyki. Dziewczyny, które chodzą na monitoring- to normalne? Czy może być tak, że pęka tylko jeden dominujący?
Tak, jeśli są 2, 3 większe pęcherzyki które się powiedzmy wyróżniają wielkością to zazwyczaj bywa tak ze tylko jeden z nich przed samym pęknięcie zaczyna dominować i tylko ten jeden pęka, reszta się zatrzymuje a pozniej wchlania 😊 może też być tak ze żaden z nich nie przejmie "dowodzenia" I wtedy niestety ale do owulacji nie dojdzie. Słyszałam te ze bywały takie przypadki ze najpierw pękł jeden, apozniej ten drugi też zaczal sie rozwijać i również pękł. Ale to chyba akurat mega sporadyczny przypadek 😅
 
No już po. Zrobił cytologie i pęcherzyk na lewym jajniku 12,5 mm. Ostatnio miałam na prawym 14 mm. Dostałam 3 menopury i w poniedziałek sprawdzimy przyrost i pękniemy go 😀 jestem w 12 dc. Endo powiedział ładne i na spokojnie się też dostosuje do pęcherzyka. Mam trochę obaw bo mój pracuje całe dnie i martwi mnie, że nie wstrzelimy się w środku tygodnia 😒😒
Juz doczytałam 😊 to pozostaje tylko 3mac kciuki 😊🍀 a że stosunkiem się nie przejmuj, chłopaki potrafią poczekac nawet do 72h wiec na bank jakoś się wpasujecie 😉
 
A ilu dniowe masz cykle? Mnie zdziwiło że w 6dc mój dominujący ma 12mm :O A endometriun 6mm, chyba prawidłowo? Ile rośnie na dobę?
Miałam cykle około 40 dni ale po ostatniej stymulacji skrócił się do 29 dni. Robiłam zastrzyk Ovitrelle i potem brałam dupka, więc pewnie dlatego. Jeśli chodzi o endometrium to ja przy 14mm pęcherzyku w poprzednim cyklu miałam chyba 9mm ale nie jestem pewna, nie chce wprowadzić cię w błąd. W każdym razie nie wiem ile rośnie na dobę 🙂 ale chyba podpytam w poniedziałek lekarza 😅
 
Tak, jeśli są 2, 3 większe pęcherzyki które się powiedzmy wyróżniają wielkością to zazwyczaj bywa tak ze tylko jeden z nich przed samym pęknięcie zaczyna dominować i tylko ten jeden pęka, reszta się zatrzymuje a pozniej wchlania 😊 może też być tak ze żaden z nich nie przejmie "dowodzenia" I wtedy niestety ale do owulacji nie dojdzie. Słyszałam te ze bywały takie przypadki ze najpierw pękł jeden, apozniej ten drugi też zaczal sie rozwijać i również pękł. Ale to chyba akurat mega sporadyczny przypadek 😅
Czytałam o przypadkach, kiedy kobieta urodziła bliźniaki, których poczęcie różniło się o 2-4 tygodnie. Zawsze mnie to bardzo ciekawiło.
 
Przyszło mi teraz do głowy o badaniu nasienia. Bo my robiliśmy i ruchliwość i ilość poprostu świetne ale budowa prawidłowa 0.00.z tego względu zrobiliśmy też fragmentację, która też wyszła super i lekarz powiedział, żeby się tą budową nie przejmować. Ale teraz się zastanawiam. Jeśli w tym cyklu się nie uda to chyba pomyśle o inseminacji. Wybiorą wtedy tego idealnego 😂
 
reklama
Tak, jeśli są 2, 3 większe pęcherzyki które się powiedzmy wyróżniają wielkością to zazwyczaj bywa tak ze tylko jeden z nich przed samym pęknięcie zaczyna dominować i tylko ten jeden pęka, reszta się zatrzymuje a pozniej wchlania 😊 może też być tak ze żaden z nich nie przejmie "dowodzenia" I wtedy niestety ale do owulacji nie dojdzie. Słyszałam te ze bywały takie przypadki ze najpierw pękł jeden, apozniej ten drugi też zaczal sie rozwijać i również pękł. Ale to chyba akurat mega sporadyczny przypadek 😅

Czytałam o przypadkach, kiedy kobieta urodziła bliźniaki, których poczęcie różniło się o 2-4 tygodnie. Zawsze mnie to bardzo ciekawiło.
Moja siostra jest takim przypadkiem 😅
Najpierw bylo jedno, po 2tygodniach byly juz dwa 😃
 
Do góry