reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Jeśli mogę doradzić to polecam usunąć żylaki przed ciążą , ponieważ w ciąży lubią się powiekszac. Moje znacznie się powiększyły po drugiej ciąży, nawet mnie straszyli zastrzykami w brzuch w ciąży ale obeszło się bez tego. Z tabletek polecam Cyclo3 Forte ale to chyba na receptę. Bez recepty DIH tabletki i smarować nogi Lioton 1000.
 
reklama
A i na zabieg usuwania żylakow na NFZ czeka się rok :-D Mnie wzięli jako PILNE przez tą zakrzepice i dwa tygodnie czekałam na NFZ.
 
Cześć dziewczyny ! Od dwóch lat staramy się z mężem o dziecko. W marcu miałam zabieg usunięcia polipa macicy po czym doktor powiedział mi ze żadnego polipa nie miałam 🙈 moje cykle trwały zwykle 28-30 dni ale po tym zabiegu miałam dwie miesiączki po 35 dniach cyklu teraz czekam na kolejna już 46 dzień i nic a testy negatywne🙄. Dodam ze przez te dwa ostatnie cykle brałam letrozol i ostatnio 13 dc test owulacyjny pokazał pik po czym 23 dc miałam plamienie które trwało 7 dni bladoróżowe widoczne tylko raz dziennie odrobine na papierze przez resztę dnia czysto. Czy któraś z was miała podobne doświadczenia ? Czy ten zabieg mógł mi aż tak rozregulowac cykl 🙈i o co chodzi z tym plamieniem 🤔
 
Dziewczyny, dziś jestem po totalnym dołku, po tym jak dowiedziałam się o kolejnej ciąży w rodzinie.. Teraz mam dookoła siebie same ciężarne.. :( Przeryczałam pół dnia.. I tak się zastanawiam.. czy może są jakieś badania które powinnam jeszcze zrobić.. Podpowiedzcie proszę..

TSH wyprowadzone, nie mam IO, w dwie ciąże zaszłam (jedna puste jajo, druga Zespół Edwardsa), mam za sobą badania genetyczne i teraz zastanawiam się nad tym progesteronem, prolaktyną itd bo to dla mnie czarna magia i takich rzeczy akurat nie badałam. Chciałabym wykluczyć wszystko, co może opóźnić zajście w ciąże.. Doradzicie co i kiedy warto zrobić? Aktualnie 3cs, cykle 25-27 dni.
 
I jeszcze jedno pytanie - czy krótkie miesiączki są ok? Teraz @ dostałam 29 (kalendarzyk przepowiadał na 30) taką co rozpoczęła się skrzepami, a na dobrą sprawę 1go po południu użyłam już tylko wkładki i na jednej się skończyło.
 
Cześć dziewczyny ! Od dwóch lat staramy się z mężem o dziecko. W marcu miałam zabieg usunięcia polipa macicy po czym doktor powiedział mi ze żadnego polipa nie miałam [emoji85] moje cykle trwały zwykle 28-30 dni ale po tym zabiegu miałam dwie miesiączki po 35 dniach cyklu teraz czekam na kolejna już 46 dzień i nic a testy negatywne[emoji849]. Dodam ze przez te dwa ostatnie cykle brałam letrozol i ostatnio 13 dc test owulacyjny pokazał pik po czym 23 dc miałam plamienie które trwało 7 dni bladoróżowe widoczne tylko raz dziennie odrobine na papierze przez resztę dnia czysto. Czy któraś z was miała podobne doświadczenia ? Czy ten zabieg mógł mi aż tak rozregulowac cykl [emoji85]i o co chodzi z tym plamieniem [emoji848]

Jaki miałaś zabieg i nie rozumiem, usuwali polipa, którego nie było? [emoji15]
 
I jeszcze jedno pytanie - czy krótkie miesiączki są ok? Teraz @ dostałam 29 (kalendarzyk przepowiadał na 30) taką co rozpoczęła się skrzepami, a na dobrą sprawę 1go po południu użyłam już tylko wkładki i na jednej się skończyło.
Z tego co wiem to powinny trwać minimum 3 dni i to też jest okej. Jesli to jednorazowe to moze stres jakiś?
Jakbyś miala tak kolejny cykl z rzedu to ja bym zglosila to lekarzowi, bo to moga byc jakies zaburzenia horm.
 
Dziewczyny, dziś jestem po totalnym dołku, po tym jak dowiedziałam się o kolejnej ciąży w rodzinie.. Teraz mam dookoła siebie same ciężarne.. :( Przeryczałam pół dnia.. I tak się zastanawiam.. czy może są jakieś badania które powinnam jeszcze zrobić.. Podpowiedzcie proszę..

TSH wyprowadzone, nie mam IO, w dwie ciąże zaszłam (jedna puste jajo, druga Zespół Edwardsa), mam za sobą badania genetyczne i teraz zastanawiam się nad tym progesteronem, prolaktyną itd bo to dla mnie czarna magia i takich rzeczy akurat nie badałam. Chciałabym wykluczyć wszystko, co może opóźnić zajście w ciąże.. Doradzicie co i kiedy warto zrobić? Aktualnie 3cs, cykle 25-27 dni.
Cześć,
wyślę Ci listę badań, którą ja miałam zrobić przed pierwszą wizytą u ginekologa w kierunku niepłodności:
AMH
FSH
LH
Prolaktyna
Testosteron
Estradiol
TSH
FT3, FT4

wszystko w 3-5 dc.
 
Zostałam dzisiaj pierwszy raz sama od soboty... Mąż mial imprezę integracyjną z pracy i chciałam żeby też trochę oderwał myśli. Pierwszy raz mogę płakać jak dziecko... Przy nim nie chciałam bo wiem jak bardzo się o mnie martwi 😞 boję się że ziemskie dzieci nie są nam pisane 😭 chyba sama się nakręcam 😓
Głowa do góry! Wiedz że inne nawet w ciążę biochemiczna nie zachodzą a starają się kilka lat, przynajmniej wiesz że jesteś zdolna do zapłodnienia a to już wielki sukces! Trzymam mocno za Ciebie kciuki ❤️ tak na prawdę wszystkie w tym siedzimy!
 
reklama
Głowa do góry! Wiedz że inne nawet w ciążę biochemiczna nie zachodzą a starają się kilka lat, przynajmniej wiesz że jesteś zdolna do zapłodnienia a to już wielki sukces! Trzymam mocno za Ciebie kciuki [emoji3590] tak na prawdę wszystkie w tym siedzimy!

Marne to pocieszenie, bo efekt jest taki sam jak niemożności zajścia w ciąże [emoji6] brak dziecka. Ale mamy tu koleżankę po wielu (niestety) ciążach biochemicznych i nagle się udało, jest w ciąży, zdrowej ciąży, a takie historie dają dużo nadziei i warto patrzeć w ich stronę, nie łamać się, tylko próbować osiągnąć swój upragniony cel [emoji3590]
 
Do góry