reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Mała ma trochę ponad 6 miesięcy. Czekamy na drugą jedynkę, bo też opuchnięta i widać pod dziąsłem. Czytaliśmy, że pierwsze to na razie luzik i gorzej będzie z kolejnymi, więc nie chcemy jej już przy pierwszych za dużo przeciwbólowych dawać. Wczoraj dostała żel przed spaniem. I tak chyba w miarę spokojnie to przechodzi, porównując do innych opowieści [emoji854]
Ja sie nie cackam tylko od razu daje Ibum. U mnie zeby dlugo nie szly a teraz mam kumulacje :) ida wszytskie zalegle jedynki i dwojki naraz.
 
reklama
Wiem, wiem. Ale zawsze miałam skoki do 37.2 minimum, a teraz nagle nie. 🙈 Zazwyczaj 1. fazę cyklu to tak zależy od cyklu pomiędzy 36.3 a 36.6, a ten cykl wyjątkowo jechałam na 36.05 - 36.25... 🤷‍♀️ Może anomalia jakaś, nie wiem. Zobaczę w przyszłym cyklu jak to będzie, czy i o ile mi spadnie przed @ i na ile będzie się w pierwszej fazie utrzymywać. 🤷‍♀️
Wiem, że Wy tu zawsze piszecie o skoku o 0.2, ale np. Wikipedia mówi, że musi być skok o 0.5 🧐 Też zawsze myślałam, że 0.2, a dziś przeczytałam, że niby 0.5 i zwątpiłam już całkiem.
Wikipedia to akurat słabe źródło. W książkach, artykułach o NPR itd jest wyraźnie napisane, że musi być skok o 0,2. I'm wyżej tym lepiej ale 0,2 już jest super. I "zawsze" to pojęcie względne 😉 ja zazwyczaj mam 36,50 w 1 fazie ale mam cykle kiedy mam 36,70, a mam też takie gdzie mam 36,20. Liczy się skok. Taka sama bzdura jest, że w ciąży musisz mieć temp 37... Wszystko zależy jakie masz w 1 fazie i do tego się powinno odnosić w każdym cyklu, indywidualnie ✌️
 
Wujek Google i ciocia Wiki to nie są najlepsze źródła informacji 😊 Serio nie masz czym się przejmować bo póki co ładnie widać różnice temperatur.
Jesli używasz OvuFriend to zerknij na galerie wykresów - tam się dzieją różne rzeczy, również w cyklach zakończonych ciążą 😊
Wikipedia to akurat słabe źródło. W książkach, artykułach o NPR itd jest wyraźnie napisane, że musi być skok o 0,2. I'm wyżej tym lepiej ale 0,2 już jest super. I "zawsze" to pojęcie względne 😉 ja zazwyczaj mam 36,50 w 1 fazie ale mam cykle kiedy mam 36,70, a mam też takie gdzie mam 36,20. Liczy się skok. Taka sama bzdura jest, że w ciąży musisz mieć temp 37... Wszystko zależy jakie masz w 1 fazie i do tego się powinno odnosić w każdym cyklu, indywidualnie ✌️
Jesteście jak zawsze najlepsze, Dziewczyny, co tu dużo mówić. 🙈 Nie mam OvuFriend, dzis ściągnęłam Premom i chcę zacząć uzywac, bo ta apka co mialam do tej pory mnie nie zadowala. 😂
 
Mam pytanie do dziewczyn które badają szyjkę, jak długo jest otwarta w okresie owulacji? To są 2-3 dni czy np tylko kilka godzin? Zastanawiam się bo wczoraj wieczorem była bardzo wysoko i jak dla mnie miękka i otwarta, test owu mi jeszcze nie wyszedł, a planowo powinnam mieć owu jutro lub w czwartek, to mój drugi cykl kiedy badam i dlatego pytam jak to u was wygląda?
 
Jesteście jak zawsze najlepsze, Dziewczyny, co tu dużo mówić. 🙈 Nie mam OvuFriend, dzis ściągnęłam Premom i chcę zacząć uzywac, bo ta apka co mialam do tej pory mnie nie zadowala. 😂
Premom jest spoko do testów owu, ale np do analizy objawów wg mnie do bani.
Do objawów używam OF.
A do wykresu Flo oraz Zdrowie z iOS.
Przy czym żadna z nich nie zaznaczyła owu w prawidłowym momencie 😃
 
Dziewczyny, a słuchajcie takiego planu na syna:

Pomijam diety itp itd. Powiedzmy, że lepiej lub gorzej zastosowane.

Okres od 27.12, owulacja z apki teoretycznie 9.01, praktycznie raczej tez, bo jestem od zawsze jak zegarek w tym temacie. Powiedzmy, ze przytulanki 4.01 dla wymiany żołnierzy i później czekamy do 9.01 i przytulanki 9.01/10.01.... brzmi chłopięco? ;)
Serio? Dla mnie to brzmi kompletnie nieciążowo. Nie zrozum mnie źle, nie krytykuje tylko jestem ciekawa czy komuś się to sprawdziło. Jak na moje to to, że komuś akurat wyszedl chłopak po takich działaniach to kwestia zwykłego przypadku. Nie da się tak idealnie zaplanować zapłodnienia a co dopiero wybrać płci dziecka.
Oczywiście życze z całego serca żeby ten upragniony chłopak był.
 
Premom jest spoko do testów owu, ale np do analizy objawów wg mnie do bani.
Do objawów używam OF.
A do wykresu Flo oraz Zdrowie z iOS.
Przy czym żadna z nich nie zaznaczyła owu w prawidłowym momencie 😃
Objawów nie zamierzam zaznaczać. :D Interesują mnie temperatury... I moooże testy w przyszłości. A Flo to skrót jakiś czy pełna nazwa? Też zaraz poszukam. :) Ale w sumie skoro żadna i tak nie zaznaczyła owu w dobrym momencie to może nie ma znaczenia, haha :D
 
Objawów nie zamierzam zaznaczać. :D Interesują mnie temperatury... I moooże testy w przyszłości. A Flo to skrót jakiś czy pełna nazwa? Też zaraz poszukam. :) Ale w sumie skoro żadna i tak nie zaznaczyła owu w dobrym momencie to może nie ma znaczenia, haha :D

Flo to pełna nazwa [emoji6] czesc apek „uczy” się cyklu, to jednak tylko algorytmy [emoji6] ustawiłaś im prawidłowa datę owu ręcznie jeśli miałaś inaczej potwierdzona?
 
Objawów nie zamierzam zaznaczać. :D Interesują mnie temperatury... I moooże testy w przyszłości. A Flo to skrót jakiś czy pełna nazwa? Też zaraz poszukam. :) Ale w sumie skoro żadna i tak nie zaznaczyła owu w dobrym momencie to może nie ma znaczenia, haha :D
Mi flo zawsze dobrze wyznacza owu 😊 jak i jej brak 😅 za to OF to jakaś masakra jeśli chodzi o wyznaczanie owu 😂
 
reklama
Flo to pełna nazwa [emoji6] czesc apek „uczy” się cyklu, to jednak tylko algorytmy [emoji6] ustawiłaś im prawidłowa datę owu ręcznie jeśli miałaś inaczej potwierdzona?
Nie, nie ustawiałam nic ręcznie, bo nie miałam jeszcze monitoringu nigdy, więc nie wiem, co do dnia, kiedy była. Tylko temperatury wklepywałam i daty miesiączki. :)
 
Do góry