reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Co na to bierzecie dziewczyny, w jakich dawkach? Jak się czujecie po metforminie? U mnie to bardzo świeży temat, na razie brałam metę tylko przez 3 dni, bo złapało mnie uczulenie i musiałam wziąć sterydy (a przy metforminie nie można wg ulotki), ale szczerze mówiąc panicznie boje się tego leku🤷‍♀️



Homa 3,7, a z krzywej wychodzi piękna IO (po dwóch godzinach insulina wciąż rośnie i jest 9 razy większa od tej na czczo)
Ja brałam 2x1000 xr na noc i nie zauważyłam od początku żadnych ubocznych
 
Co na to bierzecie dziewczyny, w jakich dawkach? Jak się czujecie po metforminie? U mnie to bardzo świeży temat, na razie brałam metę tylko przez 3 dni, bo złapało mnie uczulenie i musiałam wziąć sterydy (a przy metforminie nie można wg ulotki), ale szczerze mówiąc panicznie boje się tego leku🤷‍♀️



Homa 3,7, a z krzywej wychodzi piękna IO (po dwóch godzinach insulina wciąż rośnie i jest 9 razy większa od tej na czczo)
ja również się zgłaszam.
ja na czczo miałam 88, po 1 h 100 a po 2 h 113 - endo oglądał te wyniki.
Również biorę metforminę (chyba nie ma żadnego innego leku na tą opcję 🤷‍♀️ )
Ja się czuje fatalnie po metfominie..... ale to strasznie źle. Biegunki, wymioty, jadłowstręt i ogólnie słabo mi było, ale durna też chciałam zacząć 2x po 850 😛 (bo na wakacjach brałam przed ok 2 miesiące i brałam 2x1) i na spokojnie biorę 1x 850 i po kilku tygodniach jest ok.
Lekarz na początku tłumaczył, że można i nawet 3x1, ale stopniowo i powoli, 1x1, 2 x 1 i 3x1 - mówił, żę zazwyczaj kończy się na 2x1 :)
Czytałam dużo artykułów (tych naukowych też) na temat metforminy, jest b dobrze oceniana, sami nie wiedzą, dlaczego właściwie dobrze oddziałowywuje na owulację! do dziś nie znają w sumie wszystkich ich właściwości, nawet były badania na temat jej dobroczynnego oddziaływania na obniżanie zachorowania na raka złośliwego.
Ja mam AZS i czasem się ratuje kortykosteroidami i też się bałam trochę (też najpierw przeczytałam ulotkę), ale po innych artykułach i sporadycznym używaniu sterydów, myślę, że nie ma jakiś większych obaw (a wiem co to znaczy używać duuuużżżoo sterydów i nie jest to cienkie posmarowanie się od tak czasami :) )
A tak apropo IO, barrdzzoo lubię orzechy nerkowca i dziś poczytałam ich właściwości, ależ się zdziwiłam, jak się dowiedziałam, że stymulują wchłanianie się glukozy ! i poprawiają wrażliwość tkanek na insulinę, czyż nie tak samo działa metformina?? chyba warto pochrupać w tym wypadku nerkowce (a na Internecie nie są wcale takie drogie:) )

też mam ten pakiet 50 testów owu i też je sobie chwalę :) nawet zamówiłam kolejną pakę 🙈
 
A co myślicie tym... Dla sportu robię te owulaki... Przedwczoraj nic, wczoraj nic. Dziś dwa zrobiłam i kreska oczywiście nie pozytywną, ale widoczna bez problemu. Mam 28dc bez potwierdzonej owulacji. Od tygodnia biorę Mace i miosogyn. Jest jeszcze szansa na owu? Albo na normalną @ bez owulacji?
Oczywiście, że jest szansa na owu. Moja przyszła ok 38 dc ;)
Sprawdzaj testy i temperaturę i w końcu ją złapiesz. Ale jakby miało się bardzo wydłużać, to wiadomo - do lekarza.
 
reklama
No to glukozę masz ładną. Ja ostatnio miałam 100,6 a wcześniej 99 i nawet 118, wiec obawiam się, ze jak już się uda zajść w ciąże, to wlepią mi cukrzyce😔
mnie dopadła cukrzyca ciążowa, bardzo współczuję cukrzykom około 30tyg przestałam już radzić sobie dieta bo tylko jajka mi nie podnosiły cukru i dostałam insulinę.
 
Do góry