reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Te badania kosztują krocie coś o tym wiem, bo już nawet wole nie liczyć ile na nie wydałam, a jeszcze z lekarzem prywatnie to już w ogóle szczególnie w Warszawie 😂
Dokladnie, ceny to masakra za wszystko. Tez lekarza mam prywatnie kazda Wizyta to koszt 200-300zl plus badania, recepty itd. Ostatnio wizyta 200, leki prawie 500 🙈🙄 tak sie zastanawiam, jak sobie radzą osoby ktore maja troche mniej pieniedzy a bardzo chca zajsc w ciaze😔 przykre to jest, jeszcze nasz rzad nie rozpieszcza osob z niepłodnością 🤦🏻‍♀️
 
Badanie tych wszystkich witamin itd powinno być na NFZ 🙄 d3 niby taka ważna, w PL cierpimy na niedobór w okresie jesień/zima a chyba żaden rodzinny nie zleca tego badania 🙄 no i teraz chcąc kontrolować poziom przy suplementacji to znowu co miesiąc trzeba kasę wywalać. Ja akurat końską dawkę stosowałam to wolałam to kontrolować raz w miesiącu. Przy staraniach to faktycznie trzeba mieć wór pieniędzy... A inne zachodzą nie wiadomo kiedy, prowadzą ciążę na NFZ, góra trzy USG w czasie ciąży i wszystko jest ok. Jak mnie irytuje ta niesprawiedliwość 🤬
Dokładnie. Ja np chodze prywatnie i z tego co uslyszalam w laboratorium , jesli chodze do lekarza prywatnie nie na NFZ to jego skierowania nie obejmują badan na NFZ wiec za wszystko płace. Juz przestałam liczyc ile mnie to kosztowalo w przeciągu tych 2 lat. A przede mna w najgorszym wypadku in vitro ktore tez nie tanich nie nalezy 🤦🏻‍♀️
 
Dziewczyny podpowiedzcie. 17 kwietnia powinnam mieć owulacje. Śluzu nie było praktycznie w ogóle ale test owulacyjny Clearblue pokazał buzke. Jutro powinnam mieć okres a tu nagle mam tyleee śluzu płodnego. Zrobiłam test owulacyjny a tam znowu buźka.. Zrobiłam też innej firmy i na nim też dość wyraźna kreska.
Miewam tak samo. Widocznie pierwsze podejście do owu nie wyszło i organizm podjal kolejna próbę. Tym samym niektóre dziewczyny mówią, że zaszły w terminie miesiączki.
 
Co myślicie o robieniu tych badań jeszcze przed ciążą w czasie/przed rozpoczęciem starań? Generalnie badania i tak muszę zrobić, żeby sprawdzić tarczyce i hormony, ale zostawiam się czy warto od razu ten pakiet zrobić przed pójściem do lekarza. 🤔
Robiłam ten pakiet ostatnio :) jestem świeżo po stracie, więc chciałam sprawdzić co i jak, tym bardziej, że nie zdążyłam zrobić tych badań w trakcie ciąży, bo zakończyła się w 9 tygodniu.
 
Dokladnie, ceny to masakra za wszystko. Tez lekarza mam prywatnie kazda Wizyta to koszt 200-300zl plus badania, recepty itd. Ostatnio wizyta 200, leki prawie 500 🙈🙄 tak sie zastanawiam, jak sobie radzą osoby ktore maja troche mniej pieniedzy a bardzo chca zajsc w ciaze😔 przykre to jest, jeszcze nasz rzad nie rozpieszcza osob z niepłodnością 🤦🏻‍♀️
Szczerze współczuje osobą, które nie są w stanie robić tych badań i leczyć się prywatnie. Sama ja jak i mój chłopak omijamy lekarzy na NFZ szerokim łukiem. A rząd chciałaby, żeby wszyscy mieli po 5 dzieci, ale osoby zmagające się z niepłodnością ma w głębokim poważaniu woli dawać na patologie i jeszcze powie, ze in vitro jest niemoralne… ale to nerwowy temat 😂 na szczęście mój lekarz mimo, ze prywatnie po tym jak zobaczył moje wyniki badań na całą masę innych położył mnie w szpitalu, wiec chociaż tyle. A badania wole zrobić jak najwiecej na raz niż chodzić po 5 razy ile bym nie wydała, bo u mnie to przejście przez mękę, a też nie chce robić czegoś niepotrzebnie chociażby zastanawiam się czy warto robić te wirusy 😣
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny u mnie właśnie dziś mija tydzień od owulacji z moich wyliczeń właśnie wracam z pracy i przed wyjściem puściła mi się krew z nosa nie dużo ale lekki krwotok był.. I to pierwszy raz w życiu 🤔 mam nadzieje ze to ze zmęczenia i ze nic pod tym złego się nie kryje ..
Jesteśmy prawie na tym samym etapie. Ja dziś mam 7 dni po owu. Nie mogę się doczekać testowania.
 
Dziewczyny zrobilam test ciążowy, od razu pojawila sie blada druga kreska, po chwili test wygladal na zalany.... Czy wierzyc takiemu testowi? Miala ktoras z was tak i sie okazalo ze to ciaza? Zrobie jutro test, wiadomo. Jednakże dzis juz chcialabym wiedzieć czy ktoras z Was tak miała. Nie mam mozliwosci sprawdzic beta hcg przez najblizszy tydzi
Ja widzę jakaś delikatna druga kreskę 😃 ile dni po owu?
 
reklama
Do góry