reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

A ja jeszcze mam pytanie. Czy ktoras z Was brala albo bierze progesteron i miala po nim zawroty glowy? U mnie pojawiają sie nie zawsze ale występują naczęściej okolo godziny po wzięciu tabletki i trwają tak do godziny 🤔
 
reklama
Co myślicie o robieniu tych badań jeszcze przed ciążą w czasie/przed rozpoczęciem starań? Generalnie badania i tak muszę zrobić, żeby sprawdzić tarczyce i hormony, ale zostawiam się czy warto od razu ten pakiet zrobić przed pójściem do lekarza. 🤔
Ja idąc do ginekologa tez mialam jakis postawowy pakiet badan, ale nie na wiele sie przydał;) lekarz po wywiadzie środowiskowym i badaniach sam stwierdzi co jest potrzebne , jakie wyniki zrobic itd :) jedynie co z twgo pakietu polecam tsh, ft3, ft4 . Ja robilam morfologię, żelazo wit D i duzo wiecej i kasy wyrzucona do kosza mozna powiedziec bo na nic sie nie zdały za bardzo. Lekarz sam skierował mnie na potrzebne badania ktore nie sa niestety najtansze :)
 
Co myślicie o robieniu tych badań jeszcze przed ciążą w czasie/przed rozpoczęciem starań? Generalnie badania i tak muszę zrobić, żeby sprawdzić tarczyce i hormony, ale zostawiam się czy warto od razu ten pakiet zrobić przed pójściem do lekarza. 🤔
Gdyby nadbywało mi $ to może bym sobie zrobiła już w trakcie starań. Ale nie wiem czy ma to sens... Może niech wypowiedzą się inne dziewczyny. Ja sprawdzam regularnie kwas foliowy, d3, b12 i pakiet tarczycowy. Cenowo też wychodzi to dość drogo ale mam mutacje genu mthfr więc muszę trzymać rękę na pulsie ☺
 
Dziękuję, tak zrobię 😘 liczyłam, że mąż kupi ten o czułości 10, ale powiedzial, ze nie bylo w aptece (hmm... 🤷‍♀️). Po przedostatnim negatywie w tym cyklu nastawiliśmy się z mężem na kolejny cykl starań, jeszcze wczoraj na luzie myśleliśmy, że zwyczajnie się opóźnił, bo podbrzusze pobolewało, ale te dzisiejsze jajniki teraz nie dają mi spokoju, nigdy tak mnie nie kłuło i nie dawały o sobie znać. Poczekam kilka dni, jak się nie pojawi, powtórzę test, ciekawość nie daje odpocząć myślom, ale chyba czas żebym zaparzyła herbatkę i wyluzowała. ☺️
Tylko spokoj nas uratuje 🙈😁❤️
 
Gdyby nadbywało mi $ to może bym sobie zrobiła już w trakcie starań. Ale nie wiem czy ma to sens... Może niech wypowiedzą się inne dziewczyny. Ja sprawdzam regularnie kwas foliowy, d3, b12 i pakiet tarczycowy. Cenowo też wychodzi to dość drogo ale mam mutacje genu mthfr więc muszę trzymać rękę na pulsie ☺
Ja takie badania robię ciągle, bo mam hashimoto, niedoczynnosc tarczycy, niedobór wit d3, nadmiar wapnia i tak dalej wiec witaminy i tarczyce sprawdzam cały czas, te badania robię właściwie co chwile. Pieniędzy na badania mi nie szkoda, ale wole zapytać czy warto niż robić na darmo i jeszcze usłyszeć od lekarza, że to niepotrzebne 😅 a badania i tak właśnie teraz zrobić przez swoje choroby muszę
 
@NattNatt Ja myślę, że warto chociaż zrobić te podstawowe typu morfologia, tarczycowe, żeby mieć z czym iść do ginekologa ☺️ potem on już sam zleci to, co będzie uważał za potrzebne :)
 
Ja idąc do ginekologa tez mialam jakis postawowy pakiet badan, ale nie na wiele sie przydał;) lekarz po wywiadzie środowiskowym i badaniach sam stwierdzi co jest potrzebne , jakie wyniki zrobic itd :) jedynie co z twgo pakietu polecam tsh, ft3, ft4 . Ja robilam morfologię, żelazo wit D i duzo wiecej i kasy wyrzucona do kosza mozna powiedziec bo na nic sie nie zdały za bardzo. Lekarz sam skierował mnie na potrzebne badania ktore nie sa niestety najtansze :)
A jakie to badania jeśli mogę zapytać te „nietańsze”, bo już się boje 😅 generalnie to jeśli chodzi o jakieś hormony i takie rzeczy to już miałam robione chyba wszystko co możliwe i przysadkowe, nadnerczowe, płciowe i AMH, które zreszta wyszło powyżej 20 wszystko co się da nawet leżałam w szpitalu, wiec mój lekarz już ma taki komplet moich badań i wywiad, ze wie o mnie prawie wszystko 🤣 a jak już robię te badania to wole wszystko na zaś, bo nie znoszę pobierania
 
A jakie to badania jeśli mogę zapytać te „nietańsze”, bo już się boje 😅 generalnie to jeśli chodzi o jakieś hormony i takie rzeczy to już miałam robione chyba wszystko co możliwe i przysadkowe, nadnerczowe, płciowe i AMH, które zreszta wyszło powyżej 20 wszystko co się da nawet leżałam w szpitalu, wiec mój lekarz już ma taki komplet moich badań i wywiad, ze wie o mnie prawie wszystko 🤣 a jak już robię te badania to wole wszystko na zaś, bo nie znoszę pobierania
Nie pamietam wszystkich ale na pewno prolaktyna, progesteron , amh, chlamydia z wymazu, tsh i cos tam jeszcze. W labolatorium zostawiłam kolo 800zl na raz a to nie wszystko co badałam 🙈
 
Nie pamietam wszystkich ale na pewno prolaktyna, progesteron , amh, chlamydia z wymazu, tsh i cos tam jeszcze. W labolatorium zostawiłam kolo 800zl na raz a to nie wszystko co badałam 🙈
Te badania kosztują krocie coś o tym wiem, bo już nawet wole nie liczyć ile na nie wydałam, a jeszcze z lekarzem prywatnie to już w ogóle szczególnie w dużych miastach 😂
 
Ostatnia edycja:
reklama
Badanie tych wszystkich witamin itd powinno być na NFZ 🙄 d3 niby taka ważna, w PL cierpimy na niedobór w okresie jesień/zima a chyba żaden rodzinny nie zleca tego badania 🙄 no i teraz chcąc kontrolować poziom przy suplementacji to znowu co miesiąc trzeba kasę wywalać. Ja akurat końską dawkę stosowałam to wolałam to kontrolować raz w miesiącu. Przy staraniach to faktycznie trzeba mieć wór pieniędzy... A inne zachodzą nie wiadomo kiedy, prowadzą ciążę na NFZ, góra trzy USG w czasie ciąży i wszystko jest ok. Jak mnie irytuje ta niesprawiedliwość 🤬
 
Do góry