reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Cześć dziewczyny miłego dnia dla Was 💛 Pytanie od rana, jak myślicie po ilu dniach plemniki zaczynają się psuć/starzeć? 🤔 Tak się zastanawiam czy w tym cyklu nie postawić wszystko na jedną kartę i spróbować złotego strzału, mam minitoring w tym cyklu więc myślę, że powinno się udać.. Narazie plemniki są już 4 dniowe...
Też bym się sugerowała normą laboratorium, że do 7 dni ale czytałam gdzieś, że po 3-4 dniach powoli spada jakość plemników, ale to też pewnie zależy od tego jakie jest wyjściowe nasienie partnera 😄
 
reklama
To nie jest tak, ze testy owu nie są wiarygodne. Wiadomo, nie są standaryzowane, ale wpasowują się w ogólny schemat u większości osób (nie u wszystkich). Test pozytywny nie mówi o tym, ze masz owulacje, tylko ze wzrósł poziom LH w organizmie. Zwykle dochodzi wtedy do pęknięcia pęcherzyka ale nie musi tak być. Ja do pary mierze temp, i mam potwierdzenie czy owu była czy nie. Ja bym nie odradzała innym dopóki sami nie zweryfikują czy u nich pokrywa się to z monitoringiem choć raz.
Ja wolę się wybrać na USG i w tedy jest pewne co i jak.
 
Ale fart zrobiłam przed chwilą test owulacyjny i mamy pozytyw ! :-) :) a mój luby za godzinkę będzie w domu i go chyba od razu napadnę :-D
 

Załączniki

  • USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1619610153984_6793137347296524029.jpeg
    USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1619610153984_6793137347296524029.jpeg
    342,2 KB · Wyświetleń: 86
Witajcie dziewczyny, jako że jestem na początku cyklu i rozpoczynamy kolejny raz z mężem starania ( na początku roku ciąża biochemiczna) to postanowiłam się przywitać :) dla mnie będą to starania o druga ciążę mam nadzieję że się uda;) co do szczepień też to obecnie rozważam ale mając skończone 33 lata jednak obawiam się odłozenie starań na kolejne 3 miesiące minimum.. I też rozbieżne informacje o szczepionkach i ich skutkach nie zachecaja.. witam jeszcze raz i trzymam za Was/nas kciuki ;) pozdrawiam
Witamy 🌷 ja tez 33 (skoncze w listopadzie) starania juz prawie 2 lata. Jestem po wszystkich możliwych badaniach w tym HSG . Jestem tydzien po owulacji , jesli teraz sie nie uda to kolejne 3 cykle bedzie stymulacja i monitorowanie . Pozniej in vitro jak sie nie uda :( a tego boje sie najbardziej 🙈pozdrawiam i zycze 2 kresek ❤️
 
Ja wolę się wybrać na USG i w tedy jest pewne co i jak.

Nikt Ci nie broni [emoji2368] tylko mówię, ze nie warto zniechęcać wszystkich, bo dla innych akurat może to być przydatne narzędzie. Ja pół roku monitorowalam u ginekologa owulacje rownolegle do testów i akurat w moim przypadku wszystko się pokrywa, wiec zaoszczędzam pare stówek na tych monitoringach, a musze mieć owu wyznaczoną z uwagi na leki. Z kolei była tu koleżanka która zaszła w ciąże, mimo, ze testy owulacyjne nigdy nie wychodziły jej pozytywne.

I o to chodzi, żeby sprawdzić na sobie samym [emoji6] bo każda z nas jest inna, u jednej coś się sprawdzi, u innej nie. Olej z wiesiołka u jednych powoduje potok śluzu, u innych nie [emoji2368] (np u mnie nie), ale jak ktoś pyta jak poprawić ilość śluzu to zawsze wspominam o wiesiolku, bo wielu pomaga i może tej osobie tez pomoże.
 
Witamy [emoji255] ja tez 33 (skoncze w listopadzie) starania juz prawie 2 lata. Jestem po wszystkich możliwych badaniach w tym HSG . Jestem tydzien po owulacji , jesli teraz sie nie uda to kolejne 3 cykle bedzie stymulacja i monitorowanie . Pozniej in vitro jak sie nie uda :( a tego boje sie najbardziej [emoji85]pozdrawiam i zycze 2 kresek [emoji3590]

Wiadomo czemu starania bezskuteczne tyle czasu?
 
Witam. Jestem po 2 ciążach biochemicznych, 1 ciąży donoszonej do 37tc, prawie całej leżącej, na duphastonie i luteinie. 1 biochemiczna przed staraniem o synka potem ta "zdrowa ciąża" i po porodzie znowu jedna biochemiczna. Zrobiłam badania i te mutacje. Jakie macie zalecenia przy nich jeśli chodzi o życie codzienne i głównie wiadomo starania i czas ciąży?
 

Załączniki

  • Screenshot_20210428-123320_Drive.jpg
    Screenshot_20210428-123320_Drive.jpg
    70,3 KB · Wyświetleń: 90
reklama
Witam. Jestem po 2 ciążach biochemicznych, 1 ciąży donoszonej do 37tc, prawie całej leżącej, na duphastonie i luteinie. 1 biochemiczna przed staraniem o synka potem ta "zdrowa ciąża" i po porodzie znowu jedna biochemiczna. Zrobiłam badania i te mutacje. Jakie macie zalecenia przy nich jeśli chodzi o życie codzienne i głównie wiadomo starania i czas ciąży?
Ja mam mutacje PAI4G i Protrombina. W razie zajścia w ciąże będę musiała przyjmować zastrzyki z heparyny
 
Do góry