reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Też Letrozolem. Czy się udało, to jeszcze nie wiem. Owulacja była. Miałam dwa pęcherzyki, oba pękły po Ovitrelle😉 nie wiem, czy pękły by same z siebie, podejrzewam że tak, bo nie mam problemu z pękaniem, tylko rośnięciem🤷‍♀️

Ja miałam monitoring w 11 dniu, 12 rano zrobiłam sobie zastrzyk 😉
Sama sobie robisz zastrzyki? Hardcore, ja bym prędzej trupem padła niż sama sobie wbiła igłę 🤣🤣🤣
 
reklama
Ostatnie badania mówią że komórka jajowa po uwolnieniu ,, żyje" tylko do 24 h
Żywotność plemników w kobiecie to do 72h. Gdzie indziej piszą że do 48h. Więc niechby i ta komórka załóżmy była 24h to ze stosunkami co 2 dni powinno być ok. Jeśli oczywiście nie ma innych przeciwskazań zdrowotnych. :) a wy co ile preferujecie stosunki? Codziene stosunki to podobno najlepsza metoda antykoncepcji, bo co te nasienie jest warte. Ja jestem za co dwudniowymi stosunkami, ale chętnie poznam Wasze opinie i doświadczenia :)
 
Mam jeszcze pytanie odnośnie owulacji. Często tu pada stwierdzeniem, że owulację potwierdza się poziomem progesteronu, a nie USG. Czemu? Jak na USG wychodzi, że owulacja była (bo pęcherzyki które kilka dni wcześniej miały ok 20 mm, a teraz ich nie ma i jest " ślad po pęknięciu" w opisie USG), to możliwe nadal że owulacji nie było? Nie miałam zleconego poziomu progesteronu i nie wiem czy robić 🤷‍♀️
 
Żywotność plemników w kobiecie to do 72h. Gdzie indziej piszą że do 48h. Więc niechby i ta komórka załóżmy była 24h to ze stosunkami co 2 dni powinno być ok. Jeśli oczywiście nie ma innych przeciwskazań zdrowotnych. :) a wy co ile preferujecie stosunki? Codziene stosunki to podobno najlepsza metoda antykoncepcji, bo co te nasienie jest warte. Ja jestem za co dwudniowymi stosunkami, ale chętnie poznam Wasze opinie i doświadczenia :)
Mi ginekolog zaleciła w dni płodne codziennie. W tamtym cyklu metodą co dwa dni nie dała rezultatów. Szczerze to myślę, że jak ma się udać, to się uda 😛
 
Też Letrozolem. Czy się udało, to jeszcze nie wiem. Owulacja była. Miałam dwa pęcherzyki, oba pękły po Ovitrelle😉 nie wiem, czy pękły by same z siebie, podejrzewam że tak, bo nie mam problemu z pękaniem, tylko rośnięciem🤷‍♀️

Ja miałam monitoring w 11 dniu, 12 dc rano zrobiłam sobie zastrzyk 😉 i mieliśmy zalecenie na starania 11, 12 i 13 dnia ( dodatkowo 10 też sami z siebie😛). 14 DC rano miałam monitoring i pęcherzyki już były pęknięte 😉
To życzę Ci dwóch kreseczek po majówce kochana :) wygląda to dobrze. Miejmy nadzieję że wola Boża będzie taka sama :) o taki zastrzyk trzeba poprosić czy lekarz sam go proponuję? Gdzie go sobie robiłaś? Na receptę? Drogi jest? Który to Twój stymulowany cykl? :) przepraszam za nawał pytan, ale to mój pierwszy stymulowany i to dla mnie ogromna nowość, zaraz bym chciała wszystko wiedzieć :)
 
Tak, ja dziś tez teoretycznie 5dpo, ale testy sikane mi nie wychodziły, nie było śluzu, żadnych dolegliwości itd wiec myślę, ze niestety ten cykl mógł być bezowulacyjny. Poziom progesteronu w 7dpo potrafi wskazać czy owu się odbyła? Może i ja zrobię to badanie [emoji848] jaki powinien być wynik, by było wiadomo?

Tak czy inaczej w poniedziałek umawiam się na monitoring bo mam wrażenie, ze wróżę z fusów [emoji849]
Powyżej 10.

Mam jeszcze pytanie odnośnie owulacji. Często tu pada stwierdzeniem, że owulację potwierdza się poziomem progesteronu, a nie USG. Czemu? Jak na USG wychodzi, że owulacja była (bo pęcherzyki które kilka dni wcześniej miały ok 20 mm, a teraz ich nie ma i jest " ślad po pęknięciu" w opisie USG), to możliwe nadal że owulacji nie było? Nie miałam zleconego poziomu progesteronu i nie wiem czy robić [emoji2368]
Sadze, ze zle odbierasz pisane tu stwierdzenia. Owulacje można z dużym prawdopodobieńswem potwierdzić badaniem progesteronu. Ale pewniejszy jest monitoring, choć również nie jest nieomylny, a najpewniejsza to jest oczywiście ciąża [emoji6]
 
Żywotność plemników w kobiecie to do 72h. Gdzie indziej piszą że do 48h. Więc niechby i ta komórka załóżmy była 24h to ze stosunkami co 2 dni powinno być ok. Jeśli oczywiście nie ma innych przeciwskazań zdrowotnych. :) a wy co ile preferujecie stosunki? Codziene stosunki to podobno najlepsza metoda antykoncepcji, bo co te nasienie jest warte. Ja jestem za co dwudniowymi stosunkami, ale chętnie poznam Wasze opinie i doświadczenia :)
No pewnie że co dwa dni powinno być ok. My działamy kiedy mamy ochotę. W pierwszą ciążę zaszłam działając codziennie więc akurat się jakoś udało 🙂
 
reklama
Do góry