reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Sluchajcie może pytanie jest głupie ale jak to mówią nie ma głupich pytań 🤣🤣 jeśli jest dzień owulacji to ona trwa przez cały dzień czy jak ?
„Ile trwa owulacja? Owulacja nie trwa długo – maksymalnie do 48 godzin. W tym czasie komórka jajowa opuszcza dojrzały pęcherzyk Graafa i jest gotowa do zapłodnienia. Po dwóch dobach obumiera.”
 
Właśnie miałam Ci pisać, że masz dość późno monitoring jak na cykl stymulowany i żebyście działali przed😊 ja w 13-14 dniu miałam już owulację po stymulacji 😉
13 d.c to chyba okej? Ginka mówiła że 12,13 dc nie później nie wcześniej. :D ale dziekuje za radę, będziemy działać co dwa dni :* jakbym miała tak jak Ty to trafiłabym w punkt :) a czym byłaś /jesteś stymulowana? Udało się? :D
 
13 d.c to chyba okej? Ginka mówiła że 12,13 dc nie później nie wcześniej. :D ale dziekuje za radę, będziemy działać co dwa dni :* jakbym miała tak jak Ty to trafiłabym w punkt :) a czym byłaś /jesteś stymulowana? Udało się? :D
Też Letrozolem. Czy się udało, to jeszcze nie wiem. Owulacja była. Miałam dwa pęcherzyki, oba pękły po Ovitrelle😉 nie wiem, czy pękły by same z siebie, podejrzewam że tak, bo nie mam problemu z pękaniem, tylko rośnięciem🤷‍♀️

Ja miałam monitoring w 11 dniu, 12 dc rano zrobiłam sobie zastrzyk 😉 i mieliśmy zalecenie na starania 11, 12 i 13 dnia ( dodatkowo 10 też sami z siebie😛). 14 DC rano miałam monitoring i pęcherzyki już były pęknięte 😉
 
reklama
Ooo to miło, że ktoś w podobnym do mnie, @hachette jeszcze z nami na pokładzie bo ma podobnie 😊 idę zbadać proga żeby w ogóle sprawdzić jak wychodzi bo owu miałam potwierdzoną monitoringiem więc wg. lekarza ma to być formalność ale kazał zbadać 😊 nie ma takiej wartości, która powie, że doszło do zapłodnienia tym bardziej, że zazwyczaj bada się go 7dpo a do zapłodnienia dochodzi między 6 a 12 dpo 😊

Temperaturę bada się tylko rano o stałej godzinie, przez cały cykl, po przespaniu minimum 3h w nocy i przed wstaniem z łóżka 😊 także pomiary w ciągu dnia są niemiarodajne, ja w poprzednich cyklach zanim zaczęłam badać prawidłowo też miałam wartości nawet 37.4 co jak widać nie miało odzwierciedlenia bo w ciąży nie byłam 😅. Zacznij badać od nowego cyklu jeśli w tym nie wyjdzie 😊 najlepiej termometrem owulacyjnym
Tak, ja dziś tez teoretycznie 5dpo, ale testy sikane mi nie wychodziły, nie było śluzu, żadnych dolegliwości itd wiec myślę, ze niestety ten cykl mógł być bezowulacyjny. Poziom progesteronu w 7dpo potrafi wskazać czy owu się odbyła? Może i ja zrobię to badanie 🤔 jaki powinien być wynik, by było wiadomo?

Tak czy inaczej w poniedziałek umawiam się na monitoring bo mam wrażenie, ze wróżę z fusów 🙄
 
Do góry