reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

No tak, mowa o moim przypadku. Na pewno w przypadku niedomogi jest inaczej. Ale trochę mnie martwi to, że jak znajdę w ciążę, to nie da mi progesteronu[emoji2368] wydaje mi się, że jest to standardowe postępowanie[emoji2368]

Jakie tam standardowe [emoji6] jak nie masz problemu z wydzielaniem się proga to nie ma potrzeby dodawania dodatkowego proga z zewnątrz. Osoby które maja niewydolność cialka żółtego zwykle biorą progesteron do momentu wytworzenia się łożyska, kiedy to ono przejmuje funkcje produkcji proga.
 
reklama
A to ma w ogóle jakieś znacznie? Przecież to się robi pod kontrolą lekarza więc lekarz wyznacza termin itd. Ja się nie znam ale gdyby nie było sensu to by tego chyba lekarze nie proponowali.

Tez myśle, ze to nie ma znaczenia. Inseminacji kobieta sama sobie nie robi na podstawie własnych odczuć tylko pod ścisła kontrola i monitoringiem u lekarza [emoji39]
 
Dziewczyny, w temacie duphastonu, o który dzis pytałam, znalazłam ciekawy artykuł. Wrzucam fragment może którejś się przyda

  1. Należy pamiętać, że dawkowanie musi być dostosowane (zależeć) do faz w cyklu. Dane podane w ulotce reklamowej Duphastonu dotyczą standardowego cyklu 28-dniowego i nie mogą być stosowane rutynowo w każdym cyklu, a tym bardziej w cyklach nietypowych. Należy je „przeliczyć” dostosowując do danego cyklu według zasad:
    1. jeśli mowa o „11 dniu”, to należy przez to rozumieć „3 dni przed owulacją”, a praktycznie „przed dniem skoku po kilkudniowym rozwoju śluzu”,
    2. jeśli mowa o „14 dniu”, to należy przez to rozumieć „dzień owulacji” a praktycznie „dzień skoku”,
    3. jeśli mowa o „16 dniu”, to należy przez to rozumieć „2 dni po owulacji” a praktycznie „2 dni po dniu skoku”.
  2. Rutynowe stosowanie leku od 16 dnia cyklu obserwowane u Pań w programie „28dni” jest właściwe TYLKO przy cyklach 28 dniowych, w których owulacja nastąpiła w 14 dniu cyklu (wówczas 16 dzień wypada dwa dni po owulacji!). A przecież nikt nie wie jak długi będzie dany cykl i kiedy rzeczywiście wystąpi owulacja. Wydaje się, że podawanie leku od 16 dnia cyklu wynika właśnie z chęci stosowania po owulacji (jak powinno być zrobione), ale przy braku dokładnej wiedzy o dniu owulacji, dla bezpieczeństwa podaje się dwa dni później (dwa dni po skoku temperatury).
    • UWAGA – błędem jest stosowanie leku arbitralnie od 16 dnia cyklu, a więc bez znajomości przypuszczalnego dnia owulacji!
 
DZIEWCZYNY!
Już kiedyś tak miałam i byłam z tym u proktologa na rektoskopię ale dziś znów siepojaeila krew w wodzie i na papierze... nie miałam hemoroidów stwierdzonych nie wiem co to jest BOJE SIĘ! Najszybszy termin jest na poniedziałek do praktycznie uznanego za najlepszego proktologa w Poznaniu ale to jest konsultacja i badanie per rectum a dalej to on stwierdzi co 🥺 świat mi się zawalił 😣 myślałam, ze już koniec tego wszystkiego a to wraca z zaparciem 😢 i znów internet ale PRZESTAŁAM spokojnie. TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI 😭😭😭
Trzymam kciuki! Najważniejsze, że zobaczy cię lekarz, na pewno pokieruje, co dalej! I błagam, NIE CZYTAJ INTERNETÓW. One zawsze stwierdzą, że to na 100000% rak i tylko niepotrzebnie się wystresujesz. Chociaż domyślam się, jak się przeraziłaś... ☹️
 
Trzymam kciuki! Najważniejsze, że zobaczy cię lekarz, na pewno pokieruje, co dalej! I błagam, NIE CZYTAJ INTERNETÓW. One zawsze stwierdzą, że to na 100000% rak i tylko niepotrzebnie się wystresujesz. Chociaż domyślam się, jak się przeraziłaś... ☹️
ode na 11.15 w poniedziałek na konsultacje z wstępnym badaniem... nie czytam już bo się zaryczę na śmierć ☹️ oszaleje z tym swoim zdrowiem, weekend zepsuty 😞
 
DZIEWCZYNY!
Już kiedyś tak miałam i byłam z tym u proktologa na rektoskopię ale dziś znów siepojaeila krew w wodzie i na papierze... nie miałam hemoroidów stwierdzonych nie wiem co to jest BOJE SIĘ! Najszybszy termin jest na poniedziałek do praktycznie uznanego za najlepszego proktologa w Poznaniu ale to jest konsultacja i badanie per rectum a dalej to on stwierdzi co 🥺 świat mi się zawalił 😣 myślałam, ze już koniec tego wszystkiego a to wraca z zaparciem 😢 i znów internet ale PRZESTAŁAM spokojnie. TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI 😭😭😭
@Klauuudia, nie stresuj się na zapas, ale do lekarza zawsze trzeba pójść- dla własnego spokoju. Ja miałam tak 2 razy przy zaparciach, a baaaardzo rzadko je mam. Tez przy takim mocnym zaparciu, zauważyłam ze kapała krew, oczywiście pieczenie, ból i strach. Od razu wyruszyłam do lekarza- proktolog poprostu potwierdziła moje odczucia, ze nie ma hemoroidów i to są tylko przejściowe pęknięcia obwódki, wywołane właśnie mocniejszym zaparciem. Poleciła jedynie dietę na zaparcia i tyle 🙂, wszystko teraz jest w normie.
 
@Klauuudia, nie stresuj się na zapas, ale do lekarza zawsze trzeba pójść- dla własnego spokoju. Ja miałam tak 2 razy przy zaparciach, a baaaardzo rzadko je mam. Tez przy takim mocnym zaparciu, zauważyłam ze kapała krew, oczywiście pieczenie, ból i strach. Od razu wyruszyłam do lekarza- proktolog poprostu potwierdziła moje odczucia, ze nie ma hemoroidów i to są tylko przejściowe pęknięcia obwódki, wywołane właśnie mocniejszym zaparciem. Poleciła jedynie dietę na zaparcia i tyle 🙂, wszystko teraz jest w normie.
mam wielka nadzieje, ze i tak będzie u mnie! DZIEKUJE 💜🥰
 
U nas w końcu decyzja o operacji męża w nast tyg, akurat w okolicy płodnych, jeśli wyjdzie w pt to będą może 2dni przed owu na działania, to nie 5 dni, ale zawsze jakaś szansa jest że się uda trafić :) Trzymajcie kciuki żeby tak było i żeby nie pojawiła się wcześniej i żeby przed weekendem wyszedł! Bo ostatnio na 2dni przed owu nie udało się.
 
reklama
Do góry