reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Witam :) mam na imię Paulina i jestem tu nowa. Mam 26 lat i dwójkę dzieciaczków, córka 4 latka i synek 2 latka i chcemy trzecie :) po drugiej ciąży zaczęłam brać zastrzyki anty przez okres jakiś 9 miesięcy ale przeszłam na tabletki i brałam je od 17 stycznia do 15 marca czyli niedawno odstawiłam i nie wiem czy wogóle jest szansa na tak szybkie zajście w kolejną ciąże? Przez okres brania zastrzyków nie miałam okresu, dopiero po pierwszych tabletkach dostałam i miałam już dwa razy okres. Ostatni okres był 12.03 a sex był 19.03 i 25.03. Od niedawna zaczęły boleć mnie piersi, podbrzusze i jajniki i kłucie w brzuchu mam czasami a dziś miałam tak silny ból brzucha i biegunkę ale tylko raz i katar mam czuję takie lekkie rozbicie jakby mnie przeziębienie łapało ;)
 
Powod
Witam :) mam na imię Paulina i jestem tu nowa. Mam 26 lat i dwójkę dzieciaczków, córka 4 latka i synek 2 latka i chcemy trzecie :) po drugiej ciąży zaczęłam brać zastrzyki anty przez okres jakiś 9 miesięcy ale przeszłam na tabletki i brałam je od 17 stycznia do 15 marca czyli niedawno odstawiłam i nie wiem czy wogóle jest szansa na tak szybkie zajście w kolejną ciąże? Przez okres brania zastrzyków nie miałam okresu, dopiero po pierwszych tabletkach dostałam i miałam już dwa razy okres. Ostatni okres był 12.03 a sex był 19.03 i 25.03. Od niedawna zaczęły boleć mnie piersi, podbrzusze i jajniki i kłucie w brzuchu mam czasami a dziś miałam tak silny ból brzucha i biegunkę ale tylko raz i katar mam czuję takie lekkie rozbicie jakby mnie przeziębienie łapało ;)

Powodzenia i szybkiego efektu starań. 😀👍 Ja też staram się o trzecie. Tylko u mnie drugie ma 4 lata. 😀
 
no to ci powiem że pierwsze słyszę. wiem że poziom lh jest wysoki z tad tak na testach wychodzi A sam moment owulacji jest tak nieznacznie zróżnicowany do obecnego poziomu od momentu wzrostu pęcherzyków do samego pęknięcia. No A twoj test wygląda jak mój dziś . Hahahahaha
Kopiuj- Wklej 😁. A ten był robiony dzisiaj , a poprzednio w piątek jeszcze ciemniejsza kreska, ale na usg brak jakichkolwiek oznak owulacji 🤷‍♀️ Cuda na kiju.
 
Ale czemu? Przecież pozytywny test owulacyjny nie oznacza, ze owulacja będzie.
To to wiem. Chodzi o to, ze pozytywny test owulacyjny wyszedł w piątek i teraz w środę, wiec myśle, ze cos nie gra. Wydaje mi się, ze normalnie powinien wyjść pozytywny w pewnym krótkim okresie czasu. W moim przypadku to już 5 dni różnicy. A jeden pozytywny już miałam, a owulacji nie ma tak naprawdę. Pisze o tym właśnie dlatego, ze chce zwrócić uwagę, ze pozytywny test nie znaczy zawsze wystąpienie owulacji :)
 
To to wiem. Chodzi o to, ze pozytywny test owulacyjny wyszedł w piątek i teraz w środę, wiec myśle, ze cos nie gra. Wydaje mi się, ze normalnie powinien wyjść pozytywny w pewnym krótkim okresie czasu. W moim przypadku to już 5 dni różnicy. A jeden pozytywny już miałam, a owulacji nie ma tak naprawdę. Pisze o tym właśnie dlatego, ze chce zwrócić uwagę, ze pozytywny test nie znaczy zawsze wystąpienie owulacji :)

A wtedy kiedy byłaś na wizycie i nie było oznak owulacji jakie były pecherzyki?
 
Dziewczyny ja w tym miesiącu pierwszy raz robiłam badania LH i FSH w 5 dniu cyklu. Wartości wyszły takie - FSH 7,8, a LH 12,9. Już wiem ze coś jest nie tak. W piątek mam wizytę u gin, niestety nie mógł zadzwonić. Proszę o jakieś podpowiedzi z doświadczenia, czy ktoś się z tym spotkał i jak to było interpretowane ❤️.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny ja w tym miesiącu pierwszy raz robiłam badania LH i FSH w 5 dniu cyklu. Wartości wyszły takie - FSH 7,8, a LH 12,9. Już wiem ze coś jest nie tak. W piątek mam wizytę u gin, dziadują nie mógł zadzwonić. Proszę o jakieś podpowiedzi z doświadczenia, czy ktoś się z tym spotkał i jak to było interpretowane [emoji3590].

Stosunek LH do FSH masz powyżej 1,5, może wskazywać np. na PCOS. Jaki obraz jajników na usg? Co do samych wartości to nie wiem jakie są wartości referencyjne. LH wydaje się być wysokie, ale może jeszcze jest w normie [emoji6]
 
Do góry