reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Jak się czujesz? Psychicznie i fizycznie?
Średnio myślałam ze szybko zajdę w ciąże przed ślubem zaczęłam łykać suple kilka miesięcy przed staraniami przygotowywać się mentalnie i wgl no i trochę czuje się jakbym uderzyła głowa w ceglany mur, nie mam przyczyny niepłodności na papierze dotychczasowe badania wszystkie ok wiec trochę psychicznie źle mi z tym. Fizycznie wszystko jest ok. Zobaczymy po testach w tym miesiącu. A ty jak ?
 
reklama
Średnio myślałam ze szybko zajdę w ciąże przed ślubem zaczęłam łykać suple kilka miesięcy przed staraniami przygotowywać się mentalnie i wgl no i trochę czuje się jakbym uderzyła głowa w ceglany mur, nie mam przyczyny niepłodności na papierze dotychczasowe badania wszystkie ok wiec trochę psychicznie źle mi z tym. Fizycznie wszystko jest ok. Zobaczymy po testach w tym miesiącu. A ty jak ?
Tez tak myślałam :) moj gin ciagle mi mówi ze standardowe starania trwają Ok 8-9 miesięcy a dopiero po roku trzeba zacząć się martwić bądź badać. Ale wiem co czujesz bo tez miałam wszystko inaczej zaplanowane, ślub i odrazu ciąża. Narazie po 7 miesiącach mam na koncie ciąże ale z poronieniem. Najważniejsze to się nie poddawać i próbować :)
 
Średnio myślałam ze szybko zajdę w ciąże przed ślubem zaczęłam łykać suple kilka miesięcy przed staraniami przygotowywać się mentalnie i wgl no i trochę czuje się jakbym uderzyła głowa w ceglany mur, nie mam przyczyny niepłodności na papierze dotychczasowe badania wszystkie ok wiec trochę psychicznie źle mi z tym. Fizycznie wszystko jest ok. Zobaczymy po testach w tym miesiącu. A ty jak ?
Też myślałam, że zajście w ciąże to nic takiego, że wystarczy się nie zabezpieczać i w 1 albo 2 cyklu będę już w ciąży 😅 Jak już się pozbierałam z podłogi to wtedy do mnie doszło, że mogę jeszcze długo poczekać na tą moją upragnioną ciążę 🤷🏻‍♀️ Ten cykl zaczynam z bardzo pozytywnym nastawieniem, ale nie każdy taki jest, wiadomo najgorsze są ostatnie dni cyklu i biel bieli na testach ciążowych... I tak w kółko, rollercoster emocji 🙈
 
Dziewczyny dziś jest mój 9dc i zero śluzu myślicie ze jeśli śluzu nie ma to owulacji nie będzie ? Dodam ze w poprzednim cyklu śluz był
Może jest go więcej w środku? Może mniej płynów spożywasz? Niektórym (np. mi) śluz płodny pojawia się tuż tuż przed owu i to bardziej wewnątrz niż na zewnątrz, myślałam ze jestem bezsluzowa dopóki gin sam sobie nie zerknął [emoji16] olej z wiesiołka może pomoc.

zaczęłam robić testy owulacyjne ale jestem kompletnie zielona w tym temacie ale robię zazwyczaj koło 11 rano i czytałam żeby nie robić ich z porannego moczu wiec robię już po kilku razach skorzystania z toalety No i na razie bladzioch w sensie tej drugiej kreseczki praktycznie wgl nie widać wiec nic nie wskazuje na to ze owulacja przybywa
Niektórym dziewczynom LH skacze nagle do pozytywu, innym ciemnieje przez kilka dni, musisz sprawdzić na sobie samej jak będzie u Ciebie. Jakich testów używasz? Zaleca się nie oddawać moczu jakiś czas i nie pic płynów (mogą rozrzedzić mocz).

No ale ostatnio cykl trwał 25 dni i temu się trochę martwię i tak z partnerem robimy to co 2dni w razie w No ale myśl w głowie siedzi
Ale nie ma się czym przejmować. U zdrowych kobiet może wystąpić cykl bezowulacyjny i jest to norma. Owu się może przesunąć (a razem za tym cykl wydłużyć lub skrócić) z różnych, nawet błahych przyczyn. Mi tez się zdarzały cykle 24dniowe przy zwykle 29-31dniowych. Jeśli uprawiacie seks co 2 dni to nawet jak przeoczysz peak na teście będzie dobrze i przy odrobinie szczęścia zakończy się to ciąża. Plemniki w organizmie kobiety mogą żyć do 5 dni, wiec spokojnie. Nic się nie martw. Przy 29-30 dniowych cyklach równie dobrze możesz mieć owu w 18dc (krótsza faza lutealna) wiec jeszcze może jest czas.
 
U mnie dzis 2dc, brzuch mnie boli jakos dziwnie w bliznie po cc. Bede u gina to powiem o wszystkich obawach. Niestety mialam miec dzis wizyte, bo bym byla w polowie cyklu ale @ przyszla tak spozniona ze musialam wizyte przelozyc, znowu teraz czekac 🤷‍♀️
 
U mnie dzis 2dc, brzuch mnie boli jakos dziwnie w bliznie po cc. Bede u gina to powiem o wszystkich obawach. Niestety mialam miec dzis wizyte, bo bym byla w polowie cyklu ale @ przyszla tak spozniona ze musialam wizyte przelozyc, znowu teraz czekac 🤷‍♀️
Mam dokładnie to samo, ale ja idę do gina w środę to będzie 4dc 🤷🏻‍♀️ też bym byla w polowie cyklu i miałam mieć monitoring a tu klops 🤷🏻‍♀️
 
pierwszy raz je testuje na razie nic ale dodam ze jestem zielona w tym temacie tyle wiem ze nie można ich robić z porannego moczu wiec tego nie robię moje cykle są 29-30 choć ostatni był 25 dniowy i martwię się bo w tamtym cyklu miałam dużo śluzu jak białko w tym nic
Ja robilam kiedys po południu, blizej 17. Od 10 dc. I akurat 14/15 byla owu.
 
reklama
Do góry