reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Cześć dziewczyny, mam PCO, staramy się o dzidziusia.
Od zawsze miałam nieregularne miesiączki, do tego teraz przy staraniach dowiedziałam się, że nie mam owulacji.
Dostałam od gina duphaston na wywołanie miesiączki (potrafię jej nie mieć w ogóle miesiącami) oraz letrozol (a konkretnie Aromek) do łykania w 2-6dc 2x dziennie.
Po duphastonie miesiączka przyszła, Aromek łykałam, dzisiaj powinnam mieć owulację, a od kilku dni testy owulacyjne negatywne :((
Sądzicie, ze owulacja przyjdzie, ale trochę po spodziewanym terminie czy letrozol na mnie nie działa?


To mój pierwszy cykl z letrozolem, gino zlecił mi 3 cykle.

Letrozol jest na wzrost pęcherzyków?

Słuchaj testy owu u niektórych nigdy nie wychodzą pozytywne mimo, ze do owulacji dochodzi. Masz monitoring w trakcie brania letrozolu? Jeśli jest na wzrost pęcherzyków to trzeba by chyba tez sprawdzić czy później pękają, czy trzeba im w tym pomoc. Przy PCO i PCOS cykle bezowulacyjne niestety się częściej zdarzają, ale bardzo wiele dziewczyn zachodzi w ciąże, niektóre bez wspomagania, inne na stymulacji. Nie martw się [emoji3526]

Ponadto z tego co wiem duphaston nie fałszuje poziomu progesteronu w badaniu krwi, wiec 7-8dpo możesz sobie oznaczyć jego poziom i sprawdzić czy do owu doszło (przy monitoringu może to być zbędne).
 
Cześć dziewczyny, mam PCO, staramy się o dzidziusia.
Od zawsze miałam nieregularne miesiączki, do tego teraz przy staraniach dowiedziałam się, że nie mam owulacji.
Dostałam od gina duphaston na wywołanie miesiączki (potrafię jej nie mieć w ogóle miesiącami) oraz letrozol (a konkretnie Aromek) do łykania w 2-6dc 2x dziennie.
Po duphastonie miesiączka przyszła, Aromek łykałam, dzisiaj powinnam mieć owulację, a od kilku dni testy owulacyjne negatywne :((
Sądzicie, ze owulacja przyjdzie, ale trochę po spodziewanym terminie czy letrozol na mnie nie działa?


To mój pierwszy cykl z letrozolem, gino zlecił mi 3 cykle.
testy owulacyjne często nie są miarodajne. Najlepiej jeśli zaczniesz z ginem monitorować cykl i zobaczysz czy pęcherzyk rośnie i czy pęka. Ja brałam w tym cyklu aromek 3-7 dzien cyklu tez po dwie, 10 dnia cyklu miałam dwa pęcherzyki i zastrzyk z ovitrelle na pęknięcie. Pęcherzyki pękły co zostało potwierdzone w usg, ale któryś mój cykl z letrozolem skończył się torbielą na jajniku, więc po prostu umów się na monitoring, który wszystko wyjasni:)
 
tak, miałam już ładne pęcherzyki(tak, dwa po 1 w kazdym jajniku i mozliwe, że jak się udało to będą bliźniaki) ale endometrium było do kitu. Najpierw miałam estrofem przez 3 dni tylko brać i faktycznie ładnie urosło więc fasolki mają się gdzie zagnieździć i po usg doktor zdecydowała, że kontynuujemy estrofem w mniejszej dawce do dnia spodziewanej miesiączki żeby nam się endometrium nie chciało czasami złuszczać. Oczywiscie, nie znajdziesz tego zastosowania w ulotce, moja doktor ma niestandardowe metody:)
no u mnie jest to samo moje endo po owulacji wynosi 4.5 A w okresie po @ wynosi 1.5
 
Hej, w trakcie owulacji odczuwałam kłucie w lewym jajniku, dwa dni przed owulacją było przytulanie. Zaraz po owulacji, może 2,3dni po zaczęły mnie kłuć jajniki, częściej lewy ale jednak oba, teraz to już sama nie wiem, jakby na przemian... Za około 3 dni przypada dzień spodziewanej miesiączki. Nie wiem co mam myśleć o tym codziennym pobolewaniu, nie jest ono mocne, ale takie jak zazwyczaj miałam na okres, choć wcześniej miałam coś takiego tylko dzień przed lub w dzień spodziewanej miesiączki. Innych objawów brak.
 
Ale chodzi o to ze u mnie na teście wychodzi tylko jedna kreska 😢 nie ma ani bladziocha nic jedna kreska tylko
Może masz po prostu na razie poziom LH poniżej czułości testu. Jak przez cały cykl nie będzie żadnej drugiej kreski to już będzie bardziej dziwne. Ale i tak monitoring u ginekologa rozwieje Twoje wątpliwości.
 
reklama
Zrobiłam drugi może i jest bledzioch ale jest 😁 widzicie coś ?
 

Załączniki

  • IMG_2589.jpg
    IMG_2589.jpg
    70,6 KB · Wyświetleń: 102
  • IMG_2590.jpg
    IMG_2590.jpg
    65,9 KB · Wyświetleń: 105
Do góry