reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

@Xwawelx ja miałam torbiel ciut ponad 5 cm pare lat temu. Lekarz - młotek sugerował tylko laparoskopię. Poszłam do innego, kazał poczekać i przyjść jeszcze raz na usg po kolejnej @. Tak zrobiłam. Wchłonęła się sama lub pękła - sama nie wiem. Wystarczył 1 cykl. To nie jest 9 cm, ale tez już duża torbiel. Narazie nie panikuj, ale wszelkie możliwe obawy rozwieje tylko lekarz. Obyś trafiła na dobrego specjalistę. Ściskam mocno! Nie padaj na duchu. Dobry specjalista potrafi zdziałać cuda- tylko niektóre z nas potrzebują więcej opieki 🙂
Jejku, dziekuje Ci... wiem partner tez mi mówi, ze powinnam myśleć optymistycznie, ponieważ musi się udać. Ja jednak mam nadzieje, ze ona sama zniknie po @.
Jak powinnam liczyć teraz cykl, po poronieniu ? Piątek jako 1 dzien cyklu? Fakt faktem mialam tylko krwawienie 1,5 dnia. Oczywiście tu nie liczę na żaden cud, ze zajde, bo pewnie z ta torbielą byłoby to niebezpieczne i nie dałoby rady. Wiec chcialabym wyliczyć sobie kiedy mogłabym spodziewać się miesiączki. Mam nadzieję, ze lekarz też uzna, ze torbiel zniknie tymbardziej, ze ona wyhodowana została na clo, bo przecież miala zniknąć.
 
reklama
Jejku, dziekuje Ci... wiem partner tez mi mówi, ze powinnam myśleć optymistycznie, ponieważ musi się udać. Ja jednak mam nadzieje, ze ona sama zniknie po @.
Jak powinnam liczyć teraz cykl, po poronieniu ? Piątek jako 1 dzien cyklu? Fakt faktem mialam tylko krwawienie 1,5 dnia. Oczywiście tu nie liczę na żaden cud, ze zajde, bo pewnie z ta torbielą byłoby to niebezpieczne i nie dałoby rady. Wiec chcialabym wyliczyć sobie kiedy mogłabym spodziewać się miesiączki. Mam nadzieję, ze lekarz też uzna, ze torbiel zniknie tymbardziej, ze ona wyhodowana została na clo, bo przecież miala zniknąć.
@Xwawelx, słyszałam ze w ciąży torbiele się tez wchłaniają samoistnie, ale lekarzem nie jestem wiec lepiej się naradzić u lekarza. Co do początku cyklu, to tez pewnie zależy od endo, od poziomu hormonów itd. Tak bym obstawiała. Ja bym na twoim miejscu poszła na usg i tez narodziła się z lekarzem, czy wykonać jeszcze jakieś badania hormonów, by sprawdzić w której fazie jesteś. A tak to niestety ciężko stwierdzić 🤷‍♀️. Ja np w 15 dc dostałam krwawienia/ okres. Nie jest to plamienie tylko taki pełnowymiarowy okres, wiec idę na usg we wtorek, by lekarz ocenił sytuacje. Nie łam się ! Zdarza się ze to jest długa i żmudna droga, ale tym bardziej przyniesie wiele szczęścia kiedy się uda!
 
Ja miałam robione na NFZ, czekałam miesiąc na termin. I powiem szczerze że najprzyjemniejsze to nie jest ale dostałam znieczulenie po którym zasnęłam także zabiegu w ogóle nie pamiętam [emoji846]
Czy terminy na drożność są długie na NFZ? Tez mnie to czeka a koszt prywatnie jest dość wysoki nie wiem czy nie spróbować iść typowo „po skierowanie” tylko nie wiem czy na życzenie dostanę... czy któraś z was robiła bez znieczulenia ? Do przeżycia czy raczej od razu brać z ?
 
Też korzystam z tych książek, przepisy fajne nie wymyślne [emoji846] najważniejsze to odstawić cukier w każdej postaci, chociaż czasem się zdarzy coś zjeść [emoji2960]
Też tak myślałam ale jednak nie [emoji28] przez jakiś czas miałam okres buntu i jadłam co chciałam, ile chciałam i kiedy chciałam ale odkąd się staramy z mężem to trzymam się mocno diety chociaż zdarzają się cheat days [emoji16] Zobacz załącznik 1250794

Korzystałam z tej książki i z diety ułożonej przez dietetyka klinicznego, teraz już znam przepisy prawie, że na pamięć i produkty który mogę jeść i tak sobie tworzę dania w zależności na co mam ochotę [emoji6]
 
Tez tak slyszalam, zreszta lekarz potwierdził tylko, że poronilam i muszę stawić się właśnie na wizyte usg. Bede dzis dzwonic pytac. 😉
 
Witam wszystkich
Chciałabym dołączyć
Przy poprzednich staraniach też tu byłam i dużo mi pomagało pisanie i wsparcie na grupie
Tak krótko o sobie mam 3 dzieci 2 córki i syna
Teraz planuje 4 dzidiusia i chciałbym się z Wami dzielić postepami😁 przy synku udało się w 5 cyklu , córki były nie planowane
 
Czy terminy na drożność są długie na NFZ? Tez mnie to czeka a koszt prywatnie jest dość wysoki nie wiem czy nie spróbować iść typowo „po skierowanie” tylko nie wiem czy na życzenie dostanę... czy któraś z was robiła bez znieczulenia ? Do przeżycia czy raczej od razu brać z ?
jaka masz metoda robienia ?? Ja jestem po drożności i opisywała już w jakimś wątku jak to wygląda. Dasz radę bez znieczulenia ;) dziwnym uczuciem coś do cytologi podobne jest zakładanie tego sprzętu przed badaniem masz kroplowke ogólnie odprężyć się polecam bo im więcej spieta tym ponoć gorzej
 
Cześć dziewczyny miłego dnia dla Was 💛 Jak się czujecie? Który dc? U mnie dzisiaj 2dc, poniedziałek przypomniał o sobie dlaczego go nie lubię, zepsuło mi się auto na parkingu Biedronki kiedy kupowałam składniki do mojej płodnej diety, przez to spóźniłam się do pracy, ale śniadanie było pyszne więc nie było aż tak źle 😅🙈
 
reklama
jaka masz metoda robienia ?? Ja jestem po drożności i opisywała już w jakimś wątku jak to wygląda. Dasz radę bez znieczulenia ;) dziwnym uczuciem coś do cytologi podobne jest zakładanie tego sprzętu przed badaniem masz kroplowke ogólnie odprężyć się polecam bo im więcej spieta tym ponoć gorzej
Nie wiem jeszcze jaka metoda bo zaleciła mi to moja ginekolog i w celu wykonania muszę iść do kliniki leczenia niepłodności (chodzę na medicover ) Tylko jeszcze czekam bo najpierw badanie nasienia u partnera
 
Do góry