reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 :)

mychunia: w miarę wzrostu będzie jadł coraz mniej. Musisz tylko wytrzymać :) A że dasz radę to jestem pewna :) Moja koleżanka niedawno urodziła wcześniaczka i on je co 2h...tak więc różne są scenariusze :)

lux: ja myślę, że to czy kobieta chce karmić piersią czy nie to jest indywidualna sprawa każdej z nas. Różne mogą być powody, tak jak różne są podejścia do wychowania dziecka. Jedne mamy zaraz jak tylko mogą wracają do pracy, inne pozostają na urlopie macierzyńskim, a później wychowawczym, jedne same zajmują się dzieckiem, inne mają nianie...i tak dalej i tak dalej :) Żadna z matek (no poza jakimiś patologicznymi sytuacjami) nie skrzywdziłaby swojego dziecka w żaden sposób.
 
reklama
No mi się utarł taki obrazek z przeszłości, gdzie ciotki i kuzynki karmiły piersią i dzieci wisiały po półtora-dwie godziny na cycu i one źle, że nie mają na nic czasu. I wtedy postanowiłam, że butla chyba jest lepsza. No i tak jak mówię, o to jedzenie chodzi. Muszę mieć ostro na talerzu :)
 
Hejo

Lux
Cxekalam na twoja odp:p wlasnie zeby powiedziec to co Jugoslawa :-) ze to jest sprawa indywidualna i kazdy powinien tak robic jak potrzebuje. Ja np jaska bardzo chcialam dlugo karmic bo i tak cyc mi zwisl po pierwszej ciazy mimo ze nie karmilam. Ale tak mnie gryzl ze nie wytrzymalam. Po miesiacy przeszedl na mm i od razu spal mi cale noce :-D ja bylam spokojniejsza i mniej nerwowa :-) teraz bym chciala pol roku ale zobaczymy co z tego bedzie. I tak mialam dobry pokarm bo moje dziecie jadlo co 4 godziny :-) a drugi powod dla ktorego chce karmic to lecenie z wagi. Niestety kosztem jalowego jedzenia :-\ ale zalezy mi na schudnieciu 20 kg wiec nastawiam sie na polroczne karmienie zeby wyssal ze mnie wszystko co trzeba :-D:p ale mam niecny plan co :phaha :-) moja mama np mnie nie karmila w ogole cycem a uwierzcie ze nie chorowalam w ogole do nastoletniego wieku. Do dzis jak ide do szpitala to pytaja sie ile razy przechodzilam zapalenie pluc czy oskrzeli a ja mowie ze nigdy. To sie wszyscy dziwia. :-) na humanie bylam. Fajne mleko ale najgorsze jest to jak chcialam go dawac jaskowi ze je rozrabia sie we wrzatku. Ale ono mnie trzymalo w zdrowiu tak :-)

Dobra ide robic obiad bleee :-)
 
Ja tez bym chciala drugiego Maluszka o ile bedzie mi pisany karmic piersia...ale tak jak dziewczyny mowia kazdy ma swoje zdanie na ten temat.A mysle ze jak ktos faktycznie lubi ostre jedzenie badz gazowane to lepiej dac butle zeby uniknac bolu brzuszka :tak: kazde rozwiazanie ma plusy i minusy ;)

Ja tez lece robic obiad dzisiaj rosolek i roladki miesne,ziemniaczki i salatka z groszku,marchewki i kalafiorka :)

Milej niedzieli Kobietki
 
Ostatnia edycja:
No ja Wam powiem, że gdy będąc w pierwszej ciąży powiedziałam rodzinie jak i tesciowej, że chcę karmić piersią, to było oburzenie! Jak to? Co z Ciebie będzie za matka itd. Ja tylko ramionami wyruszyłam i nie ciągnęłam tematu. Co dziś macie na obiad? Ja kotlety, piuree i buraczki.
 
Monisia
Dla mnie karmienie to nie jakies ekscytujace uczucie hehe :-) wole jak maz sie bawi moimi guziczkami :p ale kazdy inaczej pewnie to odczuwa. w ogole to ja sie nie przywitalam wiec witam :-)

Lux
Bo wiesz jak to kiedys byloza dawnych czasow. Z karmieniem jest troche jak z sn i cc. Niektore sie burza ze ktos chce cc... ja np jestem przeszczesliwa ze nie bede musiala rodzic sn. Doswiadczelam sn, doswiadczyylam 2w1 czyli bol przy sn i bol po cc w jednym porodzie i chce tylko cc. Nigdy wiecej sn... ale pewnie jakby drugi porod moj byl taki jak pierwszy to bym sn chciala. A drugi byl koszmarem. I wole oszczedzic sobie tego bolu i naciecia krocza i zmasakrowanej cipulencji :p z reszta tak ciagle o tym mysle czy po takim bolu parogodzinnym chcialabym dxiecko od razu na piersi ? Chyba raczej nie. Bo ja jak cierpie to wsciekla jak osa jestem ;-) dlatego tez uwazam ze porod to indywidualna sprawa:-) ale dzis zwierzenia mamy :p

Aschlee
O jaki obiadek :-) ja mam rosolek i zapiekanke makaronowa na winie ;-):p tzn czyt. " zapiekanka z tym co sie nawinie ";-) czyli to co w lodowce plus cycochy :-D
 
Ja ogórkową mam, później mąż wróci z budowy, bo nawet dzisiaj pojechal to zrobimy placki ziemniaczane ;)

Taaak, u rodziny męża jest tak samo.
Jeszcze to jakoś mogę zrozumieć, ale to jak mówią, że kobieta nie jest kobietą jak nie może mieć dzieci i z taką pogardą to mówią to mi ręce opadają. Jak teraz się staram i słyszę to to tak przykro się robi.
 
Dzien dobry :)
U mnie wielkie odliczanie - 7 dni ..

Jak bardzo luteina tym co braly podnosila temp?
Bo u mnie jak widac wspina sie na wysokosci :)

Milego weekendu.
Jutro w pracy Was nadrobie :-D
 
reklama
No kończę sprzątać po obiedzie, w końcu :D pościel się wyprala, no to pora na ręczniki, kilka razy jeszcze pralka pochodzi. Pokłóciłam się z facetem :/ buu. Głupi też dzień i głupia pogoda. No i odnośnie porodu, to raczej będę mieć cc, bo mam poważna wadę wzroku, ale to lekarz podejmie decyzję.
 
Do góry