reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 :)

hej
@ przyszła dokładnie 1.09...eh:( Julia zapisz mnie na 01.10 ale narazie muszę na troszkę zniknąć...idę w nast tyg do gina pogadac...porobic badania...odkąd się staram nie obserwuje śluzu płodnego...wiecie coś o tym czy jet cos na to??
Jak bd miec wyniki badan albo wiedziec cos napisze...
Trzymam kciuki za Was wszystkie pozdrawiam ;-)
 
reklama
Witam...
Tinus ja tez zauwazylam ze jak zaczelam bardziej sie obserwowac to sluzu malutko a tak nieraz pamietam ze mnie wkurzalo jak bylo go duzo... a jak chcialam zeby byl to nie bylo... dopiero jak inofolic pilam w tym miesiacu co zaszlam bylo duuzo sluzu...
 
Tinus strasznie mi przykro :-( glowa do gory w koncu sie uda...chociaz wiem ze w takich chwilach trudno w to uwierzyc
 
Tinuś bardzo mi przykro. Jeżeli chodzi o śluz płodny, to Ja zauważyłam, że mam go więcej jak zaczęłam pić inofolic. AnnaMaria też tak pisze i wiem, że dziewczyny nie które też tak miały.

Mam takie pytanko, wiem, że na zasiłek chorobowy w ciąży oblicza się średnią z ostatnich 12 miesięcy. Czy on się zmienia z miesiąca na miesiąc? Tzn. Ja na początku pracowałam normalnie, ale w umowie miałam 1/2 etatu, a od lutego mam już cały etat. Jeżeli pójdę na L4 od października tego roku, to będę miała 8 miesięcy całego etatu, a resztę 1/2. Wtedy wiadomo, że będę miała mniejszą średnią, ale czy to się zmienia z miesiąca na miesiąc, jeżeli w lutym 2015 będę miała już 12 miesięcy na cały etat, to oni wyliczą mi większą tą średnią, czy do porodu będę dostawała tyle co na początku L4?
Gdzieś się jeszcze doczytałam, że jeżeli zmienia się etat w ciągu trwania umowy, tak jak Ja miałam od lutego cały z 1/2, to zasiłek liczy się od tego lutego, a nie z 12 miesięcy?
Pomóżcie :-)
 
Ostatnia edycja:
przy zmiane atatu to jedyna okolicznosc gdy liczy sie od zmiany a nie z 12 miesiecy :) czyli bedziesz miala liczone od lutego
jak juz pojdziesz na chorobowe to zasilek jest w stalej wysokosci, czyli co miesiac bedzie to taka sama kwota mniej wiecej w zaleznosci od ilosci dni w miesiacu :) bo zasilek przelicza sie na dni :) ponowne przeliczenie wysokosci zasilku nastepuje po nieprzerwanych 3 miesiacach pracy
 
Ostatnia edycja:
dzisiaj calkiem niezle ale nudnosci to falami mnie nachodza
wczoraj bylo gorzej :( no i stres przed usg :( musze poprosic gina o skierowanie na kilka badan i na paski do glukometru mam nadzieje ze nie bedzie robil problemow :(
 
reklama
Do góry