reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 :)

reklama
Opieke na dziecko zdrowe wzielam dwa tyg temu jak sie zle czulam a przed l4. Wiec to wykorzystalam. Z reszta to chodzi tez o to zeby kadry nie zauwazyly tego. Kumpel mi chce przedluzyc umowe ale juz tam jak idzie to dalej to nie ma wplywu na to. Zobaczymy kiedy bedzie mial mnie w komputerze. No nic sprobuje... a jak tylko bede sie zle czula to wyjde i juz. Na szczescie ma dniowke ze mna i z inna laska. Wiec jakos to bedzie. Boje sie ale sprobuje. Tylko juz by sie moglo mi to plamienie skonczyc bo oszalec mozna. Tez co innego jakbym miala 4 dni pod rzad i reszte urlop to bym wziela 4 dni l4 a tak to w ciapki raz praca dzien wolnego praca ..... i tak w kolko. A kurka zalezy mi na tej umowie zeby nie miec do porodu tylko przedluzonej.
 
mississ nie ma znaczenia kiedy umowa wchodzi w zycie , mozesz miec umowe podpisana na rok wczesniej i jest wazna, kadry tez nie maja nic do powiedzenia zwlaszcza jesli umowa jest podpisana przez dyra . jesli by ci cofneli umlowe z powodu zwolnienia na ciaze to podstawa do pojscia do sadu z powodu dyskryminacji z tytulu plci i macierzynstwa a na to firma zwlaszcza duza sobie nie pozwoli. im wieksza firma tym bardzirej musi podlegac kodeksowi pracy
 
Babydust
Ale czy ty jestes pewna na 100%? Bo ja sie boje ze oni mi powiedza ze to zatailam nie przynnoszac zaswiadczenia od lekarza. A w sumie l4 byly z kodem b... juz sama nie wiem :-( boje sie o umowe boje sie o ciaze i badz tu madrym... jeszcze wiem ze temu kumplowi jakbym podskoczyla to by mi juz dal popalic cos tak czuje. Chyba ze sie mysle. Zawsze moglabym wziac l4 na tydzien a pozniej mam urlop ponad tydzien akurat do 17.11. A 15 tego sie konczy stara... juz nic nie wiem zglupialam
 
Bo do mnie przyszla z oryginalnym podpisem dyrektora. I tylko ja musialam sie podpisac pod nia. U nas jest tak ze kiero wysyla wniosek do kadr o przedl. Umowy i tam jak dyro sie zgadza przygotowyja doksy i on podpisuje od razu i idzie do pracownika. Pozniej jest wysylane do wawy i tam zatwierdzaja i wklepuja do kompa. Ja juz bylam na l4 jak kiero wyslal wniosek...
 
reklama
Do góry