reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 :)

reklama
Miss łapie łapie :) zawsze mówiłam ze nie chce ciazy mnogiej, ale teraz mysle ze bym sie bardzo cieszyła, wiec łapie i na chłopca i na dziewczynkę :D

Julka wpisz mnie na 18.10 :)

Anna gratulacje umowy ;)

Z tymi wagarami to żartowałam, mam nienormowany czas pracy, bo pracując w labie ciezko ustalić godz pracy. Czasem mozna wyjsć wczesniej, a czasem zasuwa sie cała noc albo weekend. Moj rekord to 18h w labie ;) a jesli chodzi o rodzicielstwo to mam o tyle komfortową sytuacje ze nikt mnie nie zwolni, macierzyński moge wziąć na rok nie tracąc nic z wypłaty i a po mam gdzie wracać bez strachu ;)

Siedzę wlasnie w ikei i jem obiad a zaraz lecę na zakupki ;)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Blair
Lap lap :-D lepsza dwojka niz nic :-D

Anna
Teraz kuroniowka to 6 mies tylko????:O:O
Ja tez bym tak wlasnie chciala jak piszesz... tylko pytanie jest bo jak umowa sie konczy z dniem porodu to bedac na zasilku macierzynskim zalatwiamy go w zusie do dwoch tygodni od porodu? No i bedac na zasilku jestesmy bezrobotne wiec wtedy po macierzynskim bedzie nam przyslugiwala kuroniowka?? Nie ogarniam tego
 
Jestesmy bezrobotne bedac na zasilku ale okres macierzynskiego zalicza sie do okresu do zasilku dla bezrobotnych :) wyczytalam na stronie mojego PUP :) no i u nas niestety tylko 6msc jest zasilku ale dobre i to:) i chyba juz do zusu sie wysyla ...
 
Ostatnia edycja:
Wiem ze urlop macierzynski sie wlicza ale jak tak jest to git :-) kolezanka ostatnio wlasnie mowila ze zmniejszyli kuronia z roku na pol . Masakra jakas... ale dobre i tyle :-) a macierzynski sie w zusie zalatwia wtedy no nie?
 
W Zusie - tak mysle - bo juz nie jestesmy pracownikami:) (moj maz tak zalatwial jak mial zasilek chorobowy po ustaniu zatrudnienia to juz w zusie)
tylko w PUPie jest napisane ze przysluguje macierzynski jezeli podstawa wymiaru zasilku to minimalna krajowa (i sie zastanawiam co mam myslec o tej podsatwie - chyba chodzi o te wynagrodzenie z ktorego potem wyliczane jest macierzynskie 100%, 60% lub 80%) ?? ja tak to rozumuje

no bo moj zasilek macierzynski bedzie liczony z minimalnej krajowej
 
No pewnie tak. Musisz zarabiac minimalna krajowa czyli pelny etat tak ? Zeby dostacacierzynski... a jak wybierasz?? Ja chce 12 mies po 80% :-) ty maszna maj termin tak? Ja w ogole z usg mam na 28 maj :-)
 
Ja mam 2 maj ale moze zakonczyc sie kwietniem :) moja mama miala termin na 31 grudzien a urodzila 17 mnie:)

ja tez wybiore 12 msc po 80% :)

na poczatku z usg byl 5 maj ale teraz jest 2 (tak tez mam wg okres:))
 
reklama
Do góry