reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

staraczki 2013 !

na wychowawczym też jest kasa przez dłuższy czas tyle, że mniejsza. 400 zł. bodajże pod warunkiem, że osoba była zatrudniona (o ile nic się nie zmieniło). plus marne grosze wychowawczego. akurat mleko i pampersy :) do tego a nie wyobrażam sobie nie być z dzieckiem w tych pierwszych latach, boje się, że dziecko będzie wręcz moją "obsesją" ;-) myślę, że rodzice pomogą a ja planuję dorobić w restauracji znajomego tak ze 3 razy w tyg albo i nie ( na wychowawczym można pracować o ile nie koliduje to ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem ) .

i taki jest plan :D a jak się życie ułoży zobaczymy
 
reklama
Hejka:)
All-Me no to widzę, że zaczynasz staranka tak samo jak My bo też planuje zacząć od Marca 2013 tylko, że jest jeszcze mały problem:).... Mężuś.... który się waha i boi ojcostwa:p....... ale mam nadzieje, że do Marca uda mi się go jakoś przekonać:)
Gosia - a daleko macie do tej Łodzi?? Może to fajna szansa być dla małej i zarówno wyzwanie skoro została zauważona:)
Paniusia - współczuję atmosfery w pracy... u mnie w pracy jest oki - fajna atmosfera i przez szefostwo czuję się lubiana i doceniana ale mimo to boję się jak zareagują kiedyś na wieść, że będe miała dzidzi i że mnie nie będzie przez jakiś czas - a jeszcze jakby weszło to macierzyńskie 12 miesięczne to już w ogóle byłaby bajka:)
Pozdrawiam i miłego wieczorku.
U nas było podobnie...marudziłam, marudziłam aż wymarudziłam ...a teraz sam mówi o dziecku..
Właśnie kupiliśmy mieszkanie 3 pok. i w sklepie wszystko do 3 pok.kupowaliśmy pod dziecko...no i kolor ścian również wybieramy pod dziecko :-)
 
Hm...a powiedzcie mi jak to by wyglądało jak bym zaszła w ciąże jeszcze w 2012 roku to już na dłuzszy macierzyński sie nie załapię?
To chodzi tylko o to kiedy bym urodziła?
 
Paniusia Wychowawczy jest płatny - owszem ale tylko dla osób których dochód miesięczny nie przekracza 504 na osobę - śmiechu warte przecież nawet przy najniższej krajowej przekroczy.....
a co do tego macierzyńskiego 12 mc-y to super sprawa bo ja na prawdę nie miałabym co zrobić z dzidzią po tym urlopie (dziadkowie pracuję - są ledwo po 50) a jeszcze przecież dojdzie urlop nie wykorzystany z całego roku więc spokojnie się uzbiera 13-14 mc-y siedzenia w domu i takie roczne dziecko już jakoś z lzejszym sercem można powierzyć opiekunce lub dać do żłobka..... No i faktycznie te 80% to w cale nie tak źle.... kilka set zł mniej ale na życie starczy:)..... Tylko dobry Boże spraw żeby to weszło w życie - wtedy może łatwiej przekonam męża jak mu wmówie że np to jest ważne tylko rok dwa :-D:-)
Pozdrawiam i miłego dzionka (dobrze że już dzisiaj piątek)
Buziaczki :)
 
All-me witaj.
Jeśli chodzi o roczny urlop macierzyński to dla mnie naprawde najlepsza wiadomość i propozycja zmian jaką słyszałam od lat. Nigdy nie zapomne jak musiałam zostawić niespełna 5-miesięczną córke z opiekunka :-( to byla jakas masakra. Wiec tez mocno trzymam za to kciuki. Choc szczerze wątpie aby udało się to wprowadzic tak szybko, napewno nie od początku roku, ale moze w trakcie... trzymam mocno kciuki.

PS. Jak dobrze ze piatek!!!
 
A co tu Takie Pustki..... Ja od rana na pełnych obrotach, wysprzątałam całą łazienkę na glanc, zrobiłam dwa pranie i zrobiłam Tort na jutro :).... i musiałam na chwilkę odpocząć bo kręgosłup odmawia posłuszeństwa... zaraz przyjedzie A i jeszcze musimy skoczyć do sklepu po mięso i wędliny a potem dalsza częsć sprzątania i jeszcze muszę dzisiaj zrobić jedną sałatkę i surówkę z buraczków. Miłego dzionka i ciepełka bo pogoda nas nie rozpieszcza.
 
hej, czytam wasze wypowiedzi i zdałam sobie sprawę, ż e ja to juz nie mam szans na ten długi macierzyński.... mam termin na 10 grudnia, więc mogę tylko pomarzyć.. ale to nasze forum sie rozrosło - szok!
Gosiula ,co u Ciebie?
 
:-):-):-)
Może nie będziemy czekać do marca...
W 16 dniu cyklu stało się :tak:...mój cykl trwa ok 31 dni.
Według obliczeń wulacja powinna być w poniedziałek.
Jednak od piątku robie testy owulacyjne i już wczoraj były dwie kreski i dzisiaj również :tak:...
Ciekawe czy coś z tego będzie...
 
reklama
Do góry