reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

staraczki 2013 !

Cześć :)

Bunny - nie jestem pewna czy chcesz przepis tylko na krem czy na całe ciasto więc podaję wszystko :)
Składniki na ciasto:

  • 1 i 3/4 szklanki mąki pszennej
  • 2 szklanki drobnego cukru (dałam mniej)
  • 3/4 szklanki kakao
  • 2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • pół łyżeczki soli
  • 1 szklanka maślanki lub kefiru
  • 1/2 szklanki oleju
  • 2 duże jajka
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
  • 1 szklanka świeżo zaparzonej gorącej kawy (rozpuszczalnej)

Do dużego naczynia przesiać mąkę, cukier, kakao, sodę, proszek, sól. Do większej miski wlać maślankę, olej, jajka, wanilię. Wymieszać mikserem na wolnych obrotach tylko do wymieszania składników. Dodać suche składniki i zmiksować, krótko. Powoli dodawać gorącą kawę, mieszając. Gotową masę podzielić pomiędzy dwie tortownice o średnicy 23 cm*, wyłożone papierem do pieczenia. Piec w temperaturze 180ºC przez około 35 - 40 minut, do tzw. suchego patyczka. Krem czekoladowy**:
  • 230 g gorzkiej czekolady
  • 2 łyżki kakao
  • 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej (granulki)
  • 5 łyżek wody
  • 1 łyżka rumu lub wódki
  • 2 duże jajka
  • 1 łyżka cukru***
  • szczypta soli
  • 1 szklanka śmietany kremówki

W garnuszku wymieszać połamaną czekoladę, kakao, kawę, wodę, rum; rozpuścić w kąpieli wodnej. Białka oddzielić od żółtek. Żółtka zmiksować z połową cukru do białości. Powoli wlewać roztopioną czekoladę (może byc ciepła) i miskować tylko do połączenia się składników. W drugim naczyniu ubić białka, dodając pod koniec resztę cukru. Białka dodawać powoli do masy czekoladowej, delikatnie mieszając, do połączenia. Kremówkę ubić na sztywno. Dodać do niej masę czekoladową, delikatnie wymieszać, by nie było białych smug. Odstawić do lodówki do lekkiego stężenia. Polewa czekoladowa:
  • 140 g mlecznej czekolady
  • 110 g gorzkiej czekolady
  • 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej (granulek)
  • 160 g śmietany kremówki

Kremówkę podgrzać w niedużym garnuszku, do wrzenia. Dodać połamane czekolady i kawę, mieszać do roztopienia na minimalnej mocy palnika. Wykonanie: Wystudzone ciasto przełożyć kremem czekoladowym; polać polewą, wyrównać. Schłodzić.
Smacznego :) * ja piekłam w formie o średnicy 20 cm, więc ciasto wyszło wyższe ** zrobiłam krem z połowy porcji, zrobiony z całości z powodzeniem wystarczy również na ozdobienie tortu
*** krem jest mało słodki, co mi pasuje, ale może będziecie chcieli posłodzić więcej
tort_czeko_z_musem_5.jpg


przepraszam ze sie tak wam wtrąciłam
:zawstydzona/y::-p

 
reklama
Dzięki za kciuki dziewczyny ,ja już po rozmowie było ok mają do mnie dzwonić jeśli się zdecydują wziąść mnie na przyuczenie, maglowała mnie strasznie co do tego dlaczego przerwałam poprzednią pracę (a przerwałam przez moją chorobę) coś tam się wykręciłam ,że to i owo mi nie pasowało , strasznie się zająkłam przy tym ehh czarno to widzę, pożyjemy zobaczymy.
 
Lorelain ty to jakaś kucharka z zawodu jesteś? taki przepis na zawołanie...noo szok. i zdjęcie to sama zrobiłaś to ciacho i fotę?
 
Diablica- dzięki:-), no właśnie tego się boję ,że się dowiedzą i sobie dadzą ze mną spokój , w każdej potencjalnej pracy będą pytać czemu przerwałam pracę , a ja nigdy nie wiem co powiedzieć.
 
Kobieta trzymam mocno trzymam kciuki &&&

Wiesieńka no co za malpa z tej baby . ja bym jej cos powiedziala a dopiero w razie koniecznosci łeb wytarmosila.

karola zdrowka

ja wlasnie wrocilam z miasta Koło . kupilam sama spożywkę + pampersy i stracilam kupe siana:szok::szok::szok: . sama nie wiem na co te pieniadze ida :angry::angry::angry:

aha Piotrek przyjechał i juz zdarzyliśmy sie pokłócić a potem pogodzić:-)


Dzięki kochana, no zobaczymy. A z kasa u nas to samo , nie ma na czym oszczędzić

Lorelain czy ty jesteś tą samą Lorelain ze staraczek 2011?
kobietka mam nadzieje, ze jednak się uda mimo twoich wątpliwości
Jord tak wiem musza mnie przyjąc na takich zasadach ale równie dobrze za dzien czy dwa moge dostać wypowiedzenie a obniżenie etatu i wykorzystanie tej części na wychowawczy chroni mnie przez rok:-p co nie znaczy, ze to miłe:angry:

Wysprzątałam mieszkanie i siedzę głodna jak wilk a obiecałam sobie, ze nie bedę jadła już wieczorem:baffled:
 
Witam wszystkie babeczki piątkowo:-)
Jord,Wisieńka
- dzięki za ciepłe słowa;-), jak się uda to fajnie będzie ,a jak nie to coś innego się z czasem znajdzie tragedii nie będzie nie ten sklep to może w innym coś się trafi.
A ja mam mieć dzisiaj gości czekam i czekam i ich nie ma.
 
Witam porannie, jak dla nas:zawstydzona/y: Znów pospałyśmy z Maluską:-D. Dobrze, ze mieszkanko ogarnięte przynajmniej. Teraz kawka i bbowanie a Milcia z karuzelką. Poranny standardzik. Potem jak będzie miała drzemkę zrobię placki ziemniaczane i zupkę krem z pieczarek:-D
kobietka co to za goście tak od rana?
Do nas we wtorek przyjeżdża teściowa na 3 dni, bedę mieć próbę przed jej przybyciem w lutym:-D
 
reklama
Do góry