reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

pandorka możesz!!!
potrzebujesz
-ang.akt ur. przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na polski
-meldunek w polsce
-pesel
-wniosek(do wziecia w urzedzie gdzie u ciebie wyrabiają dowody)

No dobra laska, ale z tego co się orientuję to, żeby złozyć ten wniosek, to osoba ubiegająca się o dowód- w tym przypadku dziecko- musi się stawić osobiście, a ponieważ jest niepełnoletnie musi się stawić z obojgiem rodziców. Pomijam fakt, że do wyrobienia dziecku peselu też muszę się stawić w PL osobiście prawda? Więc jak ja mam z dzieckiem przekroczyć granicę nie mając paszportu???

I jeszcze jedno... czy do odbioru w/w dowodu dla maluszka moge kogoś upowaznić? Np. teściową? Nosi takie samo nazwisko.
 
Ostatnia edycja:
reklama
pandorka no to musisz tutaj w konsulacie wyrobić jednorazowy przejazd dla dziecka lub paszport inaczej nie przejedziesz przez granice.
Tak musisz być z ojcem dziecka i dzieckiem składając wniosek w urzedzie,zreszta o paszport też.
Mi zarejestrowanie dziecka w Polsce załatwiła teściowa,najpierw przysłala mi druczek do wypełnienia i podpisania i resztę sama załatwiła i odebrała. Zameldować małego musiał mój mąż gdyż jest włascicielem mieszkania,jesli Twoja mama jest właścicielem to ona to zrobi bez problemu.
Pesel wyrabialismy sami w Lodzi,bylismy tam z dzieckiem na rocznym paszporcie wystawionym przez konsulat w Londynie,odebrała teściowa.
Co do odbioru dowodu nie wiem czy może kto inny raczej nie,bo o paszport na 100% nie może nikt poza jednym z rodziców. Ja teraz sama lecę odebrać mojego synka paszport.
Wiem,że tutaj w konsulacie też możesz wyrobić pesel,oczywiście płacic trzeba za to.

Mam nadzieję,że troche pomogłam Ci
 
Hej dziewczyny, ja z pytaniem... Czy ktoras z mam chrzcila dziecko w angielskim kosciele katolickim? Ja mam taki zamiar, gdyz ojciec malej jest anglikiem, i chcialabym zeby on z rodzina zrozumial ceremonie... Dlatego nie chce chrzcic w polskim kosciele? Czy orientujecie sie jaka jest procedura, i co jest potrzebne? Dzieki
 
czesc,

ja chrzcilam moja mayke w essex. poszlam do presbiterium i wypelnilam podanie o chrzest, kobietka sprawdzila date czy wolna i juz, po problemie, zadnych dokumentow nie trzeba bylo. tylko uprzedzam ze przynajmniej miesiac przed trzeba date, przynajmniej u mnie.

sama ceremonia odbyla si ezaraz po mszy w poludnie a nie w jej trakcie, co tez mi sie podobalo. ksiadz byl bardzo mily i zabawny. ja dalam pieniazki zaraz przed ceremonia ale jak jestes zarejestrowana w kosciele to chyba mozna dac jakos inaczej z tego co zrozumialam:sorry:

a i jeszcze sie idzie na kurs przygotowawczy w jakis dzien ale ja nie poszlam bo akurat w tedy nie bylo, bank holiday, i tez dalo rade:-D
 
U mnie tez nie bylo zadnych problemow, nawet chociaz nie mam slubu koscielnego, z czym w Polsce robia problemy. Wolna data byla w ciagu dwoch tygodni, nie mielismy zadnego kursu i pieniazkow tez nie trzeba bylo dawac - znowu jaka ogromna roznica od polskiego kosciola... A i od ciebie zalezy czy chcesz by ceremonia odbyla sie w czasie mszy czy poza nia.
 
Dzieki dziewczyny, juz myslalam, ze nie otrzymam zadnej odpowiedzi... Ale trzeba sie zapisac do parafii? No i jesli pieniazki to ile? Mala robi sie coraz wieksza i chcialabym to w koncu zalatwic...
 
Dzieki dziewczyny, juz myslalam, ze nie otrzymam zadnej odpowiedzi... Ale trzeba sie zapisac do parafii? No i jesli pieniazki to ile? Mala robi sie coraz wieksza i chcialabym to w koncu zalatwic...

Nigdzie nie trzeba sie zapisywac, idziesz do ksiedza on podaje date i tyle. moze co najwyzej sie zapytac czy chodzisz do kosciola. Pieniazkow jak juz pisalam tez nie trzeba dawac. Chyba, ze naprawde chcesz :-) Nie ma co sie bac.
 
hey, ja dalam 40 funtow, bo u nas krucho z kasa, a ze bylo napisane na formularzu ze datki mile widziane wiec jakos tak czulam sie zobligowana.
zapisywac sie nie trzeba do kosciola, ja tam niby na msze chodze ale nie jestem zarejestrowana.
a i gromnice u mnie dawali a biala szata opcjonalnie, tylko trzeba bylo powiedziec ksiedzu przed ceremonia czy sie ja ma:)
 
reklama
A ja to juz nic nie rozumiem . Zreszta moj partner jest Czechem wiec bedziemy sie starac o czeski pas dla malej - mam nadzieje ze tam bedzie to mniej skomplikowane. A moze ktoras z Was wie jak to jest teraz - czy moje dziecko moze miec 2 paszporty - pol i czeski ?
 
Do góry