reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy ''ten teges'' POŁOGOWE.

Ufff! :) no to fajno ..... tylko nie wiem czy mam teraz czekać do 6 tyg. na wizyte kontrolna czy iśc teraz ?:) o sexie nie myśle :/ karmię wiec jakoś tak cieknące mleko podczas ''miziu-miziu'' mnie odstrasza :/ dochodzi jeszcze zabezpieczenie :baffled: po jakim czasie po cesarce mozna znowu być w ciązy ? :confused: ja to chce trochę odpocząc ale się strasznie boję, że znowu się zaciąże :confused:


Z tego co wiem to po cc powinno sie odczekac oklolo 3 lat ale to tez indywidualna sprawa.
Ja na wypisie ze szpitala mam napisane ze konsultacja ginekologiczna powinna byc do 8 tyg po porodzie.Ja ide po 6 tyg.
 
reklama
Z tego co wiem to po cc powinno sie odczekac oklolo 3 lat ale to tez indywidualna sprawa.
Ja na wypisie ze szpitala mam napisane ze konsultacja ginekologiczna powinna byc do 8 tyg po porodzie.Ja ide po 6 tyg.


Mi z tego co wiadomo ,to zalezy tez ktore to bylo ciecie ....ja po pierwszym cieciu nie moglam zajsc w ciaze 1,5-2 lata ,teraz kazali odczekac juz 3 ze wzgledu ze to moja druga cesarka byla.
MI kazano roniwez do kontroli przyjsc po 6 tygodniach od porodu!
 
a to nie wiedzialam ze az tak dlugo trzeba czekac :confused: na szczescie ja rodzilam naturalnie:-)a tak wogole to co jakby sie zaszlo po cesarce szybciej niz wskazane np.zaraz po porodzie to moga byc jakies komplikacje czy skad te przerwy?
 
Sa i to spore :baffled: może peknąc macica w ciązy lub podczas porodu, zarodek może się źle zagniezdzić itp.... może peknąć łozysko zbyt wczesnie , rozejść się blizna :baffled:
 
Ja się już dowiedziałam od gina ...... to kiedy może nastać kolejna ciąza po cc zalezy tylko i wyłacznie od decyzji lekarza, to on na podstawie USG ocenia stan macicy, bliznowacenie, zrosty i ich grubość :) generalnie kolejne ciąże zarówno po porodzie SN jak i CC zalecane są po ok. roku czasu, tak by wszystko sie unormowało w tym cykle i by organizm kobiety w pełni przygotował sie na nowe trudy :)
 
reklama
Do góry