reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Hej Dziewczyny mam pytanie. W poniedziałek skończył mi się macierzyński i nie ma szans żebym wróciła do pracy, porozmawiałam z moją szefową i dogałam się z nią, że to ona mnie zwolni z pracy. Npisała mi list, że z powodu sezonowości biznesu nie jest mi w stanie zapewnić miejsca pracy. Więc z tym listem poszłam do SW i chciałam złożyć dokumenty na JB i dostałam do wypisania wyjaśnienie dla mojego pracodawcy jaki jest powód zwolnienia ponieważ według aktu o macierzyństwie nie może mnie zwolnić i musi zapewnić mi prace na równorzędnych warunkach. I teraz nie wiem co mam robić?? Jaki powód może tam wpisać?? Dodam, że pracowałam na full time w małym cafe jako staff kitchen (patrz robiłam wszystko od zmywania po gotowanie i kelnerowanie) gdzie zimą rzeczywiście ruch całkowicie zamiera.
 
reklama
Dosia mysle ze dobrym wyjsciem byloby zebys wrocila na 4tyg do pracy,a pozniej juz nie powinni Ci robic problemow w SW...
albo poprostu dogadac sie z szefowa,zeby Ci urlop dala na ten czas,a pozniej zeby cie zwolnila
 
Jak tak troche poza temetem. Dosia,, ja pracuje w restaur, co prawda nie jako staff kitchen i co jak co, ale zima, czyt. miesiace przed swietami to na ruch nie mozna narzekac i tak jest chyba wszedzie. Wiec troche nie wiem o czym piszesz, ze ruch zamiera. To najbardziej busy miesiace w calym roku!! :-D
Ja wrocilam po macierz na jeden dzien do pracy. Szef zna prawo i wie, ze zwolnic mnie nie mogl wiec nie bylo mowy o dogadywaniu sie. Dziwne, ze Twoja szefowa tak to zalatwila? :szok:
 
laski jeszcze raz prosze was o pomoc.......:sorry2:

wiec sytuacja u mnie zmienila sie....ja juz nie bede pracowala, na chorobowe raczej nie pojde, dostane zwolnienie z pracy i bede starala sie o fis, maz zarabia niekiedy 480 niekiedy 560, czy mi sie to oplaca czy na dzieci jest jakis dodatek do fisu?
 
kamcia ja jak składałam 1 raz to czekałam hmmm 3 miesiące ale jak
już składałam żeby Emmę dopisać to czekałam 2 tygodnie i nam dosłali kartę:tak:
dosia zgadzam się , powinnas popracowac po macierzyńskim kilka tygodni (w pl np norma jest 2 tygodnie) i później moze Cię zwalniac
a jak już jesteś zwolniona.. hmmm to ona powinna miec za to syf bbo teoretycznie nie można zwalniac od razu po macierzyńskim..
ponieważ musisz mieć zagwarantowana pracę:tak:
więc albo niech cię przyjmie z powrotem , albo nie wiem :-)




 
laski jeszcze raz prosze was o pomoc.......:sorry2:

wiec sytuacja u mnie zmienila sie....ja juz nie bede pracowala, na chorobowe raczej nie pojde, dostane zwolnienie z pracy i bede starala sie o fis, maz zarabia niekiedy 480 niekiedy 560, czy mi sie to oplaca czy na dzieci jest jakis dodatek do fisu?
Aby mieć prawo do dodatku FIS, średni dochód rodzinny nie może przekraczać pewnej kwoty zależnej od wielkości rodziny.
2011:
Liczba dzieci:Dochód rodzinny jest niższy niż:
jedno dziecko€506
dwoje dzieci€602
troje dzieci€703
czworo dzieci€824
pięcioro dzieci€950
sześcioro dzieci€1,066
siedmioro dzieci€1,202
ośmioro dzieci€1,298


http://www.citizensinformation.ie/pl/social_welfare/social_welfare_payments/social_welfare_payments_to_families_and_children/family_income_supplement.html

Dosia Twoj pracodawca powinien dobrzesie zastanowic co zrobi,bo moze sobie narobic syfu.
Jest tak jak pisza dziewczyny,nie moze Cie zwolnic od razu po macierzynskim!Takie jest prawo i dlatego w SW kazali wypisac dokładny powód zwolnienia.
Ja swojego czasu pracowałam jako kelnerka koło Waterfodu i powiem Ci,że w zimie był zawsze największy ruch,więc nie dziwię się,że w SW nie łyknęli tego powodu zwolnienia.
Ja radzę załatwić Ci wszystko tak jak trzeba,bo mozesz zostać na lodzie - bez pracy i bez JB.
Idź pogadaj z pracodawcą i wytłumacz sytuację.
Myślę,ze ona wie jakie jest prawo,ale to Ty będziesz się ubiegać o zasiłek,nie ona więc może jej nie zależec tak bardzo jak Tobie.
powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry