reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Takich ciec to nie zrobia, moze mu chodzilo o e10, a nie e100 :-D
Beda ciac malymi kwotami, ale systematycznie, latami, tak zeby "nikt nie zauwazyl" az w koncu dopna swojego. To nieuniknione. Skonczylo sie "niebo socjalne" w ie ;-)
 
dranissimo Tichonek napisała do 100e czyli obetną jak już 40e...no nie wiem,nigdzie nie mogę znaleźc zadnej informacji na ten temat,czyżby kolega był lepiej poinformowany niż gazety? :cool2:
 
Mam pytanko do Dziewczyn,które otrzymując FIS urodziły kolejne dziecko-jak wygladają formalności-wysyłam do"nich"akt urodzenia i czekam?Czy jak to wyglada???no i jak długo się czeka na jakąs decyzję?aha-no i czy otrzymuję jakąś inf.,że otrzymali mój list?
a sprawa nr 2-do Mam,które otrzymały BtS na konto-dostałyscie jakies potwierdzenie,że pieniążki są na koncie???
Z góry dziekuje
 
Kurcze cos sie dzieje z moimi postami ucina mi w polowie

chodzi mi o post anieneczki ja taki akt pobieralam i umiejscawialam tez akt urodzenia chlopakow i akt malzenstwa


Lubiczanko ja z bts nie dosylalam juz nic bo nic sie nie zmienilo pewnie za 3 lata dosle im informacje o blizniakach i to wszystko

a co do fis to my poszlismy do miejscowego socjala i zlozylismy taka sama forme jak na fis ale to byla tylko formalnosc dolaczylismy akty urodzenia odeslali taka sama informacje jak co roku od kiedy do kiedy i jaka kwota i pamietam ze jakies 2 tyg puzniej fis byl juz wiekszy bez zadnych problemow
 
Ostatnia edycja:
48 e na dziecko + 5 e jesli chcesz zeby odeslali ci do domu ja i tak musialam jechac spowrotem bo wysylalam prosbe o umiejscowienie aktu malzenstwa musieli spozadzic polski odpis i deslali do ambasady dopiero na tej podstawie moglam sobie wyrobic paszport z nowym nazwiskiem zawsze ci powiedza ze czeka sie ok 6 tygodni no i u nas tak mniej wiecej trwalo



A jeszcze jedno zeby umiejscowic akta trzeba je przetlumaczyc na jezyk polski i jesli tlumaczone bylo tu w IRL to trzeba dodatkowo zaplacic 30 e za to ze konsulat ci podbije pieczatke bo to musi miec charakter uzedowy
pomijajac ze mnie malo szlakt nie trafil w konsulacie to bylo ok
 
Ostatnia edycja:
reklama
dzięki szczesliwamam za porady co do mojego pytania. strasznie to wszystko pokręcone. ale tak jak pisałaś mój partner musi mi założyć sprawę ( jutro mamy sprawę ) po za tym mamy do wypełnienia dwa papierki , jeden ja wypisuje że to M jest ojcem a drugi wypełnia M że nadaje swoje nazwisko naszemu dziecku. po za tym muszę mieć przetłumaczony wyrok rozwodowy. i żaden inny sposób chyba nie jest możliwy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry