reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

drannisimmo mój M kiedyś zgubił P60 i jego firma wystawiła mu "Statment of Earnings" nie wiem czy to nadałoby się do paszportu,bo nie staraliśmy się o niego,ale może zadzwoń tam do paszportowego i się dowiedz?
 
reklama
A ja mam takie pytanko
moja kolezanka urodzila tu corcie i spelnia wszystkie wymagania do wyrobienia paszportu z tym ze dziewczynka ma juz 2 latka czy po takim czasie moze sie starac o paszport bedzie miala z tym jakies trudnosci ?
 
Dziewczyny, chce wyrobic paszport swojej Maludzie, ale nie mam p60 z tych paru lat, za ktore oni wymagaja, zeby udowodnic, ze sie tu mieszkalo... Dodam, ze jestem tu od 6 lat i caly czas pracuje, tylko nie trzymalam tych dokumentow... Czy jest mozliwosc inaczej im to udowodnic, nie wiem, jakies wyciagi z konta, czy cos innego???

ja pomomo P60 miałam kilka brakujących m-cy w różnym czasie (m.innymi dlatego,że P60 miałam z datą z lutego heh) i u źródła dowiedziałam się, że mogą być również : rachunki z moim nazwiskiem, list od agencji nt wynajmu domu, wyciągi z konta (ja zamówiłam w banku duplikat z jednego m-ca sprzed kilku lat i było OK !!! a kosztowało to w banku 2euro za stonę), a nawet list od pracodawcy,że od dnia XY byłam i nadal jestem u niego zatrudniona :) oczywiście mając P60 sprawa jest duuuuużo latwiejsza, bo mniej papierów trzeba ładować w koperte, ale i bez tego można udowodnić swój pobyt w Ire. Pamiętaj tylko, że musisz udowodnić KAŻDY miesiąc (36) w przeciągu 3 lat przed narodzinami dziecka, albo ja będziesz mieć braki to wtedy 36 m-cy w przeciągu 4 lat przed narodzinami dziecka.
 
mafii, wielkie dzieki za opis, co i jak!!
Ja tu juz jestem 6 lat i niemal od poczatku pracuje i to w tej samej firmie, wiec raczej brakow miesiecy nie bedzie :-) Tylko brak papierow ;-) W sumie pracodawca napisal mi taki list, z data od kiedy jestem u niego zatrudniona, ale wydaje mi sie, ze kiepski to dokument i boje sie, ze jak im to wysle to mi znowu kaza jakies inne dokumenty dosylac... Chyba sie przejde do niego jeszcze raz po kopie p60 i mam nadzieje, ze nie bedzie problemow... Strasznie to frustrujace, to udowadnienie, ze sie tu jest i ze sie pracuje!!
 
Czesc dziewczyny ja z pytaniem w imieniu koleżanki : wiec ona zaczeła pracowac od 28czerwca chce starac sie o fis poniewaz ma 2 dzieci przed tym była na socjalu około 2 lat ! a tam sa wymagane dokumenty P60, tax credit itd wiec co ona ma im wyslac list wyjaśniajcy ze była na zasiłku i ze teraz dopiero znalazłą prace?
 
Dziewczyny powiedzcie mi czy składając aplikację o MC czy też Back to School należy doliczyć Child Benefit do tygodniowego dochodu?
Witam,
Mam pytanie i z gory dziekuje za odp.
Czy mozna skladac podanie dla dziecka 2 letniego Back to School Allowance, kiedy dziecko nie chodzi lub nie pojdzie do przedszkola? Szukajac informacji znalazlam ''The child/student must be aged between 2 and 22 on or before 30 September of the year you apply and must be in full-time education at a recognised school or college '' jeden z pukntow, ktory trzeba spelnic przy skladaniu wniosku na to dofinansowanie. I wlasnie zastanawiam sie czy jakas mama otrzymala pieniazki od nich pomimo ze jej dziecko nie poszlo do przedszkola.
Pozdrawiam
 
reklama
Kasiun, ja chcę złożyć aplikację, czy mi się uda ciężko powiedzieć - pierwszy raz będę składać. Z tą różnicą że Marcel od wrześnie idzie do creche (na kilka godzin dziennie). Ale gdzieś czytałam że dziecko nie musi chodzić do szkoły, nie trzeba im tego udowadniać.
Ale to może inne mamusie się wypowiedzą, nie chce nikogo w błąd wprowadzić :zawstydzona/y:
 
Do góry