reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Dziewczyny mam pytanka z innej beczki:
Od ilu lat dziecko płaci za bilet w pociągach czy autobusach?
Mam komputer z Della, w którym już 2 razy zmieniali kartę graficzną(w ramach gwarancji), teraz znowu zaczyna szwankować i sądzę, że znów to samo.
Czy mam prawo żądać wymiany komputera lub zwrotu pieniędzy czy muszę się godzić na kolejną wymianę karty?

Może któraś znajdzie chwilkę, aby mi odpowiedzieć.
 
reklama
aganatalia wydaje mi sie, że dziaciaki jeżdżą do 4 roku zycia za darmoszke , ja jezdze z hania do przedszkola autobusem i nigdy jeszcze za nia nie placilam, hanka za 2 dni konczy 4
 
Tak,zdaje się,że do 4 lat dzieciaki za free jeżdżą:tak:Kiedys pytałam kierowcy ile bilet dla mojego Radka i spytał ile ma,ja na to,że ponad 4lata i on machnął ręką,uśmiechnął się i powiedział-free,ale pamiętaj,że ma 3 lata:-D:-D:-DTak więc zrozumiałam aluzję:-DA pan bardzo w porządku:-)
 
Aga_Natalia moj G mi tu mówi,zebys poczytala w warunkach gwarancji, bo po którejś wymianie tej samej części mozesz zadać wymiany kompa- tylko nie wiem do ilu razy mogą tę częśc wymieniac :baffled: ale myśle,ze 3 raz to juz sporo raczej:confused2:
 
Dzięki dziewczyny.
Z biletem to pewnie do 4, też tak myślałam, ale dziecko powinno siedzieć u rodzica na kolanach. Kiedyś jechaliśmy do Dublina całą rodzinką i musieliśmy za Natusię zapłacić.

Margaritta muszę w takim razie poczytać, bo jakby 3 raz mieli mi wymieniać to bezsensu. Komp. ma wprawdzie już 3 lata, ale ma jeszcze 2 gwarancji.
 
Dziewczyny - mam pytanie - jak to jest z płatnością za urlop na JA? tzn jak zgłaszam do socjala, że wyjeżdżam na 2 tyg, to kasę dostanę przed czy po urlopie?
 
reklama
Do góry