reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Hej
Mam zapytanie. Kiedy trzeba sie starac o maternity leave, tzn kiedy podanie skladac, bo czytam neta i maja jakies stare dane, a wiem, ze Wy na bierzaco jestescie z tym wszystkim, wiec pytam ;) Z tego, co sie orientuje to pare tygodni przed, jakies cos sie wypelnia i gdzies wysyla, albo zanosi do socjala (?). Narazie ciagle pracuje, ale czas sie 'obudzic' i pomyslec juz o tym, zeby nie przespac :)
Dzieki wielkie! :)
 
Dziewczynki przypomnijcie mi jak się nazywa ten tax dla jedynego żywiciela rodziny?Duża jest różnica pomiedzy nim a małżeńskim?Jakieś warunki trzeba spełniać,jakieś dokumenty mieć czy wystraczy w Revenue wypełnić jakiś formularz?
 
Tichonku home carer's
Home Carer's Tax Credit
nie wiem czy jest duża różnica,nie pamiętam jak to u nas było,ale na bank wiem,że bardziej to nam się opłaca.
w revenue musicie wypełnic formularz,ale widzę,że na stronie można sobie ściągnąc.

dranissimo już nie pamiętam,ale na bank na 6tyg przed datą rozpoczęcia macierzyńskiego,formularz u pracodawcy chyba dostawałam :dry:
 
można też zmienić online jak sie ma konto online w revenue z dostepem na kod pin, przynajmniej jak tak robilam:sorry2:
 
Dranissimo jak ja bylam w ciazy to po 26 tyg juz Gp mogl wypelnic ,pozniej pracodawca i juz mozna bylo odsylac.
Teraz to nie wiem czy cos sie zmienilo...

Zreszta na formie o macierzynskie powinno pisac...tam tez jest adres pod ktory ta forme sie wysyla
 
reklama
dranissimo
Ja wyslalam moja forme 5 tyg przed przejciem na maternity, zapoznilam sie, i tydzien pozniej dostalam odpowiedz. Trzeba wyslac nie pozniej niz 6 tyg przed planowanym przejsciem na maternity :)
 
Do góry