reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Czesc dziewczyny!

Pilnie prosze o porade - wlasnie firma mnie zwalnia z powodu likwidacji etatu (redundancy):wściekła/y:. Termin porodu mialam wyznaczony przez GP na wizycie w 9-tym tygodniu na 12 stycznia, w sobote mam pierwsze usg w szpitalu gdzie moga to uscislic. Wedlug pierwszego dnia ostatniej miesiaczki (7.04) wlasnie dzis zaczyna mi sie 21 tydzien ale w Polsce mialam robione usg 6 lipca i lekarz powiedzial ze wedlug rozmiaru plodu wychodzi ze jestem w 13tym tyg, czyli teraz jakbym byla w 20tym.
W pracy mam podac date do kiedy maja mnie miec w papierach jako zatrudniona zebym kwalifikowala sie na maternity benefit (idac 16 tyg przed porodem) ale jak to dokladnie dziala, czy ktos wie? Czy na pewno bede sie kwalifikowac jesli idac na macierzynski tak naprawde juz nie bede wracac do tej firmy??
Dzisiaj chce dzwonic do urzedu i przejsc sie do citizens information, mam nadzieje ze mi cos poradza:baffled: Czy ktoras z Was byla/jest w podobnej sytuacji i moze poradzic???
 
Czesc dziewczyny!

Pilnie prosze o porade - wlasnie firma mnie zwalnia z powodu likwidacji etatu (redundancy):wściekła/y:. Termin porodu mialam wyznaczony przez GP na wizycie w 9-tym tygodniu na 12 stycznia, w sobote mam pierwsze usg w szpitalu gdzie moga to uscislic. Wedlug pierwszego dnia ostatniej miesiaczki (7.04) wlasnie dzis zaczyna mi sie 21 tydzien ale w Polsce mialam robione usg 6 lipca i lekarz powiedzial ze wedlug rozmiaru plodu wychodzi ze jestem w 13tym tyg, czyli teraz jakbym byla w 20tym.
W pracy mam podac date do kiedy maja mnie miec w papierach jako zatrudniona zebym kwalifikowala sie na maternity benefit (idac 16 tyg przed porodem) ale jak to dokladnie dziala, czy ktos wie? Czy na pewno bede sie kwalifikowac jesli idac na macierzynski tak naprawde juz nie bede wracac do tej firmy??
Dzisiaj chce dzwonic do urzedu i przejsc sie do citizens information, mam nadzieje ze mi cos poradza:baffled: Czy ktoras z Was byla/jest w podobnej sytuacji i moze poradzic???
nie przejmuj sie, jeżeli będziesz zatrudniona do dnia przejścia na macieżyński to ci sie on należy:tak:
 
leti
Zaświadczenie o urlopie

Wszyscy pracodawcy muszą potwierdzić, że ich pracownik jest na urlopie. Jeśli jednak umowa o pracę zostanie rozwiązana w ciągu 16 tygodni od przewidywanego dnia porodu a kobieta spełni warunek opłacenia odpowiedniej ilości składek PRSI, to otrzyma zasiłek począwszy od następnego dnia po dniu otrzymaniu formularza P45.
 
witam!
musze wyrobic Kubuniowi paszport. Chcialabym zeby mial irlandzki. Tylko nie wiem czy moge sie w ogole o taki starac- poniewaz jestem tu dopiero dwa lata:/
czy ktos z was mial taka sytuacje i sie udalo? albo znacie kogos komu sie udalo?... czy lepiej dac sobie z tym spokoj i od razu do dublina po polski paszport jechac?
 
witam!
musze wyrobic Kubuniowi paszport. Chcialabym zeby mial irlandzki. Tylko nie wiem czy moge sie w ogole o taki starac- poniewaz jestem tu dopiero dwa lata:/
czy ktos z was mial taka sytuacje i sie udalo? albo znacie kogos komu sie udalo?... czy lepiej dac sobie z tym spokoj i od razu do dublina po polski paszport jechac?
musisz być 3 lata przed urodzeniem sie dziecka, mi zabraknie miesiąca:-(
 
To nic. Powinno ci sie udac. Znam taka sytuacje gdzie zabraklo podajze dwoch miesiecy i przeszlo :)
normalnie humor mi poprawiłaś:-D bo pytałam wcześniej i któraś z dziewczyn powiedziała ze nie dam rady wyrobić irlandzkiego:no:, jakoś mi sie nie widzi z 3 dzieciaków lecieć po paszport:baffled:
 
reklama
Do góry