reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Witam wszystkie Mamuśki!
Mam pytanie o zmianę adresu, od 1 października idę na macierzyński, już wysłałam papiery i dostałam odp. ze aplikacja została przyjęta, od 1 września zmieniamy mieszkanie, nie wiem tylko czy wystarczy samo zgłoszenie tel. i poinformowanie o zmianie adresu czy muszę dołączyć im jakieś umowy lub potwierdzenie z banku? z gory dziekuje za odp.:-)
 
reklama
Witam wszystkie Mamuśki!
Mam pytanie o zmianę adresu, od 1 października idę na macierzyński, już wysłałam papiery i dostałam odp. ze aplikacja została przyjęta, od 1 września zmieniamy mieszkanie, nie wiem tylko czy wystarczy samo zgłoszenie tel. i poinformowanie o zmianie adresu czy muszę dołączyć im jakieś umowy lub potwierdzenie z banku? z gory dziekuje za odp.:-)
jak to mój szef zawsze mówi: zawsze lepiej wysłać list:-) i najlepiej dołączyć rachunek:-)
 
witajcie:)
mam stos pytan:p niestety nie zdolam przeczytac watku od poczatku, dlatego tez nie wiem czy pytania sie powtorza.
1. jak dlugo czekaliscie zeby dostac child benefit?
2. czy ktoras z was starala sie o one parent family? jesli tak to rowniez- po jakim czasie dostaliscie pierwsza wplate?
3. czy ktos z was sadzil sie juz w irlandii? tzn chodzi mi o alimenty... a dokladniej: jesli ojciec dziecka jest w polsce... jak to wyglada?... bo troche sie boje:/
 
witajcie:)
mam stos pytan:p niestety nie zdolam przeczytac watku od poczatku, dlatego tez nie wiem czy pytania sie powtorza.
1. jak dlugo czekaliscie zeby dostac child benefit?
2. czy ktoras z was starala sie o one parent family? jesli tak to rowniez- po jakim czasie dostaliscie pierwsza wplate?
3. czy ktos z was sadzil sie juz w irlandii? tzn chodzi mi o alimenty... a dokladniej: jesli ojciec dziecka jest w polsce... jak to wyglada?... bo troche sie boje:/
ja to przerabiała tylko ze mój były jest tutaj:baffled:
1. ja czekałam 9 miesiecy ale to było dawno, teraz sie czeka do 2 lat:baffled:
2.dochód nie moze przekraczac 400 euro tyg., dostaje sie 146 euro, a wypłacają po około 3 tygodni:happy:
3.miałam kilka spraw tutaj, ale jak twój jest w Pl to lepiej tam to załatwić, ja dostałam rozwód w Pl na pierwszej sprawie:-)
 
Marta a moglabys mi napisac cos o tutejszych sprawach?... tzn glownie chodzi mi o jezyk. Dogadywalas sie sama czy mialas tlumacza?

Ja na szczescie rozwodu brac nie musze:p
a do polski tez latac nie bede na rozprawy:/ z reszta z tego co juz sie dowiedzialam to powinnam tutaj bo tu mieszkam... a w polsce nie jestem zameldowana- takze nie wiem gdzie mialabym skladac?
 
Marta a moglabys mi napisac cos o tutejszych sprawach?... tzn glownie chodzi mi o jezyk. Dogadywalas sie sama czy mialas tlumacza?

Ja na szczescie rozwodu brac nie musze:p
a do polski tez latac nie bede na rozprawy:/ z reszta z tego co juz sie dowiedzialam to powinnam tutaj bo tu mieszkam... a w polsce nie jestem zameldowana- takze nie wiem gdzie mialabym skladac?
z językiem nie ma problemu, ja sie dogadywałam z adwokatem i tłumacza niepotrzebowałam ale mój były miał tłumacza, nie sądze żebyś dostała tutaj alimenty dlatego ze twój jest w Polsce i oni nie mają tutaj jego dochodów, ja sprawe o alimenty robiłam tez w Pl bo tutaj mi nie przyznali ze względu na niskie zarobki mojego byłego (moje były 2 razy wyższe od jego), ale oczywiście spróbowac mozesz.
wniosek o adwokata składasz w Legal Aid, trzeba tam zadzwonic i oni przyślą ci formularz do wypełnienia, i jeszcze jedno, ja jak zgłosiłam ze dostaje alimenty to zabrali mi zasiłek dla samotnej matki:crazy:a mogłam nic nie mówic:wściekła/y:bo te marne alimenty co dostałam nie były tego warte:-(
 
dziekuje Ci kochana:*
u mnie jest troche inaczej. Bo ja nie pracuje. A on studiuje- takze tez nie ma zadnych dochodow... nie wiem czy tutaj sie tak da- bo w polsce chyba tak, zeby alimenty sciagali od jego rodzicow- bo zarabiaja niezle...
z tym ze zabieraja zasilek dla samotnej matki jak dostalas alimenty- troche mnie zalamalas...:/ musze sie teraz zastanowic czy skladac...:/
 
dziekuje Ci kochana:*
u mnie jest troche inaczej. Bo ja nie pracuje. A on studiuje- takze tez nie ma zadnych dochodow... nie wiem czy tutaj sie tak da- bo w polsce chyba tak, zeby alimenty sciagali od jego rodzicow- bo zarabiaja niezle...
z tym ze zabieraja zasilek dla samotnej matki jak dostalas alimenty- troche mnie zalamalas...:/ musze sie teraz zastanowic czy skladac...:/
dlatego lepiej sprawe zrobic w Pl i nic tutaj nie zgłaszać:-)
 
witam serdecznie,
Chciałabym się podzielić wiadomością jaka otrzymałam z Social Welfare, wysłałam maila z pytaniem jakie dok. będą potrzebne przy zmianie adresu i ku mojemu zaskoczeniu odpisal mi ten sam mily pan:-D ktory podpisal sie na mojej decyzji i przyznaniu maternity ze wystarczy jak podam nowy adres i pps- oby tak bylo, zobaczymy;-)pozdr
 
reklama
Do góry