reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Marta do citizen information idz i tam Ci wsio powiedza...
M jak byl to mu dawet jakies ksiazeczki dala i tam wsio opisane jest.
Bede w niedziele u Lubiczanki to moge je wziasc...wpadniesz do niej to Ci dam:)

aaa keidys mialam pytac i zapomnialam....slyszalam ze po 5latach przepracowanych tutaj JB wynosi 12miesiecy...a nie 9miesiecy..
Jak to jest?
Moj M ma 5 lat rowne i ma zasilek na 9m przyznany

EDIT:
Marta tu cos znalazlam.
http://www.citizensinformation.ie/e...edundancy/redundancy/redundancy_payments.html

http://www.citizensinformation.ie/p...ent_and_redundancy/redundancy/redundancy.html
 
Ostatnia edycja:
Marta powinnaś dostać zasiłek bo pracowałaś kilka lat i oni patrza na składki z przed 2 lat chyba więc o to nie powinnaś sie martwić.
 
dziękuje ci kochana królowo:-Dtylko jak czytałam o zasiłku dla bezrobotnych to wyczytałam ze pracując na part time dostane tylko 80e:szok:mam nadzieje ze to tylko mój genijalny angielski:eek:i ze kamcia ma racje bo jak nie to sie pohlastam:confused2:

ewelcia byłabym wdzięczna:tak::-)
 
Ja czesto siedze na chorym. Idziesz do lekarza dostajesz druk do wypelnienia rozpoczynajacy chrobowe. Wszystko mozna samemu wypelnic nawet pracodawce. Potem wysylasz do socialu i czekasz az przysla ci decyzje ile otrzymasz. Miedzy czasie jezeli chorujesz dluzej co tydzien idziesz do lekarza po intercert jedna malutka strona do wypelnienia i wyslania. Jezeli konczysz chorobowe to wysylasz od lekarza finalcert. Social nie placi za pierwsze 3 dni choroby. Sa rozne progi jakie placa. Przy obliczaniu progu do jakiego sie zaliczasz biora zarobki sprzed 2 lat. Max to teraz 188e na tydzien. mozna tez dostac dodatek na partnera i dzieci jezeli partnera zarobki nie przekraczaja 310 tyg. Na decyzja sie czeka roznie kilka lub kilkanascie dni, ale jak zaczna wyplacac to wyrównują wszystko i potem przysyłając kase co tydzien. Niewiem co jeszcze mozna napisac. Ogolnie prosta procedura.
 
Kobietki:)

jak zwykle wpadam po pomoc..
6 marca konczy mi sie macierzynski i szczerze, nie bardzo mi sie widzi powrot do pracy, bo nie mam z kim zostawic Filipa...moj partner zarabia 385 euro na tydzien, czy mozemy liczyc na cos wiecej niz jb lub ja???????malzenstwem bedzziemy pewnie z jakies 3-4 miesiace...pewnie gdzies bym to znalazla na tym watku, ale nie dam rady wszystkiego przeczytac...
 
reklama
Do góry