reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Witajcie.
A ja z takim pytaniem,moze ktoraz z Was bedzie w stanie mi doradzic.Maz jest na JA,z tego tyt. ma 130eu.dodatku na mnie,jako nie pracujaca zone.Plus dodatek na 2 dzieci.Mamy rowniez pelne dofinansowanie do mieszkania.Moje pyt.to:co mu zabiora jezeli ja pojde na part time do pracy?
Z gory dziekuje.
Wesolych Swiat!!!
 
Ewa 72,
Moge jedynie powiedziec jak bylo w naszym przypadku, maz byl rowniez na JA ja pracowalam na part-time ( tyle ze zaczelam pracowalac zanim maz przeszedl na JA- nie wiem czy to istotne) przy skladaniu wniosku zalaczylismy moje payslipy.
Zarabialam srednio okolo 120 Euro tygodniowo. Do kwoty 100 Euro maz otrzymywalby pelna kwote dodatku na mnie, a tak potracali mu 20 Euro za mnie.
Przy jednym dziecku otrzymywalismy cos okolo 340 euro tygodniowo nez paru centow zamiast 359 euro.
 
Czesc dziewczyny,

Mam pytanko, pewnie juz bylo poruszane, ale wole sie upewnic.
Mam spacerowke Chicco, na nia wpina sie fotelik samochodowy. Lecimy do Polski i wiem, ze mozna wziac jeden skladany wozek bez dodatkowych oplat.
Przy skladaniu rama spacerowki sie przeciez zweza, wiec fotelik bedzie musial byc osobno, czy nie beda mi robic z tego powodu problemu? Przepraszam dziewczyny, ale ja glupieje, wiem, ze sa wozki, na ktorych fotelik moze byc przy skladaniu ale nasza rama sie zweza.

I druga rzecz. Czy ktoras z mam leciala i brala ze soba:
a) termos z woda na mleczko
b) aptamil lub inne mleko w tych malych 200ml kartonikach - jesli tak czy nie mialyscie problemow przy bramkach?

dzieki za odpowiedz.
 
Czesc dziewczyny,

Mam pytanko, pewnie juz bylo poruszane, ale wole sie upewnic.
Mam spacerowke Chicco, na nia wpina sie fotelik samochodowy. Lecimy do Polski i wiem, ze mozna wziac jeden skladany wozek bez dodatkowych oplat.
Przy skladaniu rama spacerowki sie przeciez zweza, wiec fotelik bedzie musial byc osobno, czy nie beda mi robic z tego powodu problemu? Przepraszam dziewczyny, ale ja glupieje, wiem, ze sa wozki, na ktorych fotelik moze byc przy skladaniu ale nasza rama sie zweza.

I druga rzecz. Czy ktoras z mam leciala i brala ze soba:
a) termos z woda na mleczko
b) aptamil lub inne mleko w tych malych 200ml kartonikach - jesli tak czy nie mialyscie problemow przy bramkach?

dzieki za odpowiedz.

Z tego co mi wiadomo i czego bylam swiadkiem to jak masz wozek ktory rozklada sie na 2 czesci to nie powinno byc problemu, tylko mowisz ze potrzebujesz 2 naklejek na wozek, na kazda czesc:tak:.
Ale osobiscie jeszcze nie latalam, dopiero to przede mna, a moj wozek tez bedzie sie rozkladal na 2 czesci.

Jezeli chodzi o mleko, to wody w termosie nie musisz brac bo jak poprosi sie o goraca wode na rozrobienia mleka obsluge to bez problemu przynosza;-):tak:. Raz lecialam z meza bratowa i ona miala mleko w proszku w malysz saszetkach i przy bramkach nie bylo problemu:no:, a wode wzielysmy od obslugi:tak:.

Wiec mysle, ze problemu nie powinno byc.
 
ja mialam termos z woda dla dziecka i nie bylo problemu ale ostatnio mialam wode w butelce po volvicu i mi zabrali wiec lepiej miec w butelkach dla dziecka, a mleko mialam w butelkach i nie bylo problemu. Ja kupowalam tez aptamil na lotnisku w kartonikach ale np 1 nie bylo wiec lepiej miec tez swoje;-)
 
DobryDuszek jesli lecisz Ryanair to znalazlam na stronie Ryanair:

"Niemowlętom nie przysługuje limit bagażu rejestrowanego ani podręcznego. Można jednak przewieźć nieodpłatnie i bez wcześniejszego zgłaszania jeden całkowicie składany wózek na jedno dziecko. Na lotnisku odprawiany bagaż powinien zostać przeniesiony do stanowiska odprawy i oznaczony przywieszką przed przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa.
Wyposażenie dla dzieci, takie jak foteliki samochodowe, które nie jest częścią wózka spacerowego ani łóżeczka podróżnego, można przewieźć jako dodatek do dopuszczalnego osobistego limitu odprawianego bagażu po uiszczeniu osobnej opłaty za sztukę wyposażenia dla dzieci na lot w jedną stronę (maks. 20 kg) Aby uzyskać informacje na temat stawek, kliknij tutaj. Te elementy wyposażenia można zgłosić podczas rezerwacji online lub w sekcji "Zarządzanie rezerwacją". Od każdego wyposażenia dla niemowląt przekraczającego 20 kg będzie pobierana opłata za nadbagaż według obowiązującej stawki za kilogram.

Czytajac to to juz sama nie wiem, ale widzialam jak ludzie bez problemu przewozili takie wozki.
Zawsze mozna zadzwonic i sie dopytac w razie watpliwosci.
Sama przed lotem bede musiala sie wszystkiego dowiedziec bo moj wozek, czy jest gondola czy spacerowka, to i tak rozkladac sie bedzie na dwie czesci.
 
Ostatnia edycja:
Dzieki Asienka,

To akurat tez czytalam, lecimy rynairem, a z nimi nigdy nic nie wiadomo.
No ale wydaje mi sie, ze nie powinno byc problemu, bo jesli panie przy desku stwierdza, ze jest ok, to dziwne zeby potem obsluga wpuszczajaca do samolotu sie rozmyslila i kazala mi za przeproszeniem dymac z tym fotelikiem zeby za niego zaplacic. Ehh, to bedzie pierwszy lot naszej pociechy. Mysle, ze bedzie wszystko dobrze.
 
Moim zdaniem w Dublinie nie będę robić problemów, gorzej w drodze powrotnej. Ja latam do Gdańska bądź Bydgoszczy i zawsze jest jakieś ale. W Dublinie nigdy nie miałam problemów.
My lecimy w marcu i foteliki nadam osobno, bo nasz wózek składa się bez nich na 3 części.:sorry2:
 
reklama
my tez latamy ryanairem i jesli chodzi o wozek to jak lecielismy we wrzesniu to wozek nasz skladal sie na 2 czesci (teraz juz spacerowka wiec sklada sie w calosci) i nie bylo zadnego problemu - dostalismy dwie naklejki (po jednej na kazda czesc) Jesli chodzi o jedzenie dla maluszka to ja mialam mleko w proszku w pojemniczkach i kilka pustych butelek oraz dwie z gotowymi herbatkami i nikt nie robil mi zadnych problemow A z goraca woda tez nie bylo problemu wystarczylo poprosic obsluge :tak::tak:

w obie strony nie robili klopotow ani po stronie irl ani po stronie pl
 
Do góry