reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne-becikowe i inne co w tym dziale miescic sie moga ;]

wiesz politykom sie fajnie mowi bo maja taka sumpke co drugi miesiac - a przecietny polak tyle wycoiaga ale nikt nie bierze pod uwage ze :
- trzeba zapalcic za zlobek bo pozamykali wsyztskie panstwowe
- trzeba zaplacic za przedskozle
-w podstaowowc enie ma tak fajnie jak my sie uczyliscmy ze po siostrze mozna bylo miec ksiazke , tylko co rok to nowy badziew daja
- kredyty 98% gospodarst ma kredyty hipoteczne lub tzw konsumenckie
- raty do splaty
-samochody do oplaty benzyna coraz drozsza - a przeciez do pracy ludzie jezdza casme i po 50 km w jedna strone
i dlugo by wymieniac no ale polityk ma kasy tyle ze uwaza ze jak ktos ma dochod 85 tys to juz mu styka - i doprowadza do tego z eludzi si enie beda chajtac bedzie wieszy odsetek dzieci pozamalzenskich itd itp skzoda slow.
 
reklama
tja no i oczywiście ja będę mieć jazde bo zmieniłam lekarza w ciązy. już własnie ostatnio kobitka u mnie w przychodni o to pytała i jest z tym problem. poza tym na wczesnym etapie ciąży oni nie wiedza zwykle dokładnie, który jest tydzień, więc bzdura jak dla mnie z tym 10-tym tygodniem, ale niech im będzie.
 
nefi - a co tu ma zmiana lekarza do rzeczy? U mnie w urzędzie powiedzieli, ze to nie ma wpływu, ze mogłabym nawet i kilka razy zmienić, bo to sie czesto zdarza. Najważniejsze jest to zaświadczenie od lekarza , który tam wpisze od kiedy byłaś pod opieką.
 
nefi - a co tu ma zmiana lekarza do rzeczy? U mnie w urzędzie powiedzieli, ze to nie ma wpływu, ze mogłabym nawet i kilka razy zmienić, bo to sie czesto zdarza. Najważniejsze jest to zaświadczenie od lekarza , który tam wpisze od kiedy byłaś pod opieką.

tak tylko sęk w tym, że lekarz obecnie prowadzący ciąże może nie chcieć Ci tego wpisać. mówie Ci, że własnie byłam świadkiem podobnej sytuacji w przychodni. dziewczyna miał iść do pierwszego, który stwierdził ciążę, a póxniej do drugiego, miała tylko jeszcze problem bo pierwszy zmienił miejsce pracy. ehhh wiesz jak to mówią w teorii jest wszystko dobrze gorzej z praktyka. ja zobacze jak będzie ze mną. mam w końcu ta cała zakichana książeczkę ciąży.
 
Manta a mogła byś tak ładnie wypunktować ( jak masz to przygotowane oczywiście )
Co po kolei się robi po urodzeniu dziecka ??
 
nefi -aaa no to to akurat kwestia dogadania się ze swoim lekarzem - no niestety. Prawnie natomiast zmiana lekarza nie ma nic do rzeczy. Bądx dobrej mysli. Powinno się udać żeby jeden lekarz Ci wypisał.

Mini -ja Ci napisze jak to jest u mnie w mieście w kolejności, bo to różnie bywa.. może gdzieś sa zapiski odnośnie tego jak to u was działa.
u mnie jest tak:


1. USC - z urzędu automatycznie meldunek dziecka jest na mój adres i wysyłają od razu papierki o PESEL (nie musze sama łazić) - na zalatwienie spraw w USC mam 14 dni. - ja jednak zalatwiam to od razu w pierwszym tyg.
2. współdzielnia mieszkaniowa - zgłaszam fakt, ze mamy kolejnego mieszkańca. (też po otrzymaniu nr pesel)
3. ZUS - w tym przypadku zgłoszenie malucha do ubezpieczenia w miejscu pracy mojego Pana - oni zgłaszają do ZUS itd.
4. becikowe - jak będe miala nr pesel malucha.
5. przychodnia. to załatwie w międzyczasie na początku, bo pesel , ubezpieczenie itd mogę donieść pozniej u mnie.

no i u mnie szpital nie przesyła dokumentów do USC, sami musimy jechac tak czy siak:)

narodziny dziecka a urzędy

tu jest taki ogólnikowy spis też.
ale mówię : nie wiem jak to się dzieje w innych rejonach Polski:-)))
 
Ostatnia edycja:
becikowe - tu pesel potrzebny, akt urodzenia i chyba teraz obowiazuje zaświadczenie od gin ze sie co-najmniej raz w trymestrze było na wizycie, jak ojciec dziecka zameldowany gdzieś indziej to ze nie pobrał becikowego u siebie (chyba to zaświadczenie z gminy /urzedu miasta pobiera)
coś jeszcze?

przychodnia- tu tez chyba pesel, a z tego co pamietam to papiery do rejestacji przyniosła mi połozna środowiskowa, a potem zaniosła, a i kazde nowonarodzone dziecko jest ubezpieczone wiec nalezy mu sie opieka medyczna (potem mozna tez zgłosi w miejscu pracy)
ktora nie wiem jak mnie znalazła i skad wiedziała ze ja własnie urodziłam,
bo nawet w oprzychodni nie byłam i dwa miesiace wczesniej z uk wrociłam, a rodziłam w innym województwie
i przychodziła co 2 tyg
fajna babka,
pokazała jak karmic, masaz cycow zrobiła bo sie zatkały i maśc robiona na popekane suty przyniosła
kasy nie chciał to kawe dostała to bombonierke je kupiłam.. pomocna babka była

rejestracja usc- do 6 tyg akt urodzenia + imię

cos wiecej w temacie macie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry