reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne-becikowe i inne co w tym dziale miescic sie moga ;]

Kochane moje, te które są już jakiś czas na zwolnieniu.
Powiedzcie mi kto Wam wypłaca kase??
Bo ja dalej dostaje wypłate mojego zakładu pracy, spodziewałam się przelewu z Zusu a nie cały czas z pracy.... Powiedzcie jak to jest??
 
reklama
pinula jesli pracujesz w firmie, która zatrudnia większą ilość ludzi (już nie pamiętam jaką) to zawsze dostajesz przelew z pracy, a oni sie rozliczaja z Zusem. zwolnienie do pracodawcy zanosisz prawda,??
 
Pinula tak jak Nefi pisze - przelewa Ci pracodawca, a w kadrach pomniejszaja sobie kwotę składek do Zusu o Twój zasiłek chorobowy :tak:
 
pinula jesli pracujesz w firmie, która zatrudnia większą ilość ludzi (już nie pamiętam jaką) to zawsze dostajesz przelew z pracy, a oni sie rozliczaja z Zusem. zwolnienie do pracodawcy zanosisz prawda,??

powyżej 20 osób wypłaca pracodawca i sam sie rozlicza z zus,
poniżej 20 osób do 33dni pracodawca wypłaca a później już rozlicza cię zus
 
witam, czy ktos się orientuje jak to jest z becikowym jak rodzę w innym mieście a zameldowana jestem w innym, czy tez dostanę. Chodzi mi o becikowe samorządowe od prezydenta miasta.
 
no dobra a kto mi będzie wypłacał zasiłek macierzyński?? jak umowe miałam na czas określony do 30 stycznia. Jako ciężarówce przedłużyła mi się automatycznie do dnia porodu. Ale jak mi nie podpisza nowej umowy to nie bede ich pracownikiem w trakcie macierzyńskiego. wtedy zus mi będzie płacił?? czy jak??
i ew takiej sytuacji jak mi nie przedłuża umowy to co z niewykorzystanym urlopem za 2011?? należy mi sie wyrównanie pieniężne za niego??
 
pinula macierzyński chyba Ci nie przysługuje skoro umowę masz do dnia porodu .... Natomiast zaległy urlop powinni Ci wypłacić
 
jeżeli jest ponad 20 pracowników to płaci pracodawca a późnej on rozlicza się z zusem
macierzyński tez wypłaca pracodawca
umowa powinna być przedłożona do dnia porodu a zasiłek macierzyński będzie wypłacał ZUS

co do becikowego to możesz złożyć wniosek tam gdzie mieszkasz aktualnie tylko z miejsca zameldowania bierzesz zaświadczenie że tam się o niego nie starasz,a wnioski składasz do MOPSu
 
reklama
pinula macierzyński chyba Ci nie przysługuje skoro umowę masz do dnia porodu .... Natomiast zaległy urlop powinni Ci wypłacić
zasilek macierzyński mi przysługuje nie przysługuje mi natomiast urlop macierzyński czyli nie bedzie mi sie to liczyc do lat pracy i nie będe miała ciągłości
 
Do góry