reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie w nocy

Też tak pomyślałam, ale już parę nocy pod rząd jest gorąco, śpi w samym bodziaku i nagle dziś tak dziwnie mu sie spało :-(
 
reklama
Kasro ja proponuję zrezygnować z zabawy po kolacji, bo dziecko się musi przed snem wyciszyć nie rozbawiać.
A mleko w łóżku też nie jest najlepszym pomysłem, bo powinna mieć po nim jednak umyte zęby. Nie może tego mleka z kolacją albo na kolację pić?

U nas jest tak:
19.00 kolacja
potem 20-30 minut na "zawiązanie supełka" i wtedy zazwyczaj ogląda bajkę albo swoje ukochane fakty :-D
kąpiel
pić
i spać ze smokiem.
 
Gosiu wiem, że mleko w łóżku to nie najlepszy pomysł i chcę z tego zrezygnować ale ona się tak przyzwyczaiła:zawstydzona/y: Wczoraj była bajka po kolacji, później kąpiel, oglądanie bajeczek i bardzo ładnie zasnęła i ..... przespała całą noc do 7.00:-):-):-):-)

no i pięknie!!!
 
Kasro- u nas jest tak:

ok 20 kolacja
małe zabawy, ścielenie łóżka rodziców, wariacje w pościeli przyprawiające mnie o zawał bo przecież zaraz po kolacji... itd itp
20:30 kąpiel
po kąpieli ubieranko, małe przytulanko, "żegnanie się" na noc, buziaki itd i fru z misiem i smokiem do wyrka

Też mi sie nie podoba ta butla "na dobranoc" :sorry2:Ja od samego początku nie dawałam małemu butelki do łóżka żeby przypadkiem sobie takiego nawyku nie zrobił... od samego początku było karmienie i mimo iż jako maluszek usypiał w trakcie to zawsze i tak dawałam jeszcze buziaka i coś tam jeszcze szeptałam i dopiero kładłam do łóżeczka... kurcze i teraz problem masz, ja nie mam pomysłu jak Karolcie tego oduczyć :no: Może chociaż butla z wodą, to chociaż dla ząbków lepsze...
 
A nie mozesz po tym mleku jej zebow umyc??? Ja czasem tak robie jak Jasio konczy mleko w lozku a jeszcze nie spi, ze ide do niego ze szczoteczka i myjemy (troche niezbyt starannie, no ale trudno :zawstydzona/y:)

generalnie to u nas jest tak:

19:30 - kolacja (kanapka i herbatka)
potem zabawa ale raczej spokojna
po 20:00 kapiel
20:30 250ml mleka - jak widze ze sie bawi a nie pije to go klade do lozka z tym mlekiem, wypija, myjemy zeby, buziak i Jasio zasypia :-)
 
U nas powrót do jęków i przebudzeń nocnych. A nad morzem tak pięknie spał... Wyjęłam mu na stałe szczebelki w łóżeczku i właśnie przed chwilą przydreptał do mnie :-)
 
reklama
a u nas jest tak:
20 kąpiel
po kąpieli kolacja (kasza)
zabawa (bo wtedy wszytskie zabawki robią się mega atrakcyjne)
21 do łóżeczka z butelką wody;-)
 
Do góry