reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie i karmienie - jak często?

pytanie do karmiących piersią: czy wasze maluchy mają już stałe odstępy między karmieniami?? u mnie Tomek noc przesypia bez przerw na jedzenie 8-9 godz, a w dzień co godzinę głodek:-) martwię się tym trochę, bo waży już ponad 7,5 kg...
 
reklama
Helena ​u nas sie raczej ustabilizowało, Szymek wstaje w nocy co 3-4 godziny, a w dzien je co 2-3. Ale pamietam, ze jak dwa razy z rzedu przespal mi noc to potem w dzien nadrabial i potrafil jesc co 1,5-2. Co godzinke to tak troche czesto jak na prawie 3 miesieczne dziecko, pewnie sie troche z tym meczysz. Moze zapytaj pediatry i on cos doradzi.
 
Helena - jakbym czytała o mojej Małej - piękne noce, a w dzień co 1,5 godziny, tylko że trochę krótko to karmienie, bo nie dłużej niż 20 minut bo zasypia, albo zaczyna się do mnie uśmiechać, więc z jedzeniem koniec. A wagą się nie martw, bo skoro karmisz tylko piersią to ok. Ale zawsze zapytaj chociaż położnej, albo sprawdź na siatkach centylowych gdzie się Twój mały żarłok mieści.
 
Helena u nas niby juz bylo wszystko ustabilizowane ale ostatnie 3 dni i noce koszmar jakis domaga sie praktycznie co godzine w nocy i je z 15 min(do tej pory byla tylko jedna pobudka o 3) a w dzien roznie co 1,5-2h ale potrafi nawet 3 godz wytrzymac ale ssie bardzo krotko z 5 min i koniec czy myslicie ze on sie nie najada? a i dodam, ze moj to waga kogucia wazy ok 5 kg
 
Andzik w sumie to troche krótko ssie, przez co moze nie wypijac mleka II i III fazy a te sa najbardziej tluste. Moj Szymek ssie przez okolo 15 minut ale to jest intensywne ssanie i lykanie, wiecej nie chce. Jak tak czesto chce cyca to moze go oszukaj woda albo herbatka to jak potem bardziej zglodnieje to bedzie dluzej jadl.
 
A karmiecie z obu piersi? Ja karmie po 15 min z kazdej. Z tym ze z pierwszej ciagnie aktywnie a z drugiej juz mniej. Zdazaja sie tez momenty ze chce ssac przez 30 minut jedna piers i tak drzemac. My karmimy sie tak co 2-3h. Maly wazy juz 7300.
 
Emilia ale on tak od poczatku ma ze ssie intensywnie jakby tydzien nie jadl ale np w nocy to max 10 min i wypluwal i jakos do tej pory spal normalnie a teraz dluzej ssie a budzi sie czesciej:confused: Probowalam go oszukac herbatka jak byly upaly to potrafil walnac setke herbatki i dalej wyl o cyca:dry:
Gochson moj nigdy nie domagal sie jeszcze drugiej piersi jedna mu wystarcza jak sprawdzam po karmieniu to nadal mleko leci...A drzemac na cycu to moglby caly dzien ale ja staram sie go odlaczac jak widze ze juz nie je bo bym nie mogla sie ruszyc!
Kivinko moze nasze malenstwa potrzebuja poprostu czesciej sie poprzytulac:blink:
 
My sie karmimy w sumie od urodzenia co 3 godz jak w zegarku, w nocy kolacja o 19.30, o 23 karmienie prez sen i spi do 4-5 rano.
Andzik to mamy podobnie, Maja waży 5100 a jest starsza ;-) lekarz mówi że dobrze przybiera, nie martwie się że nie jest tłuściochem :-)
 
lazy młody jeszcze się mieści w siatkach centylowych nie wybiega ponad normę:-) a jak pytałam pediatry czy położnej to skoro dziecko chce tak często jeść w dzień to muszę tak karmić, bo pewnie nadrabia brak jedzenia prze nocne spanie:-)
Gochson u nas na obiadek młodemu wystarcza jedna pierś, na dobranoc jak ma dobry dzień to dwie ściągnie:szok:
A najlepsze drzemki to tylko i wyłącznie przy cycu...
 
reklama
kivinko to i tak niezle maks nie spi prawie w ogole i ciagle placze i krzyczy - cokolwiek by sie nie dzialo jest placz i placz i placz......a ja zostalam kompletnie sama na 10 dni wiec juz wysiadam ......
 
Do góry