reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie i karmienie - jak często?

reklama
Skończyła 2 miesiące tydzień temu. Moja pani pediatra jest taka, że na pewno zabroni, koleżanka już od 3 tygodni daje kleiku ryżowego i małemu nic nie jest, a są w tym samym wieku:) ale wiem, że każde dziecko reaguje inaczej i stąd moje pytanie.
 
Papi jeżeli dzieciątko dobrze Ci przybiera na wadze , ładnie je to naprawdę nie trzeba narażać malucha na ewentualne konsekwencje . :tak: Tym bardziej , że karmisz piersią więc według teorii powinnaś czekać do 6 msca życia;-)
 
Karmię piersią, ale butlę też dostaje, bo jej za mało. Teraz rano sobie przez godzinkę przy piersi i na to zaraz wypiła 180 ml mleka i widziałam, że jej mało, ale jakoś na smoczku uśpiłam na szczęście :-) Wydaje mi się, że ma za mały żołądek na taką dużą ilość mleka i dlatego pytałam o to zagęszczanie. Podobno Nutriton jest na zagęszczanie do takich maluchów, ale to się podaje, jak dziecko ulewa.
A co do wagi to na pierwszym szczepieniu powiedziała mi, że waży troszkę za dużo ;/
 
Mnie się wydaje, że każdy Maluszek ma swój rytm, pewne jest, że nie powinnyśmy same rozszerzać diety, tylko dla tego że wydaje nam się, że już na to czas- natomiast dla mnie opinia zaufanego,znającego dziecko, stale dokształcającego się lekarza ma większą wartość niż publikacje dotyczące ogółu- tymbardziej, że dość często zalecenia te się zmieniają, a już szczególnie te, które wychodzą spod pióra WHO:sorry2:...
Tymon w piątek kończy 12 tygodni i dostał pozwolenie na marchewkę i jabłuszko, ale zaznaczę, że nie karmię wyłącznie piersią- w takim przypadku moja lekarka również zaleca włączanie pokarmów stałych po skończeniu przez dziecko 5 miesięcy:tak:
 
reklama
MamiDo te zalecenia się zmieniają , bo i nauka się zmienia i idzie do przodu . Wciąż dowiadujemy się czegoś nowego , jesteśmy mądrzejsi o błędy poprzedników. W każdym razie uważam , ze nasze maluchy są za malutkie na rozszerzanie diety
 
Do góry