reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie i karmienie - jak często?

U nas działa okap, odkurzacz, zmywarka, rozmowa z córka ( gada non stop jak nakręcona) :-D No i oczywiście muzyka głownie orkiestrowa, klasyczna. Ale teraz mnie natchnelyscie z tymi wodospadami itd. Powinnam mu coś takiego puszczac zamiast warkotu maszyn i urządzeń domowych :-D
 
reklama
reniuszek Tomek jak ma dzień świra uspokaja się tylko przy tej konkretnej melodii:-) może dlatego, że mężulek mi to w ciąży puszczał jak nie mogłam spać:-)
 
Mi eM ostatnio zwrócił uwagę na głośność suszarki... i tak jakoś pomału zaczynamy odzwyczajać małego od tego dźwięku. Śpiewamy mu monotonne kołysanki własnej twórczości albo liczymy 1..2..3..4..5.. i mały zasypia :eek: Suszarkę wyciągam tylko w kryzysowych sytuacjach, szczególnie przy bardzooo głośnym płaczu - ciężko go wtedy przekrzyczeć:-p Nagrywaliśmy suszarkę na telefon ale to na niego nie działa kompletnie :)

Odkryłam niedawno że mój Jaśko uwielbia śpiew ptaszków :) i koszmar nieudanych spacerów poszedł w zapomnienie! Wczoraj byliśmy w lesie i mały przespał 3h!! Oczywiście o wypadzie z małym na miasto albo do sklepu mogę zapomnieć.. ale może kiedyś przyjdzie dzień kiedy dźwięki cywilizacji nie będą go już drażnić.. :-)
 
dziewczyny ale wy macie pomysły :-)
mój Sławek uwielbia spać jak jest totalny hałas :baffled: a jak cichutko to mu nie pasi.:baffled: o co mu kaman??? :-D ale nie narzekam bo sam też często zasypia i rzadko się lulamy ;-)
 
U nas Zosia przyzwyczaiła się już chyba do suszarki i uspokaja ją tylko jak już jest naprawdę zmęczona..chyba wyciągnę turystyczną suszarkę, albo muszę znaleźć coś innego...

Wczoraj miała dzień wariata i łącznie od rana do wieczora spała 5-6 godzin...Myślałam, że zeświruję...I tak jest co sobotę - oczywiście jak my mamy wolne, to ona sobie robi dzień bez snu, a my jak durnie nad nią latamy i od zmysłów odchodzimy i mam wrażenie, że ją zaczyna bawić ten cyrk:-D:-D:-D

Dzisiaj za to trochę pomarudziła i śpi, a z racji tego, że pada to śpi we wózku w korytarzu przy otwartych drzwiach:-D:-D
 
Zeberka- u mnie tak samo, teraz Tymonek śpi przy odgłosach meczu Hiszpania-Włochy:-), a normalnie zasypia przy naszych rozmowach- nawet nie wiemy czasem kiedy...
 
mami cos w tym jest :D jak chodze na spacer sama to maks spi pierwsza godzine ladnie ale potem sie wybudza i koniec :D a jak ide z kims i ciagle rozmawiamy to dziecka normalnie nie ma i moze spokojnie 3 godzinki przespac .
dzisiaj spal w salonie przy telewizorze - 2 godz , gdzie wczesniej w ogrodzie niecala godzinke, ale juz sie wybudzal, wiec sip do domku , a tu taka niespodzianka .
zastanawiam sie czy mu jakies radio podlaczyc do wozka, zeby ktos mu tam ciagle gadal, bo jak widac dziecko nie lubi ciszy :)
 
MamiDo, Reniuszek - nasza też w ogóle jakaś taka spokojniejsza jest jak jest więcej ludzi i troszkę hałasu, więc radio u mnie chodzi non stop. Może dlatego, że coś się dzieje i się tak nie nudzi, bo już widzę, że staje się coraz bardziej wymagająca. U nas też spacery (bo głównie chodzę sama) maks godzinka, półtorej bo już się budzi i marudzi i trzeba wracać na karmienie.
Suszarki nie próbowałam bo chyba jestem trochę leniwa by tak stać nad nią, a jeszcze się tak nauczy. Więc czasem po prostu trzymam rękę na jej brzuszku przez chwilę, potem już odpływa, choć nie wiem nigdy czy to zasługa mojej ręki czy jednak smoczka, od którego chyba zaczyna się trochę uzależniać i aż się boję co będzie potem, jak trzeba ją będzie odzwyczajać :szok:
 
reklama
Witam Was dziewczyny:)
Muszę się pochwalić, że ja nagrałam kołysanki na telefon i przy nich moja mała sobie zasypia. Są z nami wszędzie i w domu i na spacerze jak zaczyna marudzić;) też staram się, żeby nie spała w ciszy, chociaż jak coś głośniej trzaśnie to się wystraszy, ale z reguły śpi dalej:)
Ale mam trochę inny problem i chciałabym poznać Wasze zdanie. Moja Blanka pije trochę piersi, bo mam mało pokarmu i dokarmiam butelką, ale teraz nawet butla jej nie starcza, myślę, żeby jej zagęścić. Mogę poznać Wasze zdanie na ten temat, czy karmicie tylko i wyłącznie piersią? :-)
 
Do góry